Prosinec 2011

PF

30. prosince 2011 v 3:19 | Tlampač Univerzál
Děkujeme Vám všem za přízeň, za projevy sympatií a za komentáře.
Přejeme pevnou víru, zdraví a sílu do všeho Vašeho konání v roce dvacet dvanáct.
TLAMPAČ WITH LITTLE HELP FROM MY FRIENDS

Armáda spásy

23. prosince 2011 v 4:33 | Bogan aus Erzgebirge |  KONTROVERZE

Tak nějak, při koukání na TV, mě praštil do uší tento spot Armády spásy.

Vystihuje docela přesně dnešní společnost.

Bohužel.Česká Caravella aneb zlaté české ručičky

9. prosince 2011 v 23:03 | Bogan aus Erzgebirge |  BIWAK

Tak takhle nějak si představuji cestování za socíku na Mácháč :-)

Ať žije Š1203 "Caravelle"!


John Winston Lennon - New York, 8. prosinec 1980

7. prosince 2011 v 22:35 | TU / Photo by Lennon photo archive

John Winston Lennon - New York, 8. prosinec 1980


http://www.pametnaroda.cz/

6. prosince 2011 v 14:51 | TU |  AVÍZO

Národ, který nezná svou minulost je mnohdy nucen ji znovu prožít...

http://www.pametnaroda.cz/

Přidejte se k ojedinělému projektu, možná i vy znáte nějakého pamětníka.

Tak Bob neví, kdo je Zapletal!

4. prosince 2011 v 11:11 | Tlampač jako Tlampač a ne jako tlampač |  PALICE PLNÁ SOUVISLOSTÍ
Mám dnes v noci noční, je to celkem logické, mít noční v noci. A najednou člověk narazí na to, že jinej člověk, konkrétně Bob, neví kdo je Zapletal. Zděněk Zapletal z Holešova.
Povídám mu, jak to? On, že zná jen Miloše. Povídám, že jasně, to je ten z Miss, pak mě došlo, že to ten z miss není (to je Miloslav), že je to ten, co píše dobrodružné knihy pro děti, tedy Miloš Zapletal. Napsal třeba tu skvělou knížku Stezka odvahy, ta je fenomenální, ani Foglar se tomu nevyrovná! Miloš Zapletal má výborného přítele, Miloslava Nevrlého - autora nádherné Knihy o Jizerských horách, hledači pomníčků, toulavci a turisté budou vědět.
Takže, říkám Bobovi (Bob se zase děsně vyzná ve filmech, muzice, jeho brácha v atomu a další jeho příbuznej ve fotbale), Zapletal Zdeněk napsal intervyju s Nohavicou zvané Poslední mejdan, což si asi přečetl Zelenka Petr, inspiroval se a natočil Rok ďábla. Zelenka má očividně rád muziku, třeba Mňágu a Happy End, tím pádem asi i Máru Brodskýho (NPSDB) - jo je to syn slavného Bródi, a taky hasičáky a volkswageny.
Největší peckou ze Zapletalovy tvorby je ovšem Kobova garáž a pak také Probuď se a zpívej. To jsou knížky, které mi pořád dělají velikou radost. A tak Bobovi povídám, dneska jsem ráno lehnul k Nekonečnýmu striptýzu, ten je celej o folkáčích (Bob jezdil na Lochotín - na Portu) a večer jsem to měl sfouknutý, tak mě to bavilo. Navíc nedávno jsem spolykal Born in ČSR aneb Vekslštůbe cimrfraj a to je dozvuk Posledního mejdanu s tím Nohavicou...
Nebudu z toho Bobova faux pas dělat vědu, já zase neznal skoro vůbec Pixar. Matně jsem věděl, že ho založil Steve Jobs a pak to střelil Disneymu, takže takovej jako kasovní trhák pro všechny, něco jako když Lucas George nabádán Stevenem Spielbergem založil Lucas Film, který Pixara vlastně porodil a pak ho popustil Stývu Jablkovi.
No a tak mám už díky Bobovi od PikSakru vše co urobili, vyjma Cars 3 a on se naoplátku dozvěděl o Zapletalovi.
Jarek Nohavica byl onehdá zamindrákovaným Hutkou označen za udavače, ale je to Nohavica, kdo má stále plné sály, nikoli Hutka.
Dost možná je knížka Nekonečný striptýz takové varování nám všem (i Jarkovi), aby se z folku nestal lacinej mainstream, aby v něm zústalo to "Dylanovské kouzlo" a beatnickej vzdor.

PS Strašný je samo slovo strašný a jeho nadužívání, ale opravdu strašný je to, že jsem chtěl o Nekonečným striptýzu udělat článeček pro rubriku PIKSLA KULTURMIXU a takhle hnusně jsem se z toho vylhal...

Dorka fotí jak? Fotí dobře!

3. prosince 2011 v 23:27 | TU, foto: DORA DERNEROVÁ |  PIKSLA KULTURNÍHO MIXU

Dorka je mladá fotografka.

Tlampač obdivuje lidi, kteří nebyli a NEJSOU bez talentu.

http://foto.amu.cz/dora-dernerov%C3%A1/partymonsters-478


WONDERFUL CHRISTMAS TIME

3. prosince 2011 v 10:00 | PAUL / YouTube

VÁNOČNÍ NOVÝ PROSTOR S DVD PŘÍLOHOU OPĚT PŘINÁŠÍ SKVĚLÉ DOKUMENTY

2. prosince 2011 v 16:02 | Text: Tlampač, foto: archiv NP |  PIKSLA KULTURNÍHO MIXU
Nejnovější vydání streetpaperu Nový Prostor č. 388 je již v prodeji!
V časopise najdete mimo jiné rozhovor s režisérem Kusturicou nebo reportáž o týdnu na ulici, prožitém na vlastní kůži jedním reportérem a mnohé další články.
Toto rozšířené vánoční vydání kameloti nabízí ve dvou verzích, levnější bez DVD nosiče se prodává za 50.- Kč, verze s DVD stojí 100.- Kč.
Jednoznačně vám doporučuji verzi s DVD, tedy pokud ji stihnete sehnat - bývá o ni vždy velký zájem, neboť obsahuje tradičně několik krátkých dokumentárních filmů natočených studenty FAMU.
Obě verze přinášejí přílohu Unicef a přibalené vánoční přání Unicef v několika výtvarných variantách.
Z letošních snímků mě na prostoráckém DVD zaujaly hned tři. Tituly Broučci, Tekutí a hnědí nebo skvělý Hájek na zámku, Petr v podzámčí naznačují, že Pavel Koutecký, Helena Třeštíková nebo Olga Sommerová mají zdatné nástupce.

Autorka Broučků nás zavede do nitra šumavského hvozdu, kde v létě probíhal boj ekoaktivistů na straně jedné a dřevařů, šumaváků a policistů na straně druhé. Bojovalo se o podobu Šumavského národního parku, bojovalo se právně a protiprávně. K jedné i druhé straně se postupně přidávali ostatní obyvatelé Česka, ať veřejně známí či nikoli, všichni cítili potřebu se ke kontroverzní těžbě dřeva v nejvíce chráněné první zóně NP vyjádřit. Po zhlédnutí Broučků jsem měl dojem, že autorka se kloní spíše na stranu aktivistů, proč ne, omlouvalo by ji její mládí. Podstatné je, že tamní dění zaznamenala originálním a vtipným způsobem a pokud se po promoci bude dokumentu skutečně profesně věnovat, jistě vytvoří další zajímavé pohledy na svět. Šumavské smrky holt občas žere Zlatý brouk a pak nastává tradiční a nikdy nekončící český boj za pravdu. Inu mnozí jsme stále věrni odkazu husitského hnutí :).
Film Tekutí a hnědí ukazuje na současný stav české občanské společnosti. Záběry z demonstrace rozběsněných odborářů (přesněji rozběsněné lůzy) či z mítinků a demonstrací DSSS svými úvahami zajímavě doplňuje filozof Václav Bělohradský. Nádherně jsem se pobavil u výroků jakéhosi fašistického křiklouna, zřejmě velmi vzdělaného v matematice a ekonomii. Hlasitě tvrdil, že "Cikáni" nás daňové poplatníky stojí ročně dvacet miliard korun na sociálních dávkách, což je za deset let sto miliard! Naproti tomu jakýsi odborář zase křičel, ať pověsí ministra Kalouska. Proč se tohoto úkolu nezhostil sám již neuvedl.
Můžeme svobodně hlásat své názory, můžeme demonstrovat a vykřikovat, že za vše můžou oni, ostatní, ti zpropadení viníci, můžeme osočovat politiky, Romy, muslimy, Rusy, EU… Bohužel naše ideje a dobrá výchova stejně nedojdou praktického naplnění v našem každodenním životě. Dokument odhaluje, že na to jsme skutečně příliš tekutí.
Hájek na zámku, Petr v podzámčí - jedním slovem perfektní dokument! I známý dokumentarista Břetislav Rychlík má svou pokračovatelku. Slečna Rychlíková natočila nevšední pohled na prezidentova mluvčího, pana Petra Hájka.
Bigotní katolík Hájek s cigárem v ruce, s krásnou chalupou a třílitrovou audinou před ní se trochu podobá marketingovému specialistovi Třetí říše Josefu Göebelsovi. Také je tak oddaný svému šéfovi a také sděluje své názory jasně a racionálně. Dozvíme se od něho šokující odhalení, že všechno je úplně jinak, než se domníváme, prozradí nám také, kdo je kdo na planetě Zemi. V neposlední řadě nám pan P. H. připomene, kdo má na světě na co právo a proč.
Pokud chcete lépe pochopit zvláštní názory a postoje současného prezidenta ČR, měli byste směřovat svou pozornost na osobu jeho mluvčího Petra Hájka. To on je tím krkem hlavy státu a Rychlíkové film to potvrzuje.

ČASOPIS NOVÝ PROSTOR, VYDÁNÍ ČÍSLO 388, VÁNOČNÍ SPECIÁL S PŘÍLOHAMI.
VERZE BEZ DVD - 50.- Kč
VERZE S DVD - 100.- Kč
DISTRIBUCI ZAJIŠŤUJÍ KAMELOTI NP VE VŠECH VELKÝCH MĚSTECH ČR.

POLOVINA Z CENY ČASOPISU POMÁHÁ KAMELOTŮM V JEJICH TÍŽIVÉ SOCIÁLNÍ SITUACI.

PS Tak jsem si nějak oddychl, když mi došlo, že pány Klause a Hájka platíme my občané ze svých daní a co naplat, jsme to my všichni. Agnostici, ateisté, katolící, kališníci, chytří, hloupí, hezcí, škaredí, obdivovatelé Kaplického architektury, vyznavači Sorely, diváci Hollywoodských filmů, fanoušci prezidenta Obamy, máničky, levičáci, gayové, lesby, neonacisté, pankáči, Emoušové, Gothikové, Lennonovci, Kerouakovci, mladiství onanisté a mnozí jiní. A všichni jsme zhřešili a jsme daleko od Boží slávy, včetně obou jmenovaných...