Červenec 2012

Červenec 2008

31. července 2012 v 9:05
Červenec 2008 byl pro TLAMPAČ UNIVERZÁL měsícem bilančním, blížilo se výročí založení, i v osobní rovině člověk bilancoval - viz DOPIS, také je zajímavé, jak se jmenovaly jednotlivé rubriky. Zkrátka, původně soukromý blog se učil být webem a to respektu hodným (dodnes se nepodařilo Smějící se ). Děkujeme Vám za Vaši čtenářskou přízeň a doporučujeme pozorně projít archiv Tlampače, občas se tam najdou zajímavé příspěvky.

Tlampač Univerzál - with little help from my friends.

PS Nezapomeňte hlasovat v naší anketě - najdete v menu.Červenec 2008:Houby, houby - Mykologická poradna Muzea Vých. Čech

30. července 2012 v 9:33 | TU |  AVÍZO
Pokud si při sběru hub nejste jistí jejich druhem, zkuste využít pomoci zkušenějších:

http://www.muzeumhk.cz/mykologicka-poradna.html


A tady je jedna zajímavost:

JAK VYPADAL TLAMPAČ, KDYŽ JSME ZAČÍNALI?

27. července 2012 v 12:38 | TU
Web Tlampač Univerzál se dlouho rodil v mé hlavě a když už musel nápad s webem s hlavy ven, našel jsem si blogovací službu Blog.cz a TU pomocí magického Šému zvaného Nenadálá píle založil. Od počátku byla touha provozovat stránky TU jako skutečný web, ale to se mi nelíbilo jak z hlediska ceny, tak s hlediska propagace a technického zázemí. To vše blog služba nabízí, i když s určitým omezením. Současná forma sice není dokonalá, ale jakž takž důstojná ano a tak budeme tímto stylem pokračovat i nadále. Průměr denní návštěvy je 100 čtenářů, za to moc děkujeme a těšíme se na Vás a Vaši přízeň i do budoucna.

Tlampač Univerzál with little help from my friends.

(Srpen 2007 - vstup do archivu TU)

Jak jsme vypadali v srpnu 2007:


Články z prvních dnů TU:

NIKDY SE NEBUDU NA LIDI SMÁT

25. srpna 2007 v 14:37 | Text: Tlampač | KDO NESKÁČE, NENÍ ČECH
Nechápu, proč bych se měl usmívat na lidi kolem sebe. Rodiče mi neřekli, že se to má a ani ostatní kolem to nedělají ... A navíc bych byl stejný, jak ti blbí Američané. Všude jenom samé smile a přitom kradou ropu a jsou imperialisti. Američani jsou pokrytci. Stejně se neusmívají doopravdy. Mají to okoukané z televize. Pěkně ztvrdnu rysy. Já se prostě smát nebudu.

NEBUDU ZDRAVIT PRODAVAČE

26. srpna 2007 v 10:31 | Text: Tlampač | KDO NESKÁČE, NENÍ ČECH
Když přijdu do obchodu nepozdravím prodavače. To je základ pravého Češství. Beztak je ten prodavač hňup. Chce mi prodat jen to nejdražší. A co si mám koupit mi poradili kluci v práci. Jarda od nás z práce, ten rozumí všemu. Dost do všeho dělá. Prodavače nezdravím, jsou to tupci. Ani když si budu kupovat salám a housky. Kdyby se totiž ti prodavači líp učili, mohl dělat něco pořádného. Třeba jako já.

SUPERSKUPINA BUTY - JUKEBOX

26. srpna 2007 v 10:39 | Text a foto: Tlampač | PIKSLA KULTURNÍHO MIXU
Není špatný zajít na koncert profíků jako jsou Buty.
Snad 40 písniček a dobře zahraná muzika.
Za dvě stovky spousta pohody. Cca 2 hodinky.
Ale to už se přece neposlouchá, Kabát je lepší!
Ach jo.
Sejdeš z rádia a TV, sejdeš z mysli.
Blbej šoubyznys.
P.S. Nic proti Kabátů
m...

Jack Kerouac - History of BOP

26. července 2012 v 23:08 | Jack Kerouac and PositivFritid / YouTube |  PIKSLA KULTURNÍHO MIXU

Kam dál: Charles Mingus Jr. - Moanin´


Refresh: Olympus OM - D - Z MALÉHO ČIPU VZNIKL VELKÝ PRODUKT?

26. července 2012 v 18:24 | TU |  PRODUCTS
Odkazy na testy povedeného Olympusu OM D:

Refresh příspěvku z května 2012:

Olympus OM - D, Z MALÉHO ČIPU VZNIKL VELKÝ PRODUKT?

S radostí kvituji návrat giganta ve světě fotografie a optiky k tradici. Nový fotoaparát OLYMPUS OM -D E-M5 pro mě představuje kýžený digitální produkt. Prostě s takovou kamerou si umím představit podobné tvůrčí propojení, jaké mívali reportéři s legendární Leicou a nebo podstatně lidovějšími Nikony F2 a FM2.
Návrat ke klasice jsem očekával, neboť krize (finanční, tím pádem i odbytová) jsou tu od toho, aby vracely firmy zpět k jejich tradici a základům. Podobnou cestou se ubírá i Fujifilm se svou řadou Pro, nicméně Olympus představuje aparát založený na systému Micro FourThirds, který se již výborně prodává v produktové kategorii PEN.
Pokud bych byl přesvědčen kvalitou snímků - některé jsou k vidění zde - z tohoto aparátu a pokud budou na trhu i odpovídající objektivy s nízkou světelností (třeba f1,8), které mi zaručí malou hloubku ostrosti tolik potřebnou pro fotografické vyprávění příběhů, byl bych i ochoten utratit částku kolem 25 000 Kč. Takovou ochotu ve mě zatím nevzbudil žádný dosavadní amatérský digitální fotografický přístroj (Canon EOS D5 MarkIII je bohužel nad moje poměry).


XAVIER - očima mýma

21. července 2012 v 13:53 | Tlampač folkový, foto vyplivnul Gůgl, hudba: Xavier Baumaxa / YouTube |  PIKSLA KULTURNÍHO MIXU
KLUS IS MÍNUS, MŮJ VKUS IS BAUMAXA, MÁ VELKOU SPOUSTU PLUS, INSPIRUJE JEJ TOTIŽ STOVKY MŮZ.

Xavier Baumaxa - "drzoun" českého folku, pro některé pitomé rýmy frázující neumětel (tito zřejmě netuší, že Xavier češtinu vystudoval na PdF), pro jiné vynikající autor písniček s nadhledem a vířič klidných vod. Pro mě Xavier Baumaxa ztělesňuje pojem písničkář, hudebně je na vysoké úrovni, aranže písní nejsou prvoplánové, jeho poetika mi sedí k české ironické, uchechtaně bestiovské povaze.
Vystudovaný učitel s vizáží rváče na folkáče vůbec nevypadá (safra pod vlivem Baumaxy stále jen veršuji). Zdání klame. Osobně jsem si jej ve své paměti zaškatulkoval :) jako neofolkaře, platného nástupce předlistopadové folkové zpěvácké generace. Nesnáším ušišlanou pitvořivost některých jiných, nyní populárních zpěváků (přirovnávaných nesmyslně ke Karlu Krylovi), vymezování se, sarkasmus, ironie - to je Xavier (a folk), a když už jemnost, romantika a melodičnost, tak bez šišlání, folk není atletika...


Ironie a nadsázka Baumaxu provází od počátku jeho tvorby, střílí si z věcí svatých, posvátných, z tabu, z ikon (na Havla by nám šahat neměl, ale... ) i sám ze sebe. Už jeho umělecké jméno je ironie a narážka. Že nevíte? A na pana Déžaví Sélaví si pamatujete?
V písni Ozajstný Hip Hop nebo v "Kollerovsky" zazpívaných Nowodobých kultech si Baumaxa dělá legraci z hoperů, z kapely Lucie, z Dana Bárty, na druhou stranu tak možná přiznává, kdo že jej ovlivnil a inspiroval.
Originální vidění reality přináší song Romale Rap, jeho melodie lehce evokuje Neřež či Slávka Janouška. Každý, kdo se o romskou problematiku jen trochu zajímá, text pochopí okamžitě. Píseň Farář je konotací k písním Třešňákovým (ten určité církevní kruhy rovněž nešetří), zabývá se kontroverzemi v církvích a snad až nepříjemně odtabuizovává.
Naopak Pošumaví je klidná, melancholická píseň o útěku z civilizace, o touze po klidném životě, o lásce. Klavírní doprovod a gradace v jejím závěru (připomíná to trochu mou milovanou Alici Springs) potvrzuje velikou moc klavíru v muzice, napjatí čekáte, co ještě přijde.
Poslech Baumaxových písní vyžaduje rozhled intelektuála, protože jinak mnohé narážky a odkazy na společenské dění vůbec nemusíte pochopit, na druhou stranu intelektuálství je náboženství zpěvákovi odporné a všemožně se to posluchačům snaží sdělit.
Nebudu si dál hrát na erudovaného hudebního publicistu, u psaní článku jsem se veselil a pobavil, zbytek je na vás, poslouchejte a dělejte si své vlastní úsudky.

Český folkový desperát (Desperato je velice povedené album) prostě UMÍ!!!

XAVIER BAUMAXA - DISKOGRAFIE


Deset prstů pro život (1988)

20. července 2012 v 1:11 | Dalibor Janda / YouTube |  OSTALGIE
Jakkoli ho Záyo nemáš rád, tak tohle je dobrá písnička, skvěle vysvětluje, že všechno navíc je prostě navíc.
Text perfektně charakterizuje dobu sklonku socialismu a platný je i dnes...Deset prstů pro život, kousek místa na spaní

a co víc a co bych si moh víc teď přát.

Tvoje tváře do dlaní, trochu pláče, trochu smíchu

a co víc a co bych si moh víc teď přát.


Jedny boty co jdou za ní, jedny džíny každý rok

a co víc a co bych si moh víc teď přát.

Oči pořád otevřený, aby jim nic neušlo

a co víc a co bych si moh víc teď přát.


Zůstat pořád klukem z ulice, co na vývěsky kin se dívá

a co víc a co bych si moh víc teď přát.

Být stejně tvrdá palice, co pije jen ze svého piva

a co víc a co bych si moh víc teď přát.


MALOMĚŠŤÁKU, NEPODCEŇUJ JEJICH POCITY, JEJICH NÁZOR !!!

19. července 2012 v 18:07 | TU / Revolta - YouTube |  VE STOPÁCH BEATNIKŮ
Podle mého názoru jdou ve stopách Beatniků, jsou proti fotrovství, zku.venectví, samosebou v souladu se svým mladím, a jméno těch hoperů na to také jasně odkazuje.
Nechtějí žít jako my, jako mainstreammani...
Můžou být radikálnější než RAF, než kdekterý neonazi, možná je to rapperská póza, možná je to aktuální stav jejich mysli, možná jsou to jen emoce, možná je to ale skutečný životní postoj a možná nám tak chtějí něco napovědět...

PS Děkuju Monice za zasvěcení, osobně jedu spíš starou školu od NWA a další Gangsta´s, ale tohle je vážně dobrá muzika!


BROUK a BERUŠKA

17. července 2012 v 14:44 | Tlampač, foto: VW a Fiat |  PRODUCTS
Nejkrásnějšími současnými retro automobily jsou bezesporu VW Brouk a Fiat 500. Jejich designéři pochopili, že to dobré tu již bylo a je tedy na co navazovat a celkový look vozů se snažili pouze dovést do tvarů přijatelných pro 21. století. Nejzásadnější změnou na nových vozech proti jejich dědečkům je přesun motoru dopředu, motor vzadu je koncepce vskutku historická a na jízdní vlastnosti aut s motorem vzadu by si dnešní řidiči nezvykali snadno.
Brouk technicky vychází ze svého luxusnějšího bratra Golfa, veleúspěšný Fiat je dvojčetem nepříliš úspěšného Fordu Ka druhé generace.
Nejnovější Brouk má před sebou jednu generaci hodně nepovedeného US designu jménem New Beetle, na kterou již lze narazit v autobazarech, současný model se vrací ke tvarům od slavného automobilového konstruktéra Ferdinanda Porscheho, českého Němce a rodáka z Vratislavic (isnpiroval jej Hans Ledwinka z Tatry). Původních Brouků bylo v minulosti vyrobeno přes 21 milionů kusů a je to tedy vpravdě "planetárně zásadní vůz".


Nový Fiat 500 čerpá z tvarů vozu Fiat 500 z roku 1957 (prodával se i v Československu spolu s o něco větším Fiatem 600) a je dlužno říct, že na rozdíl od nového Brouka mnohem více odkazuje na design let šedesátých i v interiéru, Brouk je uvnitř chladnější a germánsky sterilnější (kvalita zpracování však bude tradičně vyšší než u "Itala").


Zatímco oba historičtí předchůdci patřili k levným a širokým vrstvám dostupným vozům, nynější marketingoví pracovníci obou automobilek dobře vědí, že retro frčí a že leckterý a leckterá si rádi připlatí za auto originálního vzezření. Přesto se základní cena VW Brouka s motorem 1,2 TSI jeví jako přijatelná - nabízí se od 379 tisíc Kč, u Fiatu cenovka přesvědčuje spíše o opaku, zdá se drahý na to, že jde o italský vůz.
VW sveze tátu, mámu a dvě děti v relativním pohodlí, Fiatu prostor trochu chybí, i v tom se obě auta podobají svým předlohám, Fiat je tak mnohem více autem pro ženy než pro hromotluky, skvěle se hodí pro zamilované mladé páry, těm těsná blízkost vyhovuje (doktor Šafránek z Básníků má s malým prostorem Fiatů jisté zkušenosti, těžko říct, jak by mu vyhovovala současná verze Pětistovky).

VW bych si určitě vybral v základní variantě, tedy s 1,2 motorem, ti kteří jej vyzkoušeli se shodují na dostatečném výkonu a dobrých jízdních vlastnostech, na kolech by se pak rozhodně leskly chromové poklice Circle White.
Fiat bych volil s přeplňovaným 0,9 TwinAir motorem, zvuk dvouválce mi k retru dobře pasuje a downsizing je trendy, jen ta cena :(.


PS Designové legendy tvořila vždy mainstreamová obliba těch kterých produktů, takové výrobky než se legendami staly, byly většinou relativně levné, spolehlivé a hezké. I díky tomu nakonec získali své nick name, v případě našich dvou aut tedy známe české pojmenování Brouk pro VW Beetle a pro Fiata 500 se v Česku vžil název Beruška.

Auto Moto Revue - VW Brouk

Auto Moto Revue - Fiat 500


Tlampačova autohitparáda 2012:

Miniauta: VW UP, Fiat 500
Malé vozy: Honda Jazz 2. gen.
Nižší střední třída: VW Brouk 2011
Střední třída: Honda Accord, Škoda Superb Combi (jen ta šířka :( )
Vyšší střední třída: Neuznávám tuto třídu, je zbytečná
Luxusní vozy: BMW M6 GT, BMW 6 Gran Coupé, Porsche Panamera
MPV: VW T5 Multivan
SUV: Škoda Yeti (až na ten název, proč to není Yetti???)
Dodávky: VW eT Concept


Luboš Pospíšil - poslouchali jej naši rodiče, proč ne my?

16. července 2012 v 15:19 | Luboš Pospíšil / YouTube |  PIKSLA KULTURNÍHO MIXU
Pro mě jej objevil můj otec svým hlaitým poslechem kolem roku 1986, já to objevil pro Jeníčka V., ten pro svou někdejší Renetu, a nedávno to pro sebe našel i Zaya...


Píši Vám Karino - Balada o několika papírovejch čertech - Klub Osamělých srdcí


BARKAS homemade Westfalia

16. července 2012 v 15:00 | TU, foto: ? |  DOMEČKY S KOLEČKY

I'm Farming and I Grow It a jedna Kráva

14. července 2012 v 9:40 | The Peterson Farm Bros, Bára Poláková |  PIKSLA KULTURNÍHO MIXU
Dělat chleba je fuška, o tom žádná.
Psáno jest: V potu tváře chléb dobývati budeš...O Ůrácích, Ebilech a rozbitých brýlích

14. července 2012 v 0:36 | Něco já, něco ty dva p.tomci |  KONTROVERZE
Není rozdílu, kdo seš bez viny, hoď kamenem. Jestli někdo v této zemi pocit, že je slušnější než politici, tak není. Obecná mravní úroveň národa Českého je bajka vylhaná.
Těžko může být někdo čistým a neposkvrněným člověkem v zemi po okraj plné psích výkalů a chcanek, vždyť mladé slečny mluví zcela stejně, ne li hůř, než muži.
Kdekdo kouká, jak si vylepšit pocit pevného a čistého charakteru poukazováním na špatnosti ostatních, teď je to třeba pan Skokan.
Ne, nepohoršuje mě jednání pana Kalouska, já jej předpokládám, stejně jako předpokládám pokrytectví, zlé srdce a dvojí tvář i u ostatních lidí kolem sebe. Mě ten rozhovor připadá pozitivní, na nic si nehraje, odkrývá šplhounsky samospravedlivou povahu "Krhounka" Skokana a chronickou mravní a intelektuální únavu ing. Kalouska.
Kennedy nemluvil v soukromí jinak, ani Churchill ne, natož snad Bismarck nebo Martin Luther King. Nechce se tomu věřit, ale nebyli jiní. Snad jen Masaryk, Komenský či Hus mluvili a jednali čistě a bez zášti, možná, kdo ví.


Autentický přepis rozhovoru dvou politicky aktivních spoluobčanů, dvou tvůrců norem a zákonů, elity národa:
Skokan: Dobrý večer, pane ministře!

Kalousek: Nazdar, ty debile!

Skokan: Mluvím, prosím, s ministrem financí inženýrem Miroslavem Kalouskem?

Kalousek: Jasně, s kým si myslíš, že mluvíš, ty čůráku?

Skokan: Promiňte, ale asi to trochu přeháníte.

Kalousek: Kolik ti za to dali, blbečku?

Skokan: Nevím, o čem mluvíte.

Kalousek: Víš moc dobře o čem mluvím. Odmítl jsem ti někdy nějakou dotaci? Potřebuješ prachy? Proč seš taková svině?

Skokan: Já nemůžu za to, že jste někoho zfackoval.

Kalousek: Proč jsi musel posílat esemesku všem novinářům? To jste všichni takoví udavači?

Skokan: Byla tam spousta svědků, tohle nezatlučete, ani nezametete pod koberec.

Kalousek: Jo ale zrovna ty to musíš napráskat...

Skokan: Já?

Kalousek: No jasně, ty. Dyť mi to novináři volali. A ne jeden. Voni nejsou takový skety jako ty. Ty sis myslel, že tě jako zdroj neprásknou, co?

Skokan: Hele, nechte si ty sprosťárny. Všichni se Vás bojí a na to spolíháte, nikdo si to nechce rozdat s mocným ministrem financí. Co kdyby... a na mladýho kluka si dovolíte. Tak víte co? Já se vás teda nebojím vůbec, příště s tím počítejte a dejte mi pokoj.

Skokan: Klidně, když si sundáte ty brýle, nerad bych se o ně pořezal.

Kalousek: Tak zejtra ve sněmovně.

Skokan: Klidně, pane ministře.


PS A proč by mě (vás, někoho) to vlastně mělo zajímat? Mě je po tom, co si kdo telefonuje celkem HOVNO!


KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

Mirek Tengler:
Já si na rozdíl od Tlampatche nemyslím, že žijeme "uprostřed psích výkalů a chcanek", a nemělo by nám tudíž vadit, když jeden z nejvýznamnějších ústavních činitelů (ministr financí) mluví na veřejnosti jako dobytek, vyhrožuje policii a zastrašuje každého, kdo se mu znelíbí. Pokud je toto normální pro Tlampatche, tak pro mě rozhodně NE!! A také se s tím nikdy nesmířím. Možná jsem idealista, ale já stále věřím, že kulturnost tohoto národa nevymizela s lidmi, jako byli Tlampatchem zmiňovaní Hus, Komenský nebo Masaryk. Její nositelé tu stále jsou - mnozí profesoři, učitelé, umělci a snad možná i někteří politici. Já osobně si těchto lidí velmi vážím. Například nedávno zesnulý teolog profesor Jan Heller, profesor sociologie Jan Keller, katolický kněz a profesor Tomáš Halík, nebo třeba geolog ma klimatolg Václav Cílek, a mnozí další. Možná jsem naivní idealista, ale budu jím raději, než být člověkem, který si už na sprostotu zvykl a ještě ji veřejně obhajuje. Nejsem puritán a také mi občas nějaké to "slovíčko" ulítne, ale čeho je moc, toho je příliš Tlampatchi!! Například pánové Svěrák a Smoljak uměli v pravou chvíli použít jedno jediné sprosté slovo a tím rozesmát celý sál divadla. To je dokonce umění. Tomu já neříkám sprostota. Je ale velmi trapné hájit politické kšeftmany, kmotříčky a hulváty a poukazovat na to, že jsme vlastně všichni stejní. To tedy ani náhodou.

Tlampač:
Reakce tu jsou, je tedy vidět, že článek je přiměřeně kontroverzní...
To bylo i cílem, protože jedině ironií se dá bojovat proti něčemu tak vlezlému jako je společenská mravní agónie. Ona typicky česká unavená lhostejnost zatím ale skutečně působí, jako kdyby všechno kolem bylo v pořádku.
Konzervativní lpění na vyprázdněných pravidlech a normách se tudíž možná brzy změní na skutečný hlad po zdvořilosti a rytířskosti, které se stanou běžnou součástí českého charakteru! Tedy alespoň do konce podoby světa, jak jej známe dnes.
Co se týká ing. Kalouska, pak ano, je mi sympatičtější než jeho současný rival, přímost je pro mě čitelnější, než farizejská maska informátora. Mám na pracovišti kolegu, je to také takový informátor. Pro lidstvo dosud nic podstatného nevykonal, jen stále působí jak jakýsi strážník mravnosti a řádu. Bohužel lásky a empatie je v tom jeho jednání pomálu.
Co se týká facky uštědřené ing. Kalouskem sprostému studentu, pak jsem zcela na straně pana Kalouska. Studentovy sprosté nadávky byly nedospělým verbálním útokem na svobodného občana a legitimitu jim neuděluje ani "naštvanost" na činy či politické působení Kalouskovo. Pokud byl tento verbální útok studentem přes Kalouskovo upozornění i nadále stupňován, pak mi přijde lidsky přirozené, že byl završen potyčkou fyzickou. Je to standartní, neříkám že správná, lidská (a zejména mužská) reakce... Viz:http://www.youtube.com/watch?v=mu7VSRtNgWQ&feature=related

Mirek Tengler:
Tak abychom to uvedli na pravou míru Tlampatchi: Pan Kalousek si se studentem, který ho slovně napadl kousek od sněmovny, vyřizoval účty za přítomnosti své ochranky. Není to tedy tedy ani tak odvážná reakce pravého chlapa, jako spíše zbabělý fyzický útok od politika, který ví, že kdyby se po něm student ohnal, dostal by od ochranky daleko větší nakládačku, protože "napadl člena vlády". To není žádná odvaha, to je zbabělost!!!! Takže pokud píšeš o nedospělém verbálním útoku studenta, nezbývá než dodat, že ministr financí by měl mít mnohem více rozumu, než nějaký mladý nezvedenec, ale on jej neměl a zachoval se minimálně stejně nedospěle. Jenže je tu trapný rozdíl ve věku obou pánů. Jeden už měl mít rozum. Žel, pan Kalousek není jen sprosťák, ale je to i člověk, který se nezdráhá fyzického útoku, pokud na něj ovšem najde odvahu. A útočit na mladšího nebo slabšího je u mě projev zbabělosti. Proto nemám žádné pochybnosti o tom, že poslanci Skokanovi tento hulvát opravdu vyhrožoval. (Ponechme stranou, zda-li bylo vhodné předčítat telefonický hovor do mikrofonu před plénem sněmovny.) Možná byl pan Kalousek už zase pod parou, ale to ho vůbec neomlouvá. Takový člověk nemá co dělat ve vládě České republiky!!! Pro mě není slušnost milý Tlampathi, nedostatkem mužnosti, nebo dokonce projev slabosti. A moc mě mrzí, že tímto svým článkem ses postavil na stranu sprostého agresora, a navíc člověka, který vyhoržuje lidem kolem sebe a navíc má tu drzost zpochybňovat práci policie, pokud se mu to hodí do jeho politického krámu. Možná máš na svém pracovišti nějakého toho "informátora". U nás máme takových lidí hned několik. Ale kvůli tomu bych se rozhodně nezastával lidí, jako je Miroslav Kalousek.

Tlampač:
Jsem rád, že mám kolem sebe lidi, kteří tříbí mé svědomí. Mám rád člověka Mirka T. Stejně jako on nesouhlasím se současnou podobou dění veřejného, nicméně v ochrance budou vždycky lidé unáhlení, agresivnější než other population, já říkám zpět a znova, není rozdílu mezi a mezi, to jest Kalousek není horší Klause, Sobotky, Sobotky2, Kotta, Bárty, Melčáka, Pohankeho, Grosse, Zemana, Paroubkeho, Černého Hvězdy, Johna, měkkého Nečase aj.
Všichni zhřešili a jsou daleko od Boží slávy.
Pro mě osobně je ta výzva jinde, buď miluji anebo ne...

Monika:

NOVÝ CLUB JOKER - cestovatelská klasika je zpět!

13. července 2012 v 20:12 | Text: Tlampač, foto: Westfalia |  DOMEČKY S KOLEČKY
Možná si vzpomenete na VW Club JOKER T3, byla to oblíbená camperová dodávka, kompromis mezi komfortem a spartánským přístupem k cestování. Pohodlně cestovat a spát mohly čtyři osoby, k dispozici byla lednička, dvouhořákový vařič, dřez s tekoucí vodou a zásobníkem na pitnou vodu. Tyto modely si dodnes drží ceny a za pěkný exemplář T3 CJ můžete zaplatit i čtvrt milionu Kč.


Barkas B1000-1 WESTFALIA

13. července 2012 v 15:21 | Text Tlampač, foto: Andreas Truxa |  DOMEČKY S KOLEČKY
Krátce po pádu Berlínské zdi vyrobila společnost Westfalia na platformě východoněmecké dodávky Barkas nástavbu typu Camper, velmi podobnou té, kterou Westfalia stavěla na oblíbené VW Transportéry T3. Tento vůz existuje v jediném exempláři a je poháněn motorem VW. Karavan Barkas RV Barca je vybaven podobně jako jeho legendární bratranec VW Bulli, tedy chladničkou, zásobníkem vody na 40 litrů, lihovým sporákem a čtyřmi lůžky.Polsko letos frčííí

9. července 2012 v 17:15 | Tlampáča Gdaňski foto, piosenka jest z Midi Lidi z filmu Polski |  AVÍZO
Pánové a dámy, asi jste se báli kampak Tlampa zmizel.
Nikam, jen si na týden zajel si na ostrov Hel a do zálivu Gdaňského:).
Zároveň se už moc těší na shlédnutí aktuálního filmu svých hereckých koní: Lišáka, Poláška trolejáka, Daniela Máry a lehce vulgárního taxikáře Matonohy Toma (plus Budyho Jonnyho samosebou) - sází na ně už OD DIVOKÝCH VČEL a POLSKI FILM jej po velmi dlouhé době moc a moc láká před plátno stříbrné!!!

http://soundcloud.com/midilidi/polski-hit-demo

Posílám pro náladu ústřední melodii z nového Najbrtova snímku a přidávám fotku z hanzovního přístavu.

LETOS PROSTĚ FRČÍ POLSKO LIDI (MIDI) A PROTO SE TĚŠTE NA CHYSTANOU REPORTÁŽ Z NAŠÍ VÝPRAVY K MOŘI, PRAPOČÁTKU VŠEHO ŽIVA, KAMING SŮN VOLE...