Máte už Turistický deník?

7. srpna 2012 v 0:12 | Tlampač, foto: web Turistický deník |  ON THE ROAD AGAIN

Pokud milujete turistiku, je docela možné, že jej již znáte. Koho? Turistický deník, obdobu populárních dřevěných (celkem neskladných) a kovových turistických známek.

Deník je velký asi jako poznámkový blok, také tak vypadá, prodává se za velmi dostupnou cenu 50.- Kč (další deníky dostávate zdarma, tedy pokud je zaplníte alespoň jedním stem vizitek) a je dostupný v mnoha oblíbených výletních místech.
Princip je jednoduchý, na výletě navštívíte například rozhlednu, v nedalekém kiosku si zakoupíte za 12.- Kč vizitku s fotografií dotyčného místa, kterou poté vlepíte do příslušné kolonky v deníku. Dále si můžete poznamenat podrobnosti vašeho výletu, tedy s kým jste na něm byli, jakou dopravu jste volili, jaké bylo počasí a samozřejmě datum, pro Geocachery lze poznamenat souřadnice systému GPS. Pro sběratele výletních razítek jsou v Turistickém deníku také příslušné stránky, vždy na protistraně k vizitkám, pokud tedy dané výletní místo ještě nemá svou vizitku, odcházíte alespoň s útěchou v podobě razítka Smějící se.
K dnešnímu dni je k dispozici již přes dva tisíce nalepovacích vizitek, některé se dokonce staly raritními, protože motiv na fotografii byl v průběhu času pozměněn.
Co začalo jako jednoduchý nápad, získalo si rychle oblibu a popularita Turistického deníku stále roste. Celý projekt je poměrně propracovaný, podpořený soutěží, doplňování deníku o nové vizitky bude jistě bavit nejen vás, ale i vaše děti, vnoučata, žáky apod.
A pokud vás sbírání vizitek neomrzí, můžete získat i pamětní odznaky za jejich určitý nasbíraný počet.
Samozřejmostí je webová podpora, možnost registrovat se na příslušné internetové stránce a získat tak přístup k novinkám a podrobným informacím.

Tlampač Univerzál doporučuje!

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama