OBČANÉ, OZVEME SE???

14. března 2012 v 9:51 | Tlampač
Rádi bychom, aby naši zaměstnanci t.j. lidé ve státní správě a ve výkonné moci sloužili občanům efektivně, bezúhonně a odpovědně. To vše bez kompromisů.
Co chceme přesněji?
Chceme, aby Česko bylo zemí práva, čistoty, spravedlnosti a rozvoje.
Chceme, aby stát fungoval a ne skomíral. Chceme, aby vládl jednotný pohled na systém vzdělávání, zdravotní a sociální péče, na rozvoj infrastruktury, na obranu této země.
Chceme, aby ovoce z práce našich předků nebylo naházeno na kompost pohrdání a neschopnosti. Pokud tedy například naši předkové vybudovali systém požární ochrany do současného a hlavně osvědčeného rozsahu, jakým právem jej někdo umenšuje?!
Pokud vládne v naší zemi nepořádek a jsou překračovány i ty nejjednodušší normy, proč by měly být snižovány stavy policie?!
Jak je možné, že stát není schopen občanům zajistit služby v komfortním rozsahu, pokud jsme stále přesvědčováni, že se tento komfort nabízí, kde je funkční systém Checkpoint?
Stát nefunguje i když si jej platíme, jak je to možné?!
Pokud tušíme, že lidé z okolí politiků vyvádějí peníze z veřejných rozpočtů, pak jako občané vládě nařizujeme: Zastavte takové jednání, dohledejte ty finanční prostředky a potrestejte viníky, nebo my obviníme vás a to se všemi právními důsledky!
Žádáme, aby politik pan Vondra odstoupil, neboť dopustil významnou finanční újmu této zemi a jejím občanům.
Žádáme, aby ministři Drábek a Dobeš odstoupili, nezvládají svou manažerskou pozici a nejsou dostatečnými lídry pro své pozice.
Žádáme odstoupení předsedy vlády Petra Nečase, není schopen vést tuto zemi k jasným cílům ani k pořádku, je to slabý lídr.

Cíle občanského protestu je třeba nejprve definovat, zatím nám chybí jednota, jednotné cíle.
Začněme se sjednocovat a to na základě touhy po změně.
Jakkoli je současná česká veřejnost nejednotná, můžeme alespoň zkusit začít.
Sjednoťme se alespoň v tom základním: Jsme občané Česka a chceme nápravu špatného v politickém systému...

Pojďme být občany.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama