Masopust podruhé aneb "Jak to doopravdy bylo s tou hospodou"

23. února 2011 v 8:31 | Text a foto:Bogan aus Krušné Hory |  ON THE ROAD AGAIN

Tak já, Bogan Krušnohorský, teda konečně něco napíšu, sdělil jsem včera Tlampačovi poté, co si do mě rýpnul. Masopust podruhé, jak jsem ho viděl já, hrdý Krušnohorec.
Znělo mi to hnedka slibně, když jsem byl na masopustní výlet pozván. Měl jsem různé představy o tom, jak to bude vypadat a o to víc jsem se těšil. Na nádru zaměstnanci místních drah Českých, nám nebyli schopni sdělit, zda nám platí jízdenka SoNe plus do kraje Pardubu už v Hradečákově. Nemají prý na to mapy. Tak to zkusíme, ptáme se průvodčí, ta také nic neví, ale prý to tolerují. Přeberte si to.

Odjezd zdárně proběhl a proběhl i košt našich zásob, ale to už víte. Po nechtěném prodluženém svezení vlakem, jsem ve Stružinci propadal mírné skepsi, to přiznávám :). V té Regioněco je ukrutný rámus, je to šmejd - to víte někdo musí na tom státu vydělat, tak jsme se asi neslyšeli nebo co, když jsem se ptal, jestli nemáme vystupovat. Byli jsme někde uplně jinde a ač jsem neměl připravené mapové podklady od Garmina, vydáváme se šlapat Vysočinu, nu což, nějak to dáme.

Po hoďce a kousek dorážíme na místo. Lidí je tu dost na jedno prase, které už notně studené houpe se před hospodou. Ach jo, ta hospoda mě trápí ještě teď.
Začínáme fotit všechno co se hýbe a vypadá zajímavě. Obchůzka masek po vesnici bude začínat v jednu hodinu, říká paní na pokladně.
Napadá mě, že by jsme zatím mohli dát jedno Hlinsko. Byl jsem Tlampačem odmítnut poprvé. Tak nic, nebudu přeci kazit pohodu toho dne. Na jaternice je fronta jak v Kaufu. Ovar není a tak mě nic neláká, možná gulášek. Snad na něj dojde. V hospodě je ještě pořád pár míst volných!

Tak to začíná. Spouště začnou cvakat jak na promenádě v Cannes. Každý chce dnes fotografem býti a to i my dva pošuci z Die Tlampač press. Paní ředitelka, dnes starostka Veseláku, zahajuje veselici. Masky se dají do reje. Na některých už je vidět následek první obchůzky, která byla v deset hodin. Není se čemu divit, počasí nebylo nejlepší. Vyrážíme na obchůzku, jdeme opět kolem hospody, tahám Tlampače za rukáv a zasejc nic.
Pořád fotíme. Docela závidím maškarám, jak si užívají tu taškařici, rád bych si zkusil zablbnout s nima. Je to moc dobře, že se i v dnešní době dokaží lidi bavit tak, jak jim minulost káže. Kontinuita musí být nebo jako národ pomřem a budou tu ti Turci doopravdy :-). !!
Sotva Rasi porazili kobylu, upalujeme konečně do hospůdky hurááá, má nálada dosahuje vrcholu, ale jen na chvíli, hospoda je zcela přeplněna :(. K jídlu zbyly jen klobásy na ohni, jinak nic. Jó kdo pozdě...

Po tomto zářezu upalujeme na Hlinsko. Cesta pěkně plyne a počasí je přijatelné. Cestou přemelem otázky národa Českého a jiné témata, včetně toho, že jsme ještě nenarazili na nějakou tu otevřenou a pěknou hospodu, protože má teorie právě ujetého vlaku se naplňuje. Tlampač tvrdí, že nějaká hospoda je dole pod Hlinským nádrem. V hospodě načouzíno, ale zprásknem každej dvě Hlinska. Nějakej místní blb hází po Tlampačovi tácek. Jsou v přesile, tak je ignorujem. Holt blbci jsou všude, i na Vysočině.

Cestou domů Tlampi pochrupuje a svádí to na Prostějovskou vodečku. V Hradci je kosa, jaká býva jenom v Hradci. Byl to super výlet, jsem plný zážitků a doma dětem ještě dlouho vyprávím o Slaměným, Turcích, Kominících, Židech, Rasech a Kobyle. Doslova mi visí na hubě. Musím je tam příští rok vzít, slibuji. Vy pojeďte taky.

P.S.: Až doma před spaním mi dojde, že to pivo, točená 12¨ Hlinsko, bylo za dvacku.

"Vysočina rulez" - Tlampi
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama