Květen 2012

MJ

23. května 2012 v 23:51 | Foto: Tlampač |  ON THE ROAD AGAIN

Nechtěl jsem to komentovat - ale musím

19. května 2012 v 7:15 | Jeden, co je mu David R. někde (Tlampač) |  KONTROVERZE
Konečně nás na chvíli přestal sráth jeden politik a jeden jeho kamaráth, mimochodem pěknej kokott, jakbysmet. Někoho odposlechy mobilů na kolena srazí, jiného zatím ne, co Pavko a Romčo?
Mnozí si nikdy nešáhneme na tolik korunek, co nejrůznější organizovaní gangsta a co se změní dál? Přestane platit fakt, že lidé chtějí mít moc a tu uchvacují různými způsoby? Na příkladu Itálie a Mexika můžeme vidět, jak rozkladná je korupce a že všechno se dá koupit.
Prostě pokud chceme být spravedliví, je třeba začít u sebe. Dodržovat pravidla i v maličkostech. Jsou tedy Romča (co řádně podmaže sraženou občanku, a ta stáhne obvinění), Pavel, Standa, Ivan, Viktor, Tomáš, XY opravdu horší, než my ostatní? Ne. Dokud budeme jezdit na červenou, házet vajgly na chodníky, nechávat všude hovna našich hafanů, nevracet vypůjčené, nedodržovat sebemenší sliby, dokud se bude "řeznický" investor Michal Rostock na ČT v pořadu Den D holedbat, kterak jezdí po silnicích nejmíň stodvacet (to v obci, kde fakt jezdí pomaleji), potom jsme stále tam, kde jsme byli za Rakouska, pak chvilinku ne a od Hitlera už zase ano, to jest v morální .rdeli.
Naše naděje je v tom, že se vrátíme ze života na sociálních sítích nohama zpátky na zem a vysvětlíme našim dětem, že peněz se nikdo nenažerem.
Naše naděje je v tom, že se v Česku rodí abnormálně nadaní lidé s úžasnými schopnostmi snad v celém spektru lidského konání, v tom jak nádhernou krajinu plnou pitné vody a relativně velmi úrodné půdy obýváme, v tom, že se už nedáme koupit za iPhona, bazén u baráku, Octávii, buřta a pívo...

PS Napsáno poměrně bulvárně nicméně výstižně, není-liž pravda?

HLEDÁ SE HOTEL KOLEČKO! aneb jak vypadal Hradec Králové?

15. května 2012 v 4:24 | TU, skeny historických pohlednic: http://galerie.promenahradce.cz/index.php a http://www.kbruzek.estranky.cz |  KÖNIGGRÄTZ
Tlampač Univerzál vznikl z čistého entuziasmu, z nejasného zaměření mé pozornosti (a pozornosti mých přátel) na podstatné a důležité věci. Naštěstí nejsem sám, kdo má plno entuziasmu a když jsem projížděl web ve snaze najít na něm (na netu je přeci všecko...) byť jen pidimalou fotografii hotelu Kolečko, nenašel jsem ji. O to víc se nyní vztekám, že jsem už odmala dostatečně nefotil věci kolem sebe svou enderáckou Beirettou VSN na Fomapan 21 (a nyní na digitál), to vše s podvědomým argumentem, že beztak to už někdo nafotil a líp jak já, nehledě na to, že výsledné banální snímky by dlouho čekaly na své zhistoričnění (pane, to je slovo!).
Chci tedy moc poděkovat tvůrci webu http://galerie.promenahradce.cz/index.php za tu úžasnou práci při skenování starých a jistě mnohdy velmi cenných historických pohlednic a i když jsem ani na nich hotel Kolečko nenašel, uvědomil jsem si, jak svoje město miluju (a současně hluboce nenávidím) a jak bych si přál, aby tu teď byly moje babičky a dědové a společně jsme si povzdechli, že čas nejde zastavit a oni jsou teď tam a já tady.
Hotel Kolečko byl kiosek ve formě kempingového přívěsu, ve kterém se prodávala uzenina (a asi kdeco ostatního) a kde jedna z mých babiček často nakupovala. Název hotel Kolečko dost možná stvořila právě babička, ale spíše byla jeho autorem hradecká lidová slovesnost.
Stával ten hotel Kolečko na tržnici u kostela Božského srdce Páně, dnes je to Náměstí 28. října u obchodního domu Tesco. V rodinném albu není ani jedna jeho fotka, jako na potvoru, takže budu muset využít svých konexí a jít za kýmsi do muzejního archivu nebo kam vlastně.
Docela bych si přál, aby Hradcem neprocházel II. silniční okruh a aby se vrátily ty staré krámky, kvelby, putyky, kiosky a kandelábry... Jsem totiž nenapravitelný staromilec a konzervativní rebel.

Podívejte se na místa, kudy možná denně chodíte a komentujte vše zde i na webu http://galerie.promenahradce.cz/index.php.

http://galerie.promenahradce.cz/index.php


PS pro Bogana:

VÝCHOVA DÍTEK V ČECHÁCH - aneb co jsem odepsal příbuzné přes FB do ciziny

11. května 2012 v 2:30 | Otec
Máme doma tři děti. To aby Vám to při čtení bylo jasné. K. je 10 let., A. je 7 let a T. je pětiapůlletý. Toto je několik souvětí, které jsem přes FB odepsal mé příbuzné do ciziny. Bohužel se to všechno skutečně stalo.

Ano K. sebou dnes před školou skutečně sekla a teď se mnou nemluví, protože jsem o ní řekl, že je vážně vemeno (stále někde padá, škrábe se a zraňuje). Ruka, co už byla jednou zlomená stejným způsobem, je nyní naštěstí JEN naražená :D.
Mezitím co byla K. s matkou ve špitále (a já spal před noční směnou), si malý T. řezal rohlík takovým tím zubatým nožem na chleba (je to Sabatier z chrom-vanadiové oceli) a ufik´si málem palec pravý ruky - vážně řez jako kráva!!!
Vzbudila mě a nahlásila to na něj ubrečená A., protože se o něj moc a moc bála - jak mu pak plačíc vysvětlovala. Ten vokurek totiž jak byl v šoku a asi se mě i bál, že mu vynadám, tak se s tou packou schoval do postele a zakrvácel potah na matraci, polštář, prostěradlo, koberec, tepláky a sebe a když jsem ho tak rozespalej poprvé uviděl, bylo to vážně jak v hororu...
Několikrát jsem kontroloval šlachu na palečku a taky pupík a tělo, protože jsem nevěděl jistě, jestli se někde nepobodal - jak byl celej pomatlanej tou krví.
Umyto čistou vodou, vyperoxidováno, zalepeno. Potřísněné textilie vyprány.
Ne, vážně se doma nenudíme!

PS Na OSPOD to není, protože samosebou nedáváme dětem nože a sirky na hraní.

Zelenina "U Kmocha" slaví Májové dny...

9. května 2012 v 7:00 | Foto: To kdybych věděl... |  HOSPŮDKY, KRÁMKY a MÍSTA S GÉNIEM LOCI
Jak slavili Májové dny ve slavné královéhradecké Kmochově zelenině?
Takto:

Olympus OM - D - Z MALÉHO ČIPU VZNIKL VELKÝ PRODUKT?

3. května 2012 v 0:48 | Tlampač |  PRODUCTS
S radostí kvituji návrat giganta ve světě fotografie a optiky k tradici. Nový fotoaparát OLYMPUS OM -D E-M5 pro mě představuje kýžený digitální produkt. Prostě s takovou kamerou si umím představit podobné tvůrčí propojení, jaké mívali reportéři s legendární Leicou a nebo podstatně lidovějšími Nikony F2 a FM2.
Návrat ke klasice jsem očekával, neboť krize (finanční, tím pádem i odbytová) jsou tu od toho, aby vracely firmy zpět k jejich tradici a základům. Podobnou cestou se ubírá i Fujifilm se svou řadou Pro, nicméně Olympus představuje aparát založený na systému Micro FourThirds, který se již výborně prodává v produktové kategorii PEN.
Pokud bych byl přesvědčen kvalitou snímků - některé jsou k vidění zde - z tohoto aparátu a pokud budou na trhu i odpovídající objektivy s nízkou světelností (třeba f1,8), které mi zaručí malou hloubku ostrosti tolik potřebnou pro fotografické vyprávění příběhů, byl bych i ochoten utratit částku kolem 25 000 Kč. Takovou ochotu ve mě zatím nevzbudil žádný dosavadní amatérský digitální fotografický přístroj (Canon EOS D5 MarkIII je bohužel nad moje poměry).

Země česká, domov Tvůj! - zapoj se i ty

2. května 2012 v 21:59 | Zdroj : web České televize |  PIKSLA KULTURNÍHO MIXU

Projekt Země česká, domov Tvůj! vyvrcholí již 11. května!!!

Je tvůj život zábava, nuda, tragedie, komedie nebo horská dráha? Jsi šťastný, smutný či znechucený z věcí kolem sebe?
Natoč svým pohledem jeden den svého života a staň se i ty spolutvůrcem celovečerního dokumentárního filmu Země česká, domov Tvůj! 11. května 2012 proběhne v České republice unikátní projekt, do kterého se můžeš zapojit tím, že zaznamenáš tento den na kameru nebo digitální fotoaparát s kamerou, tak jak ho vidíš ty, bez příkras a cenzury, takový jaký je. Ať už jsi muž nebo žena, dítě nebo důchodce, dělník, doktor, student nebo pekař, dej o sobě vědět světu!

Natáčecí den je 11. květen 2012, od 00:00 do 23:59:59.

Více info zde: www.zemeceskadomovtvuj.cz