STRAŠÁK - Koncert pro Al Pacina a Gene Hackmana

21. února 2012 v 21:23 | Tlampač Универзал / videa jsem našel na JŮAHELETUBE a jsou od WB (Warner Bros.) |  PIKSLA KULTURNÍHO MIXU
Strašák - klasický americký film s Al Pacinem a Gene Hackmanem.
Seventie´s, autostop, dva tuláci zkrachovalci a Amerika, tehdy ještě krásná, okouzlující a přitažlivá. O čem jiném by asi tak Tlampač mohl psát, než stále o tom samém? O tom, že nejlíp je na cestě za snem.
Ten film miloval můj táta, podobně jako Peckinpehův thriller Strašáci s D. Hofmannem, i proto ho mám rád.

ČT2 neděle 26. 2. 2012 v 21:50

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10303200652-strasak/PS Dobytek se na ČSFD o filmu zmiňuje takto:

dobytek

****
Tak tohle mě opravdu mile překvapilo. Docela obyčejnej příběh o tom, jak jeden zevlák nabídne druhýmu svou poslední sirku, aby si moh zapálit doutník a stanou se z nich kámoši na život a na smrt. Upřímně řečeno, těšil jsem se spíš na road movie, což tenhle film zase až tak moc neni. Ze začátku to sice mělo na road movie docela našlápnuto, ale pak jsme se v ději postupně dostali spíš mimo silnice. Nicméně to nebylo vůbec na škodu. Scénář je opravdu zajímavej, ale Gene Hackman i Al Pacino doslova vytahujou celej film skoro až na 5-ti hvězdičkovej vrchol. Mam ovšem i několik výhrad. Jednak mi teda ve srovnání s Hackmanem a Pacinem všichni ostatní herci připadali naprosto ubohý (většinou strašně přehrávali nebo naopak nehráli vůbec nic) a pak jsem od samotnýho závěru čekal trochu víc, než jenom odpověď na otázku, proč Gene Hackman spí s botou pod polštářem. Myslim, že by si závěr zasloužil trochu víc prostoru. Takhle zustal dost otevřenej... No ale rozhodně tenhle film patří k tomu lepšímu, co jsem zatim viděl. Nějak mě po zhlédnutí napadla akorát jedna otázka: Proč tohle nedávaj v televizi a místo toho běží 3× ročně Kameňák a podobný hovadiny???
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama