Červen 2011

Edag Biwak Concept 2006

29. června 2011 v 10:01 | Edag Schweiz |  PRODUCTS
Rubrika Tlampač Univerzál - BIWAK jsem nazval inspirován konceptem švýcarské firmy Edag.
Prohlédněte si mimořádně zdařilý turistický VW NewBeettle:Solo Johna Bonhama - Bonza

26. června 2011 v 23:01 | Nikdo jiný, než bubenická legenda John Bonham / YOUTUBE |  PIKSLA KULTURNÍHO MIXU

POZOR, JE TO VELMI DLOUHÉ !!!

PART 1

PART 2

PART 3


Lidice. A co Ležáky?

15. června 2011 v 8:05 | Text a foto: Tlampač |  KONTROVERZE
V kinech nyní boduje nový film Petra Nikolaeva Lidice. Film je chválen i zatracován, budí nadšení i kontroverze. A to je dobře, protože je třeba připomínat jakkoli věci historické a věci děsivé. Mrzí mě, že my Češi tak málo víme a možná proto je pro nás tolik těžké zaujmout stanoviska. Stanoviska k hrdosti a odvaze, k objektivnímu vidění pravdy, k dodržování pravidel, k občanství. To co se stalo v Lidicích a Ležákách(Ploštině, Javoříčku aj.) bylo bohužel jenom následkem špatného českého národního postoje ve chvíli rozhodné. I dnes naše politické elity, a vůbec elity(a také každý z nás), selhávají v obraně a ochraně národních atributů a svobody. Lidice nejsou jenom film, byla a je to skutečná vesnice, která byla zničena ze msty a vzteku. Byla to msta za vraha, kterého zlikvidovali odvážní čeští vojáci, kteří se prostě nebáli, co se jim stane a neřešili, kolik jim to vynese!

Opomíjené Ležáky už nikdy nikdo nepostavil, je tam smutno, i tam před desítkami let prošla smrt. Chci připomenout, že mnozí Ležáčtí byli skutečnými hybateli světových dějin, Lidičtí "jen" obětí nevinné. Zapomeňte na komunistickou propagandu a uvědomte si, že Česko je naše naděje a není to samozřejmost, proč to tedy tolik kazíme, chtělo by se povzdechnout.

Co my s tím do budoucna???
Do budoucna je třeba hájit BYTOSTNĚ SVÉ nejen v územních hranicích. Hrdost národní a budování vlastenectví totiž nejsou jen výsledky mistrovství světa v ledním hokeji!
Myslete na to každý z nás, kdo máte v cestovním pasu či občance napsáno v kolonce státní příslušnost: Česká.

Děkuji
Tlampač UniverzálDĚTSKÉ DIAPROJEKTORY

14. června 2011 v 12:37 | Tlampač, foto: Google search |  OSTALGIE
Když jsme my "Husákovi děti" byly malé, pouštěli nám rodičové večer promítačku na zeď. Nebyla DVD ani BlueRAY, natož notebooky s netem. Zatáhly se závěsy a na bílé panelákové stěně se začala posouvat políčka diafilmu s Perníkovou chaloupkou nebo Krtkem.
Vyprávění četla máma z malé papírové brožurky ...
Projektor Diax3 z brněnského Chemoplastu stával 110.- korun a jistě si na něj dobře vzpomínáte.
Happy Birthday Dear Skovi!

13. června 2011 v 9:25 | Tlampač / music: THE BEATLES - doctorzaius77, Youtube

HAPPY BIRTHDAY SKOVI !