ZOMBIE WALK V HK - rešerše

13. května 2011 v 7:52 | Práskač |  KONTROVERZE
Jsem už starý? Nebo nerozumím věcem kolem sebe? Mám pocit, že nikoli, prostě už mám věk na své pevné a racionální názory.
I tak mi pořád v hlavě znějí slova z komentáře pana Petra Vavrečky o mém špatném úsudku a zkostnatělosti(okamžitě asociuju, kosti - smrt :) ).
Proč ne, proto jsem Tlampače vyrobil, právě pro ty kontroverze.
Udělejte si rešerši o ZOMBIE WALKU V HK spolu se mnou:

Pochod Zombie v Hradci Králové - oslava smrti?

16. listopadu 2010 v 11:50 | Text: Tlampač | KONTROVERZE

Koupil jsem nedávno na jedné burze knížku Rodina. Kniha je to známá především v USA a je chronologií skutků, osudů a posléze i zvěrstev, jichž se na konci šedesátých let dopouštěla skupina hippies (slippies) kolem mystika a psychopata Charlese Mansona.
Paradoxně se má četba knihy kryla s konáním jisté studentské akce v Hradci Králové. Mládež žijící v době "Matrixu" se svolala Tvítem (Twiterem) a Fejsem (Facebookem) a uspořádala "recesistickou akci" ve stylu Zombie.
Ano, mladí lidé se se smíchem bavili smrtí a věcmi kolem ní. Emoušové a Gothikové (příznivci nových lifestylových trendů pro dospívající) i stádní většina procházeli městem ozdobeni jako mrtvoly, stříkala umělá krev a ozývalo se až frenetické řvaní. Byla zablokována doprava a mnozí nezúčastnění lidé omezeni při průchodu průvodu ulicemi. Hlídky městské policie jsem neviděl, to kdyby se svolali nácíčkové, to by byly manévry, co? Místní týdeník o akci informoval s určitým předstihem a nabádal rodiče malých dětí k ukrytí drobotiny před šokem a děsem.
Říkal jsem si, co když si nějakej trouba mladej šoupne do nosu či žíly peří (pervitin), aby si to užil a trochu se odvázal a začne bodat svým skutečným nožem kolem sebe. Rázem by byla z průvodu vpravdě evropská a možná i světová událost
Chvilku předtím než jsem mrtvolné studentské procesí potkal, jsem v obchodním domě spatřil, že idiotský helloweenský Gothic styl ovlivňuje už i oděvy pro malé děti. No uznejte, chtěli byste své dítě nastrojit do oděvu podobnému tomu, jaký nosí lidé na svou poslední cestu? Chtěli byste, aby vaše dítě mělo vzezření nebožtíka? Co se to doprdele se současným světem děje, copak jsme se všichni už úplně zblánili?
Jasně, že tabuizování otázky smrti člověku škodí. Člověk by měl počítat se svou vlastní konečností, co ale naznačuje oslava smrti?? Hloupost, nevědomost, nezralost nebo špatnou rodičovskou výchovu? Smrt oslavují jenom pitomci. Zeptejte se třeba zpěvačky Anny K., jestli chce oslavovat smrt v podobném průvodu. Protože právě svádí boj s rakovinou, tak by ji to zřejmě ani nenapadlo.
Za sebe musím říct, že recese tohoto typu mi příliš nesedí. Není to tím, že bych snad nebyl tolerantní, jen jsem kdysi jako puberťák vyslechl na Hořickém náměstí zpověď vojáka cizinecké legie. Ten chlapík jako osmnáctiletý emigroval z komunistického Československa a nechal se naverbovat do Francouzské cizinecké legie. Jeho touha po dobrodružství skončila vyhaslýma očima a zničenou psychikou. Svého nejlepšího přítele a spolubojovníka nesl přes třicet kilometrů africkou pustinou s roztrženým břichem a vyhřezlými střevy, aby jej posledních pár kilometrů nevědomky nesl mrtvého. Byli spolu na průzkumu a přepadli je ozbrojenci, kamaráda zasáhli snad granátem nebo čím vlastně. Když kamaráda lékařům ve vojenském táboře předával, pořád silně věřil v jeho záchranu, když mu lékaři oznámili, že je již několik hodin mrtev, propukl prý v tichý pláč a několik dní nebyl vůbec schopen pohybu. Chtěl svého přítele zachránit, miloval jej, byl to v legii jeho nejbližší člověk. Ten voják veděl jak vypadají skuteční mrtví a jak hnusná je smrt, že to není legrace, když to opravdu přijde. Z legie toho muže propustili na krátkou zotavenou (v Čechách byl tajně, okamžitě by šel do vězení za zradu vlasti a republiky), za několik dní měl letět do Francie a poté do Afriky zpět ke své posádce. Na mě jeho vyprávění zapůsobilo skutečně silně.
Vrátím se k vrahu Mansonovi. Nejdříve byla pohoda, nějaké to LSD a MDA, do toho kila a kila marihuany, hodně volné lásky a sexu, ideály nového světového pořádku, byla léta flower-power. Potom přišly experimenty s rituály, čarováním a okultismem a ejhle, konec byl tristní. Sektářsky fungující parta vyhulenců a psychopatů z Kalifornie vraždila z potřeby šířit zlo a děs. Sám Ďábel přišel mezi ně a zbytek je už notoricky známý, několik bestiálně ubitých a života zbavených lidí, doživotní vězení pachatelů. Ze začátku to asi byla legrace a byla to jen hra, jenže síly dobra a zla skutečně existují a není jenom náš reálný svět.
Tolik k oslavovačům a služebníkům smrti.

A tradiční PS na závěr:
Server YouTube vás kdykoli odkáže na nesmírně explicitní materiál, smrt nahranou na mobily si zkuste prohlédnout, asi byste to emočně nezvládli. Jenže tak vypadá smrt. Nápad napsat tento kontroverzní článeček k tématu smrti jsem dostal, když jsem míjel heliport Královéhradecké nemocnice. Právě k přistavenému vrtulníku záchranné služby doběhli záchranáři a motor roztočil vrtuli. Obdivoval jsem je, měl v očích slzy a přál si, aby neletěli zbytečně ...

Komentáře


1 Vavrečka Petr Vavrečka Petr | Neděle v 14:18 | Reagovat

Myslím, že tvůj názor je trošku zcestný ohledně Zombie průvodu, který se koná po celém světě už nějakých pár let. Jak si sám napsal, je to recese. Hlavně má pokuazovat na to, že lidé jsou v dnešním shonu, kdy se pomalu ani nepozdraví a neohlížejí na ostatní..jako živí-mrtví. To, že nějaký trouba si fetne..jsi totálně mimo. Sám mám z tím zkušenosti- pracoval jsem jako streetworker.Když má někdo potřebu, tak si dá kdekoliv a zombie průvod za to nemůže.Pořadatelé přímo zakazují alkohol a drogy v průvodu. Každy je zodpověndý sám za sebe a nožem sekat do lidí, to zdravý člověk neudělá.
Asi o mladých lidech moc nevíte, jenom se Vám to prostě nelíbí...generační rozdíly. Jako vysokoškolský student studující historii a archeologii..vím o tomhle dost. I my si budem stěžovat za 30 let na mladé..to už tak patří k člověku.
Ohledně tomu chlapíkovi z cizinecké legie. Nechcí říkat, je to výmysl pomateného chlapíka..možná je to opravdu pravda. Velmi mne ale zaráží příběch, který jakoby vypadl nedávno s filmovanému snímku o bojích v Africe. Už nevím přesný název..ale byl o dvou reportérech, kteří se vraceli na základnu..bouhchla bomba..střeva krev, jeden nese druhého..a dál to znáš:))) Přeji hezký den. :-) PS: letos jdu na Zombiewolk do Prahy a nestydím se za to. Nejsem žádný vyznavatel Satana, žádný Gothic ani Emo...ani vrah, či sadista. To si budte jist.


2 TLAMPAČ UNIVERZÁL - With little help from my friends TLAMPAČ UNIVERZÁL - With little help from my friends | Web | Pondělí v 7:58 |Reagovat

Děkuji za názor.
Teď něco k mým motivům k napsání článku o Zombies:
Je mi 35, střílel jsem už z bouchačky, říznul se nožem, krev já už znám.
Pracuju s lidma bez domova a znám ty příběhy. Některý jsou p.čov.ny, jiné mají reálný základ. Je mi uplně jedno, jestli někdo chodí v kterémsi průvodu kdesi ..., ale v případě, že půjde ten průvod mým městem a mou ulicí, budu vytočenej, protože jak jste sám již řekl, NELÍBÍ SE MI TO. Důvod je prostý, nemám rád smrt a nic funerálního. Asi to nějak nezvládám s tím umíráním, jsem měkkej? Jenže já jsem nečekal že mi umře děda a žena potratí v jeden den najednou, chvíli nato mě táta odešel v 53 na rakovinu střev a slinivky, když mi bylo 16, zastřelili mi kamaráda Dana Cikáni v Pardubicích, jinej kámoš z ulice se nedávno máznul, protože fetoval , nudil se, nevěděl kudy kam. Prostě už mi oděšlo moc lidí, které jsem měl rád. Takže my dva se neshodnem.
Pozdravujte Smrt, moje kámoška to není, to ví Bůh ...
 


Komentáře

1 AntiZombiewalker | Web | 13. května 2011 v 10:31 | Reagovat

PŘÍBĚH ŽOLDÁKA Z LEGIE JSEM SLYŠEL OD ŠTÍHLÉHO ČTYŘICETILETÉHO BLONĎÁKA V HOŘICÍCH NA NÁMĚSTÍ V ROCE 1993.

2 Vavrečka Petr | 3. června 2011 v 12:35 | Reagovat

Děkuji za reakci.
Předmě je mi líto, co se Vám stalo. Určitě by to otřeslo každým člověkem. na druhou stranu /asi se opravud neshodnem:) / tohle nepotkalo jenom Vás, tohle potkává velkou většinu z nás. Dříve nebo později každý zamře. Takhle už je to prostě zařízeno a pokud by každý máchal rukama všude kolem, kde je náznak smrti, tak je to tu jak v blázinci. I to, že žijeme, znamená že jednou časem zemřeme. Nebudu se kvůli tomu nenávidět a ostatní za to, že s tím nic nenadělají. Budme rádi, že lidé, co jsou v průvodu jsou momentálně štastní a nic takového je netrápí..zatím. Přece by ste jim to nechtěl brát..a nebo dokonce přát! To, že osud si s Vámi opravdu neštastně zahrál Vám pořád nedává právo nažývat ostatní fetáky, emaře a jiná nevyzrálá individua. CO vy jste dělal v 20 letech. Poslouchal zakázané písničky, hulil marihuanu, či někde něco rozbil...možná, že ne, ale plno lidí si tím prošlo a teď dávají zbrklé rozsudky nad chováním mladých lidí..adolescentů a pubertáků. Shrnul bych to, že Vám neberu Váš názor..že už je to moc..dělat si recesi, ne ze smrti, ale posmrtného života. což  zombie představuje. Nehledě na to, že je to i součást  africkokaribské náboženského kultu. Spíš mne namíchlo, to Vaše sousezní, idiotského Gothiku, zbláznění světa..a zfetovaných troubů.Pochod byl řádně ohlášen, pravidla byla jasná..a když mohou tisíce odborářu zastavit dopravu v Prace. Proč by se nemohla skupina děti pobavit jako celá amerika u Halloweenu. :-)

3 Vavrečka Petr | 3. června 2011 v 12:48 | Reagovat

PS: Ted jsem si přečet ještě Vaše PS pod článkem ohledně You Tube. Garantuji Vám, že 50%  dnešních dětí ve věku 12-25 let navštěvuje, či navštívila weby, jako rozzlobení muži, návratdoreality, nerudnétchyne a mnoho dalších zahraničních serveru ve kterých je přímo kategorie Fuuuj. Od nahrávek sebevražd, poprav zastřelením, řezání hlav kudlou, pitvy, rvačky do krve a další nechutnosti...takže nebojte se, že neví, jak vypadá skutečná smrt a bolest i když jenom zprostředkovaně a to si piště, že běhá u toho mráz i když sedíte za obrazovkou. A jenom doufejme, že nikoho z nás nic takového v reálu nepotká. O takovou zkušenosti nikdo nestojí...Co s tím ale uděláme,budem zpytovoat svědomí? snažit se změnit podstatu a chování  člověka k ostatním a přírodě? Ano, ale mezitím se budu radovat ze života..který mam jen jeden..a je tak krátky.....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama