VOXX Iris

24. září 2012 v 11:16 | Tlampač, foto: web Boma ČR |  BIWAK
Když jsem se před lety definitivně rozhodl nepoužívat jako obuv na outdoor a turistiku sandále, zbývalo nějak vyřešit komfort chodidla v uzavřené, byť velmi prodyšné krosové obuvi.Původně jsem "funkční" ponožky řady Voxx od české firmy Boma koupil náhodně, v akci za zvýhodněnou cenu v řetězci Vesna a bylo to chvíli před odjezdem na větší cyklo výpravu. Koupil jsem dva modely, dva páry z kategorie tzv. krátkých ponožek a dva páry z kategorie kotníkových ponožek, tedy velmi krátkých a lehkých. Zatímco ty krátké se roztrhaly velmi brzo, snad po desátém vyprání a nebyly ani nijak komfortní, ponožky modelu VOXX Iris (název Iris je jak pro pudla anebo pro prezervativy Smějící se) mně nepřestávají fascinovat.
Nosil jsem je velice často, více jak po dobu pěti let a "umřely" až letos v září!!! Vypral jsem je během té doby snad stokrát a ony pořád držely, odváděly vlhkost a stále se netrhaly. Irisky jsem nosil do velmi těsných cyklo bot, do krosových běžeckých bot a také do pohorek. V pohorkách sloužily jako první komfortní savá vrstva třeba pod podkolenky z vlny, které mě jinak trochu koušou a zpocené chodidlo v nich není to pravé ořechové.
Materiál mnou vyzkoušených VOXX Iris není pocitově tak nepříjemně umělý jako na mých jiných funkčních ponožkách od zn. Moira. Moiry, model TG 900, po určité době na noze působí až nepříjemně "silonově", sice také dobře odvádějí vlhkost a drží nohy v suchu, ale svou "plastovostí" poměrně rychle napomáhají vzniku nežádoucích pachů. VOXX Iris jsou velmi nízké, mají na nártu jemnou prodyšnou síťovinu, komfortní lem, nad patou lehce zvýšený, dobře padnou a skvěle se nosí. Barva častým praním sice trochu vybledla, to je ale normální u všech oděvů, jdou velice dobře prát i v ruce, mimo domov třeba jenom vlažnou vodou s mýdlem a schnou takřka bleskově.
Za cenu asi padesátikoruny za pár jsem byl převelice spokojen, ponožky jsou na léto geniální, používám i jiné značky, Irisky u mně ale vedou.
Doporučuji, avšak se známým rizikem, že technologie či materiály mohly být během let výroby pozměněny. Já sám určitě nakoupím znovu.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama