HOSPŮDKY, KRÁMKY a MÍSTA S GÉNIEM LOCI

MALÝ KAFE - Kolín

21. prosince 2013 v 17:36 | Tlampač
MALÝ KAFE - Kolín, ulička pod katedrálou
Kerouac (ne, že ho nějakej hajzl ukradne!) a jiná čtiva, káva, čaj, kakao (měl jsem), princezny, solidní ceny, kotě, gauče
a křesílka, zamlžený objektiv (jak amatér, fakt), pohoda, klid a Sinátra...
Tlampač doporučuje!

PS Obsluze (milé slečně) jsem navrhnul vylepšit interiér o malá kamínka, pohled do otevřeného ohně, plápolájícího za sklem kamen severské značky a bylo by to +1000!!!


http://mojenadrazka.mypage.cz/

13. září 2012 v 11:59 | TU

Zajímavý web o hospůdkách:

http://mojenadrazka.mypage.cz/

Pojeďte se mnou!

25. srpna 2012 v 10:05 | Text a foto: Tlampač
Chystám se na pivo. Kam? No za humna. Vranice u Jarošova. Pojeďte se mnou!

Dnes jen odkaz na Simpsonovské téma

17. června 2012 v 23:38 | TU

COOL začala vysílat 1. řadu seriálu number one...

Pokud uvážíme, že léto a doba dovolených a cestování je tu, tak můžete zkusit navštívit české Simpsonovské podniky:

http://www.simpsonovi.net/simpsomix/restaurace

Zelenina "U Kmocha" slaví Májové dny...

9. května 2012 v 7:00 | Foto: To kdybych věděl...
Jak slavili Májové dny ve slavné královéhradecké Kmochově zelenině?
Takto:

Z Jonášova pohřbu...

19. března 2012 v 10:19 | Foto: Nějakej ortodoxní Jonášista, foto mám od Petra Macla

Z Jonášova pohřbu...


Edit 29/8 2012: Hospůdka Jonáš je po několika měsících útlumu opět otevřená, interiér však doznal určitých změn. Nově je nekuřácká, ale připravuje se i kuřácká částSmějící se.

Zelenej zákal pub - Hradec Králové

13. února 2012 v 15:59 | Bogan
Navštívili jsme malou krčmu jménem Zelenej zákal http://cs-cz.facebook.com/zelenejzakalpub.
Po půl hodince hledání místa jsme zakopli o tento výčep a nelitovali.
Na čepu zde mají Bulíka, což je jedenáctka z pívovaru Žamberk vařená jen pro zdejší půlitry, a Bernard 10°.
Interiér je zeleně v pohodě, na stole jsme měli "řadící páku", obsluha byla příjemná a rychlá (Markéta).
Pivko Bulík má smetanovou pěnu, která držela a chuť která nezapadne v produkci okolních pivovarů. Nafouknutí nebudete, jelikož CO2 pivo neobsahuje.
K zakousnutí jsou zde hamburgery a jiné rychlovky z Fresh paninni, to je malý český fastfůd kousek od čepu.
Info o poloze a rozloze najdete zde.
Tlampač Univerzál doporučuje zejména majitelům zeleného zákalu.

U Andyho, Jonáš, Malý Růžek – Hradecké klasické hospody

4. května 2011 v 7:48 | Text a foto: Tlampač
Když jsem před dávnou dobou zakládal tuto rubriku, měl jsem iluze, kolik že toho o všech svých oblíbených podnicích nenapíšu. Nakonec trvalo bezmála dva roky, než jsem vzal foťák, nafotil hospody, které mám rád a vypotil alespoň krátký text o nich.
Hospody, či spíše hospůdky mého srdce jsou každá úplně jiná a žádná z nich nemá více než tři desítky míst k sezení, pokud nepočítám letní zahrádky.
Hlavním lákadlem je pro mě jejich genius loci a také pivo, které tu mají na čepu.

U Andyho, první nekuřácké hospodě v Hradci Králové, vás na první pohled zaujme skladba hostů, kteří se zde scházejí. U největšího zdejšího stolu můžete potkat partu trampů s kytarami a další týden tu svlažuje hrdlo třeba parta karatistů. Samozřejmě sem chodívají místní štamgasti, pánové kolem šedesátky a taky mlaďáci, tedy lidé kolem dvacítky. Docela slušnej návštěvnickej rozptyl, co říkáte?
Hospodu najdete uprostřed panelového sídliště Moravské předměstí, nedaleko továrny Petrof. Původně se jedná o rodinný dům na výčep předělaný, interiér je útulný, čistý, voní to tu pivem a dřevěným nábytkem. Letní zahrádka ve slunné dny hostí cyklisty, kteří právě dorazili z treku v Novohradeckých lesích, nepohrdnou jí však ani kuřáci, kteří by jinak zahynuli na nikotinový absťák. Kraluje tady pivo z Vysočiny - Rychtařík, tedy Rychtář z pivovaru Hlinsko. Pan hostinský občas nabízí i Rampušáka, což je rovněž pivo z hor a nejnověji se zde nabízí vynikající horský ležák Krakonoš 11, za na Hradec VY NI KA JÍ CÍ cenu 16.-Kč !!!
Hradecká hospodská legenda Malý Růžek, zdejšími občany nazývaná familiérně Malej Vingl, je hospodou mě nejbližší, myslím tím vzdáleností od mého bydliště :). Sice nemůže nabídnout letní zahradní posezení, zato je ze všech tří jmenovanných podniků věkem nejstarší, chodíval jsem kolem ní už jako pětiletý capart a uvnitř to vždy hučelo jako v úle. Lavička před hospůdkou je ideální pozorovatelna, půllitry pokládáme na plech za zády a glosujeme život a jeho trable. Na Malej Vingl se chodí na poličského Otakara 11, jednoho z nejlepších ležáků v Česku. Kope strašlivě a kolikrát již tři exempláře tohoto moku mění pohled na svět! Takže takový malý zázrak uprostřed Plačepského komunistického skanzenu Hradce K.
Interiér je klasicky hospodský, na zdi nějaké ty parohy, hlava kance, prut na ryby, staré skleněné lustry, v rohu TV. Prostě klasika všech klasik. Jen kdyby tu měli účinější čističku vzduchu, malý prostor se poměrně rychle naplní nedýchatlným vzduchem, neboť kouření jest povoleno. Pozor, ještě jedna klasická věc, zavíračka je ve 22 hodin. Jedinný pes, který sem může je ten výčepního, zapomeňte na moderní trendy tahání labradorů do putyky. Nově tu můžete ochutnat Hradeckého Votroka 10(pivovar Havlíčkův Brod).
Možná ještě jedna zajímavost: ve zdejším domovním vnitrobloku bylo původní sídlo hradecké hromadné autobusové dopravy.
"Já teď chodím do Jonáše", povídal mi před několika lety známej. Děsně to vychvaloval, tak jsem jednoho dne neodolal a zavítal. Udělal jsem dobře. Hospůdka Jonáš je také uprostřed panelového sídliště, podobně jako Andy. Jen tohle sídliště je nejstarší v Hradci a hospoda je zřízena v takovém tom středisku komunálních služeb z dob socreálu. Interiér je ovšem diametrálně jiný, velmi originální a osobitý. Čepují tady nejrůznější pivní značky a pivní speciály, vybere si opravdu každý. Výčepní Vlasta miluje bigbít a tak se tady z repráků ozývá tu Pink Floyd, jindy zase Eric Clapton. Jonáš, to je subkultura. Tady je směsice hostí opravdu přepestrá a dokonce sem cestu našli i gastarbeitři z východu, tak magickou atmosféru Jonáš má. Protože muzika a pivo k sobě patří, můžete si zde vyposlechnout i živé kapely. Pokud tu hrají třeba skupina Spektrum nebo Pink Floyd Revival, pak je tady tak plno a takovej mejdan, že to skutečně přeesahuje hradecké maloměšťácké zvyklosti. Letní zahrádka má poměrně velkou kapacitu, přesto se zde v létě občas nechytáte a pivo si vypijete na stojáka.
Hospůdka Jonáš je přátelská psům a také kuřákům, chce to silné plíce a druhý den všechno oblečení naházet do pračky.

Edit 29/8 2012: Hospůdka Jonáš je po několika měsících útlumu opět otevřená, interiér však doznal určitých změn. Nově je nekuřácká, ale připravuje se i kuřácká částSmějící se.

Frolíkova pražírna kávy - Borohrádek

27. prosince 2010 v 11:33 | Text a foto: Tlampač
Vilgymu jsem dlouho sliboval návštěvu pražírny kávy, kterou vlastní a provozuje spolu s rodinou pan Petr Frolík. Vilgy mi totiž kromě motorek stále něco hovoří i o kávě a aby nepil jenom tu "benzínkovou", vzal jsem jej na místo, kde kávě rozumějí a kávu ctí.
Frolíkova pražírna kávy v Borohrádku
Téměř na samotném okraji městečka Borohrádek, Borohrádek je město uprostřed lesů - ty se k němu táhnou až od Hradce Králové, naleznete objekt bývalé prodejny smíšeného zboží. Tu před lety zakoupil pan Frolík z Hradce Králové a přeměnil ji v pražírnu kávy spojenou s útulnou kavárničkou. Interiér je kouzelný, kromě výstavky mnohdy až muzeálních předmětů spojených s kávou a její přípravou, vás asi nejvíce zaujme místo pro hosty, tedy stoleček a kolem něj žoky od kávy jako polštáře na sezení.
Objednali jsme si, jak jinak:), kávu a dali se s panem Petrem do řeči. Zde je něco z toho, co jsme se dozvěděli:
Kávu kterou zde můžete zakoupit buď přímo nebo i přes internet, dostanete v originálních malovaných dózách, v tomto období se nabízí  i Frolíkova EXTRA Vánoční káva a tak na obalech najdete obrázky plné sněhu. Motivy navrhla a namalovala jedna známá výtvarnice.
Pan Frolík surovinu nakupuje jak v Africe, tak v Jižní Americe a zakládá si na tom, že jeho produkty jsou vždy čerstvé - nikoli staré jako třeba káva prodávaná v supermarketu. Téměř celá produkce je pražena z kvalitní odrůdy Arabica. Pochopitelně lze nakoupit i kávu na klasického českého "Turka" upraženou z Robusty.
Na naše dotazy ohledně turistického ruchu a návštěvníků pražírny, nás pan Petr překvapil: "Sezónu u nás začínají třeba motorkáři, nebo sem z hlavní silnice často odbočí autobus plný turistů a to je potom mela, všichni chtějí kafe a nakupovat a je to moc fajn, na nezájem si tedy rozhodně nemůžu stěžovat ..." 
Petr Frolík ve svém podniku
Doporučuji Frolíkovu pražírnu navštívit právě nyní, když je venku taková zima. Kolem pražírny se line vůně právě pražené kávy, stačí zasednout a ochutnat. Pocity a zážitky, které jsme si odnesli my pár dnů před dnem Štědrým, byly moc fajn. 
A Vilgy? Tak ten se mi dušoval, že tu nebyl naposled.Mlýnky, dózy, váhy aj. - výstavka předmětů s kávou spojených
PS Pan Petr Frolík je člověk renesanční a zná se i s lidmi ze showbyznysu, nutně vás tedy zaujmou fotografie na stěnách kavárny, kde poznáte třeba členy kapely Katapult. Borohrádek také ožívá díky vodáckému a cyklistickému nadšení pana Frolíka a jeho přátel.
Otevírací doba u Frolíků

Bistro u Choceňského nádraží

21. března 2010 v 12:18 | Tlampač
Asi sto metrů od nádraží v Chocni stojí budova bývalého konzumu. Její funkci dávno převzaly ssupermarkety a tak nyní dělá radost pivařům. Otakar jedenáctka je tu tak levný, že i se sklenicí Kofoly Vás vyjde na pětadvacet vočí.bistro - Choceň
Pražáci a jiní exoti budou natolik omráčeni cenou moku zlatavého, že jim ujede veškeré vlakstvo.
V zimě i teď na jaře, tu plápolá oheň v krbových kamnech a už od ranních hodin tu pracují na svých plotech štamgasti. Inventární šelma psovitá dotváří rázovité prostředí.
Bistro - hospůdka rozhodně stojí za návštěvu. Případnou "Otakarizaci" si zvažte sami ...

Nádražní restaurace v Letohradě

12. února 2008 v 13:17 | Text a foto: Tlampač
Nádražní restaurace v Letohradě není klasická "nádražka" jak ji známe odjinud, tedy zahulená, zaplivaná a plná podivných existencí.
Kdykoli jedu kolem, rád se tu zastavím. Často tu začínám svoje výlety na kole i pěšmo.
Vaří zde totiž slušný výběr klasických hotovek za "dělnické" peníze, příbory mají z nerezu, interiér je poměrně útulný, rodiče dětí potěší nekuřácká jídelna.
Velikou radost mi udělali tím, že zde začali čepovat skvělé Svijanské, jedenáctku za 17.- Kč. Toto vynikající nepasterované pivo začalo svou ofenzivu po republice a začíná být nabízeno místo obligátního "G", které pro změnu pít nelze. Ještě se zmíním o svém údivu nad pivní pěnou, která nespadla až do vypití půllitru (chlapi pozor, pivo mi natočila sympatická dáma!). Dětem můžete koupit tři deci Kolčy (podobné Kofole) za Kč 9.-
Pozvat kamaráda na panáka také není velký problém, nápojový lístek obsahuje všechny důležité komodity.
Turisté i vandráci, boháči i chudáci: na svých toulkách a cestách republikou určitě zavítejte!
Resumé: Dávám pět hvězd z pěti možných. Gulášek s pěti za 52.- a moc dobrý, vynikající pivo, nekuřácké prostory, v opojení je to na vlak domů jenom kousek, snad jen párátka by mohla být zabalená ale nebudu hnidopich.
Majitel (provozovatel?) je podle všeho profík.
TLAMPAČ
PS: Nejvíc mě děsí den, kdy se v této skvělé restauraci "zaseknu" a až půjdu ven, na obloze už budou blikat hvězdy a nejbližší vlak pojede až ráno.
 
 

Reklama