Žamboši jedou a nejedou...

16. listopadu 2012 v 13:52 | Text: Tlampač, hudba: Žamboši / YouTube |  PIKSLA KULTURNÍHO MIXU
Kdo z Vás je zná? Kapelu ze Vsetína, hvězdu folkových přehlídek, slušně textující a svým způsobem multižánrovou.
Právě jako se v Česku vše rozložilo z důvodu konzervativní měšťácké zaprděnosti na elementy připomínající socialismus za Husáka, tak právě tak se obrozuje folk, muzika jež si už tehdy nebrala servítky a nazývala věci pravými jmény. A to netrapně a hlavně až laserově přesně.
Je pravda, že stará folkáčská esa mají díky přízni mainstreamu o živobytí vystaráno, a je pravda že noví bardi zpívané poezie musí dobývat své místo pod sluncem těžko. Ale takový je život a Dylana též nejprve poslouchali rozcuchaní beatníci a až mnohem později si jej "pro sebe" ukradli nic o podstatě zpívaného netušící yuppies z kanceláří, asi i proto, že na jeho muziku sbalili kdejakou kravičku...

Život je neustálá změna a krize a víno právě jen pod lisem vydá ten nejlepší mošt, takže dočkejme, co bude znít z rádií za rok či dva. Já se sázím o to, že Husákovy děti už to určovat nebudou a zalezou si se svými trapnými Céčky a Discopříběhy do vináren pokleslé úrovně. Jsou tu noví posluchači, je tu generace nestádních a hledajících. Takže pane Nohavico??? Máte konkurenci.


BASAMA S FIXAMA - song nejen o Romanu Smetanovi

http://www.zambosi.cz/

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama