Tak Bob neví, kdo je Zapletal!

4. prosince 2011 v 11:11 | Tlampač jako Tlampač a ne jako tlampač |  PALICE PLNÁ SOUVISLOSTÍ
Mám dnes v noci noční, je to celkem logické, mít noční v noci. A najednou člověk narazí na to, že jinej člověk, konkrétně Bob, neví kdo je Zapletal. Zděněk Zapletal z Holešova.
Povídám mu, jak to? On, že zná jen Miloše. Povídám, že jasně, to je ten z Miss, pak mě došlo, že to ten z miss není (to je Miloslav), že je to ten, co píše dobrodružné knihy pro děti, tedy Miloš Zapletal. Napsal třeba tu skvělou knížku Stezka odvahy, ta je fenomenální, ani Foglar se tomu nevyrovná! Miloš Zapletal má výborného přítele, Miloslava Nevrlého - autora nádherné Knihy o Jizerských horách, hledači pomníčků, toulavci a turisté budou vědět.
Takže, říkám Bobovi (Bob se zase děsně vyzná ve filmech, muzice, jeho brácha v atomu a další jeho příbuznej ve fotbale), Zapletal Zdeněk napsal intervyju s Nohavicou zvané Poslední mejdan, což si asi přečetl Zelenka Petr, inspiroval se a natočil Rok ďábla. Zelenka má očividně rád muziku, třeba Mňágu a Happy End, tím pádem asi i Máru Brodskýho (NPSDB) - jo je to syn slavného Bródi, a taky hasičáky a volkswageny.
Největší peckou ze Zapletalovy tvorby je ovšem Kobova garáž a pak také Probuď se a zpívej. To jsou knížky, které mi pořád dělají velikou radost. A tak Bobovi povídám, dneska jsem ráno lehnul k Nekonečnýmu striptýzu, ten je celej o folkáčích (Bob jezdil na Lochotín - na Portu) a večer jsem to měl sfouknutý, tak mě to bavilo. Navíc nedávno jsem spolykal Born in ČSR aneb Vekslštůbe cimrfraj a to je dozvuk Posledního mejdanu s tím Nohavicou...
Nebudu z toho Bobova faux pas dělat vědu, já zase neznal skoro vůbec Pixar. Matně jsem věděl, že ho založil Steve Jobs a pak to střelil Disneymu, takže takovej jako kasovní trhák pro všechny, něco jako když Lucas George nabádán Stevenem Spielbergem založil Lucas Film, který Pixara vlastně porodil a pak ho popustil Stývu Jablkovi.
No a tak mám už díky Bobovi od PikSakru vše co urobili, vyjma Cars 3 a on se naoplátku dozvěděl o Zapletalovi.
Jarek Nohavica byl onehdá zamindrákovaným Hutkou označen za udavače, ale je to Nohavica, kdo má stále plné sály, nikoli Hutka.
Dost možná je knížka Nekonečný striptýz takové varování nám všem (i Jarkovi), aby se z folku nestal lacinej mainstream, aby v něm zústalo to "Dylanovské kouzlo" a beatnickej vzdor.

PS Strašný je samo slovo strašný a jeho nadužívání, ale opravdu strašný je to, že jsem chtěl o Nekonečným striptýzu udělat článeček pro rubriku PIKSLA KULTURMIXU a takhle hnusně jsem se z toho vylhal...
 


Komentáře

1 vestec | Web | 13. ledna 2012 v 3:11 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama