Mrazivé Peklo

3. ledna 2011 v 8:02 | Text a foto:Tlampač |  ON THE ROAD AGAIN
"Jel bych do Pekla. Co ty?"
"Já myslím, že je to dobrej nápad a můžeš klidně vzít ten svůj vařič (Trangii) a budeme si dělat po cestě grog, abychom zajistili plynulý prohřev našich útrob."
Cukrárna Kamila v podloubí domu na náměstí
A jeli jsme.
Nové Město nad Metují nás přivítalo den před Silvestrem prostuzené mrazem pod mínus deset. Mirka jsem okamžitě zavedl do Kamily, to je cukrárna, kde mají tu nej nej nej Bramboru v ČR. Měkkou, voňavou, krémik akorát, marcipánek jedná báseň. A za kolik? No za 11.- Mirek cukrárnu neznal. Taky jsem mu básnil o Divočaurusovi Sudusovi. Je to třetihorní chlupatec, který bydlí ve psí boudě a nádherně chrochtá. Mirek Divočauruse neznal. Takže jsme zašli na místo a pokochali se líbezným chrochtákem, hlasem tohoto chlupatého ještěra. Najdete jej v ulici na Hradčanech, u domu místního pábitele.
Tři Králové
Peklo je místo malebné, leč poněkud vzdálené, z centra města ujdete 5,5 km. Směrem tam jsme šli po silnici, místy pěkně uklouzané, lemovaly ji početné ledopády. Řeka Metuje vytvořila v těchto místech hluboké údolí ve kterém se drží jak vlhkost, tak zima. Mrzly nám nosy, tváře i papule. Takže náš rozhovor cestou byl místy poměrně komický. Odhaduji, že tu bylo kolem desáté hodiny kolem mínus čtrnácti stupňů!
Pozor Divočaurus !
Divočaurus Sudus
Chata navržená arch. Jurkovičem je skvostem lidové architektury, uvnitř zdejší restaurace bylo plno. Běžkaři, turisté pěší i automobiloví, všichni spokojeně konzumovali. Mě bohužel nenadchlo ni pivo, bylo chuti mdlé (Primátor 12 je jinak skvělý), ni vývar, protože vývar z kostí je trochu něco jiného, než jsem dostal na talíř já:(.
Po opuštění restauračního zařízení už jsem se těšil, jak si vyspravím chuť, Trangia se po dolití neředěného lihu pochlapila a i v oněch mínus čtrnácti se podařilo svařit velmi silný! groček.
Dobenínova útulna v Pekle, navržena arch. Jurkovičem
Zpět jsme se vraceli po břehu řeky, sněhu je tam tolik, že pro běžkaře není problém se pěkně projet. Metuje zde teče poměrně svižně, řeka tady hučí a vytváří místy působivé víry. V létě se ve vodě báječně osvěžíte a poté na slunci dosušíte na nespočetných balvanech. Ovšem v létě je tu také mnohem více turistů, proto se dejte nalákat k zimní návštěvě pekelského údolí.  

Mirek T. a Tlampač

Trangia grog
Na pravý námořnický grog pro dvě osoby je třeba:
6 dl vody
2 panáky rumu
4 hřebíčky
kousek celé skořice
4 lžičky cukru
šťáva z půlky citrónu
vše smícháme, přivedeme k varu a podáváme
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama