Na Tlampače udeřil Advent

6. prosince 2010 v 21:19 | Text: Tlampač |  KONTROVERZE
Mikulda a čert jsou obligátní opilci, na tyto postolševické panelákové tradice já vám .eru. Co mě však poslední dny mrzí nejvíce je cena čaje u Mc Donald´s, na který jsem tam pozval své usáňkované děti cestou z nedalekého parku. Chtěli po mě "pouhých" devětadvacet korun za jeden čaj! Povídám té krásné slečně za pultem, že i kdyby to byl čaj právě natrhaný na Srí Lance a do jejich provozovny jej před minutou dopravilo letadlo Jumbo jet, nekoupil bych. Nekoupil bych, ani kdybych přijel do Mc Donald´s v BMW 7 v plné palbě. Jaká asi může být na takovém čaji marže? Co kdyby na tenhle luxusní nápoj chtěl chudý studentík pozvat partu svých spolužáků? No protože by byl chytrý, vzal by je raději do baru na tequilu. Zahřála by ještě více a za skoro stejné peníze.

I naše plastová okna stála hříšné peníze. Bohužel ta investice se nikdy nevrátila, těsnila dobře tak asi tři roky, teď už jimi prochází daleko větší zima, než těmi několik desetiletí starými špaletovými ze dřeva. Mezi ty původní oldschoolové stačilo zmuchlat starou deku a bylo po prdeli, respektive bylo teplo. Takže lidi zlatý nevěřte nikomu, kdo vám chce nacpat nějakou novou technologii. Já vám povím, že zajisté bude pouze nová, nikoli dobrá …

Včera v Kauflandu jsem si koupil pivo. O to nic, mají tam perfektní výběr a mé oblíbené značky. Pokud by cenovky u zboží bývaly byly souhlasily s těmi co házela pokladna, ušetřil bych si nervy při reklamaci. Litoval jsem, že nejsem zaměstnancem ČOI, hned bych měl úlovek. Při té reklamaci mě totiž předběhl takový odulý muž v kožešinové čepici a můj táta s mámou mě před lidmi s takovými čepicemi vždycky varovali. Prostě mě předběhl, ač evidentně přišel až po mě, a že prej chce jenom štempla. Každej chceme jenom něco, že. Tak jsem mu to že mě předběhl pověděl. On se vám podíval tak nevinně a nechápavě, no prostě on to nebyl, on je jen muzikant. Paní z reklamačního se tedy spravedlivě jala obsloužit mou osobu. Poprosil jsem ji však zdvořile, že je třeba dát přednost tomu muži s mrtvým zvířetem na lebce, protože jinak hrozí, že mu jednu vrazím a poškodím svou pověst řádného občana. Papiňáček(já) jen bublal :).

Zavolal jsem Lence a pozval ji na čaj, nejlepší káva je sice v Hypernově u rybiček Lenko a i když citům se poručit nedá, neboj, je to jen na čaj. Ale nepůjdeme na něj do Mc Donald´s! Můžeme si spolu povídat, no třeba o Adventu. A taky o Rómech z Bydžova, protože Rómové nejsou bílí a tak je žádnej šofér ve vánici nepřehlídne. A tak se Rómové dožijí jara a na jaře založí na nové Rómy. Hrome!

Vánoce budou podle všeho mrazivé a plné sněhu a já mám potutelnou radost z té kalamity, která každoročně nastává. A lidé si, také každoročně, lžou, že Boží dopuštění lze zvládnout :). Jsem asi nějak narušený jedinec, rád si pouštím regionální zpravodajství, koukám jak sypače sypou, naleju si Porter a zachumlám se do deky. Jaká kde je kalamita more?, přiopile mžourám a chce se mi spát.
Úřady práce eviduji stovky práceschopných lidí, přesto je v ulicích nevidíme, zdatná EU totiž vysrala ze svých útrob tolik předpisů a kolonek v dotaznících, že je téměř nemožné po někom nějakou tu práci chtít. Hrabla, košťata a lopaty jsou zřejmě nedostatkovým nářadím, proto nečekejte občané, že se vláda vašich věcí o něco postará. Vážení seniores nelamte si haksny v krčku, sic byste museli na Vánoces do hospitálu.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama