Kletr VHV OPUS Praha (Vopus)

29. srpna 2012 v 13:44 | Tlampač |  BIWAK

Koupil jsem Opusa! Jasně, toho nezničitelnýho kletra "Vopusa" od hokejové firmy VHV. Totiž to bylo tak, táta mi kdysi k Vánocím koupil přesně takovýho a já s ním sjezdil školní výlety, skautský akce, taky nějaký vandry apod. Potom jsem coby adolescent zblbnul do tulácký ortodoxie a starýho dobrýho Vopusa pohodil v koutě, teď jsem byl vandrák s Uzdou totiž!

A léta běží, přátelé. Přišly časy jiný a do baráku jsem si koupil luxusního Deutera Navajo 35, joj to byl design! Po nějaký době přibyla ještě Futura 38 první generace, geniální a dnes už nevyráběná, ty nový modely Futura se na ni nechytají :( Milej a teď už nevyužitej Vopus od táty jsem komusi velkopansky a nafoukaně daroval, jakože co s ním, s pytlem jedním neforemným, dyť ani nemá zádovej systém...
No a chytla mě před asi dvěma roky bilanz středního věku a hlavně nostalgie po tom, co už nikdy nikdo nevrátí a začal jsem se shánět po předmětech mládí mýho. I na někdejšího Vopuse jsem si přitom vzpomněl. Nikde nic, zem se po Vopusech slehla.

Až tenhle tejden, poslední prázdninovej, potkám chlápka a ten má na zádech Vopus, přesně takej, jak já měl. Jasně že ne stejnej, modelově jo, ale tenhle mu kdosi dal, jako já kdysi ten svůj :). Chlápek v něm nesl sběr do výkupu...
Slovo dalo slovo a byl můj, cenu si nechám pro sebe, ale byla víc než lidová. Vopuse jsem doma šoupnul do pračky, byl špinavej jak jetel a hurá, mám zase krásnej, oldškolovej bágl, takej, jako sem měl ve třinácti. Teda má nějaký šrámy, to zas jo, je mu přece jenom už přes pětadvacet, ale jsou to takový kosmetický chybky.

Bágly nikolivěk z Viet Namu, za horentní tisíce, ale wopravdu vaky na saky a paky, za pankáčskou cenu...


K.P.Z. Chomutov - české klasické bágly a kletry za rozumný peníze klik!

 


Komentáře

1 jan | E-mail | 25. února 2015 v 21:31 | Reagovat

predava sa este vhv ruksak?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama