Refresh z roku 2007: PRŮVODCE PO ČECHÁCH, MORAVĚ A SLEZKU OD SOUKUPA A DAVIDA (ZELENÁ ŘADA)

6. srpna 2012 v 21:32 | Text: Tlampač, foto: web nakladatelství Soukup a David |  ON THE ROAD AGAIN
Pro naše účely se nám spolu s mým parťákem osvědčila sice jednoduchá, ale fantazii podněcující takzvaná Zelená řada průvodců Po Čechách, Moravě a Slezku od pánů Soukupa a Davida. V dnešní době křídového papíru a až kýčovitých barvotisků jsou tyto průvodce skoro jako ze 60. let minulého století. Ovšem to na nich právě oceňujeme. Text se dotkne nejen místopisu, autoři Vám sdělí lecos z historie místa, přidají i nějakou tu pověst a ještě prakticky informují o možnostech, kde napojit a nasytit hladový žaludek a kde složit na noc unavené tělo. Vše je doplňeno pouze černobílými kresbičkami, které nechávají prostor pro turistovu fantazii. Cena se sice důsledkem inflace zvedla z původních 66.- Kč na 149.- Kč, ale Soukup s Davidem to vyvažují bonusy pro čtenáře v podobě nejrůznějších poukázek a vstupenek na hrady, do muzeí, do restaurací apod.

Největší klady těchto průvodců jsou:
NÍZKÁ HMOTNOST - V BATOHU TEDY NETÍŽÍ.
RELATIVNĚ NÍZKÁ CENA.
PŘEHLEDNOST - JE NAZNAČEN PROFIL TŮRY, KILOMETRICKÁ VZDÁLENOST A INFO O VHODNOSTI VÝLETŮ PRO RŮZNÉ SKUPINY TURISTŮ OD AUTAŘŮ PŘES PĚŠÍ A BIKERY AŽ PO VOZÍČKÁŘE.
ČASTÉ AKTUALIZACE INFORMACÍ V PRŮVODCÍCH OBSAŽENÝCH - V PODOBĚ UPRAVENÝCH DOTISKŮ JIŽ VYDANÝCH DÍLŮ.
A JIŽ VÍCE NEŽ 50 TITULŮ MAPUJÍCÍCH NAŠI REPUBLIKU. (CELKEM VYJDE 99 SVAZKŮ).


Edit 6.8. 2012: Současné průvodce SD zelené řady jsou propracovanější, text doplňují barevné fotografie, vylepšená je grafika, nakladatelství potřebuje být konkurenceschopné, potřebuje prodávat. Když kdysi Soukup s Davidem vydali první vydání pod Merkurem, konkurence v této kategorii prakticky neexistovala! Pokud je něco lepší, bývá to zpravidla i dražší, za nová vydání už vynaložíte kolem 170.- Kč, cena je vzhledem k atributům průvodců naprosto oprávněná. Ovšem původní vydání lze objednat ve výprodeji přímo u nakladtelů za velmi přijatelné ceny, pro tato původní vydání platí výše uvedená charakteristika.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama