NAROZENI V KOMUNISMU, UMŘEM V KOMUNISMU?

26. února 2012 v 8:44 | Tlampač, video Youtube, hudba a text písní Jaromír Nohavica |  KONTROVERZE
Dělníci z českých fabrik, venkované, drobní privatizanti a mnozí další obyčejní lidé mi v minulosti (byl jsem prostě ještě cucák) byli tak trochu k smíchu se svým žehráním na polistopadový vývoj, zdáli se mi naivní. Jsem o dost starší a smutnější než jsem byl, tak málo jsem dosud pochopil a došlo mi, jak mí čeští spoluobčané skutečně trpí pocitem frustrace, už se ani neptají, kde je jejich země, co oplývá medem a strdím, kde bor šumí po skalinách.
Všude je špína a bordel, psí hovna se válejí úplně všude. Školství dál vychovává stádním způsobem, státní správa píše tužkou na papír i v době vyspělých IT technologií, občanské průkazy jsou povinné - úřady je ovšem nestíhají dělat a to si za OP ještě musíte zaplatit. Nové silnice se propadají, staré jsou plné děr, kriminály jsou narvané, kdekdo se bojí říkat věci otevřeně, soudy trvají léta, hooligans dál demolují stadiony, vlaky jezdí pozdě a jsou špinavé... Ten výčet negativních jevů, které v naší zemi člověka unavují od kolébky k rakvi, by byl opravdu široký. Skutečně se v Česku za posledních 22 let moc nezměnilo, tedy kromě o 3/4 vyšších platů a plných obchodů? Stále více lidí se domnívá, že nezměnilo.
Jak to, že "vekslácké svině" a "bolševičtí synci" stále jedou ve svých audinách a bávech přes všechnu spravedlost, pravidla a normy a nikdo je neklepne přes prsty? Proč se Čechové a Moravané nemohou dočkat Česka coby kvetoucí zahrady, tedy alespoň v rámci možností?
Stačilo by snad více věřit v Toho, kdo nás přesahuje. Zlo a zlé zná mnohem lépe než my, prý vidí lidem až do morku kostí a do hloubi srdcí, svítí světlem do tmy a času má skutečně o dost víc než Kabáti...
Kdybych se jmenoval Janoušek, Bém, Vondra, Roman, Pitr, Krejčíř nebo třeba Rampula, asi bych měl z možností Nejvyššího strach.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama