Ekoléto

4. srpna 2011 v 15:40 | Tlampač |  KONTROVERZE
Co přineslo toto proměnlivé léto? Málokterá Češka změní letos svou BÍLOU ČESKOU KŮŽI na ČERNOU ROMSKOU KŮŽI pod českou oblohou. Vydělají tak cestovky a solária. V ČHMÚ mají ty počítače poměrně pitomé, protože kážou slunce a padá voda. Zaplesají ovšem vodáci, protože řeky tečou a není třeba pádlovat na voleji. I Orlice teče, já to viděl, když jsem šel do Bělče k Huškům na Cara. Protože se letos o prázdninách stále střídá déšť se sluncem, najdete v záhlaví Tlampač webu stejnojmennou a krásnou píseň. Tak cože se to vlastně děje? Zaujaly mě níže popsané události.

V Krkonoších shořela jedna z nejstarších horských bud. Prý ji zřejmě zapálili bezdomovci. Řeknu Vám, že v naší zemi je vše postavené na palici a pokud koupíte starou nemovitost, počítejte s tím, že památkáři se už postarají o co nejdražší rekonstrukci, neboť jejich požadavky často nekorespondují s realitou a často ze své pozice spíše vyhrožují, než že by partnersky pomáhali dát chráněné objekty dohromady. Abych se tedy vyslovil jasně: Pokud bych koupil Petrovu boudu já a nebyl bych zrovna intelektuál a vzdělanec, patrně bych si ji pojistil (což by však bylo nápadné a vyvolalo podezření) a pak již jen poslal žháře dokonat předrekonstrukční přípravy. Nyní je zcela jisté, že památkáři nemají co dodat, zbyly jenom zdi, pamětníkům oči pro pláč a hořká vzpomínka, no a majiteli a investorovi relativně lukrativní a bezproblematická parcela. Sice spekulace, ale v Česku žiju od narození, takže asi nebudu daleko od pravdy. Tak nashledanou v Riesengebirge.

Už i v jiných státech světa si začali všímat fenoménu zeleného terorismu. Například v Austrálii prý začínají rozumět Václavu Klausovi a souhlasí s jeho názory, že Zelení jsou vlastně přebarvení rudí totalitáři. Potvrzení existujícího českého ekoterorismu lze spatřit v šumavském hvozdu. Je to spor o legálnosti kácení stromů napadených kůrovcem, cca 5000 stromů. Revoltující děti (psychologové vám vysvětlí), bojují za lepší svět a poutají se u toho ke stromům. Jejich občanskou neposlušnost (oni sami věří ve své poslání a bojují proti kácení smrků napadených škůdci) za daně všech občanů ČR monitoruje až 50 policistů. Vrtím hlavou a nechápu. Máme státem placené manažery, tito se starají o české národní parky, mají plnou právní zodpovědnost (doufám, že i hmotnou) a tak moc nechápu, proč jakési Hnutí duha má zapotřebí do problému údržby národního parku "strkat rypák".
Proč zastávám tento názor? Protože mě irituje, že tito zelení muži a ženy, jedou stovky kilometrů svými auty (se spalovacím motorem), na zadním sedadle mají notebooky (vyrobené z jedovatých komponent a mimo jiné i z afrických surovin, pro které se v Africe vedou války), na nohou boty z hovězí kůže a v báglu lančmíty. Vlezou do lesa a bojují za "pár" smrků.
To vše je velice smutné, protože těmto zeleně smýšlejícím lidem z velkých městských aglomerací je úplně u pr..le, že těžba dřeva a turismus Šumaváky živí více jak sto let. Zelení Pražané a jiní měšťáci kážou místním obyvatelům, jak že mají u sebe na Šumavě žít, v bláhovém domnění, že přírodu Národního parku Šumava spoluvlastní a mají na ni jakýsi nárok.
Lidičky, srdíčka, pokud už se kvůli kůrovci, tomu ohavnému brouku, musí zasáhnout motorovkou, pak bych se spíš ptal, kam jde dřevo z těch stromů a kde jsou ty prachy za něj. Pravidlo, že co se z lesa vydá, to se do něj dá, by v NP mělo platit nade vše.
Copak se odbornící a vědci neshodují na tom, že skladba lesů v Česku je špatná a že před staletími to byly lesy bukolisté či smíšené? To by měl být cíl všeho ekologického snažení v otázce lesního hospodaření v ČR.
Neměli bychom se my hrdí obyvatelé České republiky konečně shodnout, že obnova přírody naší země je veřejný zájem, avšak kecat do něj nemůže každý Jarda?
Rovněž se ptám, co konkrétně udělali pro náš stát ekologická hnutí, vyjma monitoringu a poukazování na věci kauzální? Rozjelo snad Hnutí duha odpadový recyklační systém či hledalo cestu jak zabraňovat povodním, financovat ambulance pro raněná zvířata aj.? Viděli jste někdy nějakého Hnuťoduháka sázet stromy na remízech, jezdit všude na kole, nespotřebovávat elektřinu z hnědého uhlí, nejíst maso z velkochovů, nepoužívat toxickou elektroniku??? Nevíděli? Já také ne.
Většina proekologických změn nakonec přichází s tlakem běžného občanstva na tyto změny. Občan není blbem, on má intuici a geny ve kterých je ( i přes nános českého postbolševického marasmu) zapsáno: Miluj svou zem, je nejkrásnější na planetě a je to Zemský ráj.
Ekologie bez ohledu na člověka je terorismus. Amen.

PS Kauza pražských policistů - filmářů a policistů z Brna, co se střílejí automatickými puškami mě prostě nevzrušuje. To je u nás v ČR normálka. Kapišto?
 


Komentáře

1 bogan | 4. srpna 2011 v 23:09 | Reagovat

No,tak to by jsme měli a teď vzhůru na Malej vingl. :-D

2 ZAJA | E-mail | 8. srpna 2011 v 0:12 | Reagovat

POD VŠE BYCH SE PODEPSAL.... ;-)

3 ZAJA | 8. srpna 2011 v 0:13 | Reagovat

I POD MALEJ VINGL :-D

4 vestec | Web | 13. ledna 2012 v 3:11 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama