Refresh: Olympus OM - D - Z MALÉHO ČIPU VZNIKL VELKÝ PRODUKT?

26. července 2012 v 18:24 | TU |  PRODUCTS
Odkazy na testy povedeného Olympusu OM D:

Refresh příspěvku z května 2012:

Olympus OM - D, Z MALÉHO ČIPU VZNIKL VELKÝ PRODUKT?

S radostí kvituji návrat giganta ve světě fotografie a optiky k tradici. Nový fotoaparát OLYMPUS OM -D E-M5 pro mě představuje kýžený digitální produkt. Prostě s takovou kamerou si umím představit podobné tvůrčí propojení, jaké mívali reportéři s legendární Leicou a nebo podstatně lidovějšími Nikony F2 a FM2.
Návrat ke klasice jsem očekával, neboť krize (finanční, tím pádem i odbytová) jsou tu od toho, aby vracely firmy zpět k jejich tradici a základům. Podobnou cestou se ubírá i Fujifilm se svou řadou Pro, nicméně Olympus představuje aparát založený na systému Micro FourThirds, který se již výborně prodává v produktové kategorii PEN.
Pokud bych byl přesvědčen kvalitou snímků - některé jsou k vidění zde - z tohoto aparátu a pokud budou na trhu i odpovídající objektivy s nízkou světelností (třeba f1,8), které mi zaručí malou hloubku ostrosti tolik potřebnou pro fotografické vyprávění příběhů, byl bych i ochoten utratit částku kolem 25 000 Kč. Takovou ochotu ve mě zatím nevzbudil žádný dosavadní amatérský digitální fotografický přístroj (Canon EOS D5 MarkIII je bohužel nad moje poměry).

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama