Samsung B 2100 Outdoor - viděno očima běžného uživatele

24. listopadu 2010 v 20:44 | Text: Tlampač, foto: Samsung.mobile / ukázky: Tlampač |  BIWAK
Od mého nákupu telefonu Samsung B 2100 uběhlo deset měsíců.
Sliboval jsem čtenářům Tlampače minirecenzi tohoto přístroje, nejsem profesionální publicista co se mobilů týká, vezměte tedy prosím zavděk tímto amatérským pokusem.

Telefon Samsung B2100 je outdoor produkt určený pro velmi aktivní spotřebitele a měl by obstát u všech uživatelů vyžadujících odolnost, prachotěsnost a voděvzdornost. Výrobce tvrdí, že to zvládne bez potíží, telefon produkuje přímo v Jižní Korei a otestoval jej dokonce podle norem americké armády. Já smělé tvrzení jihokorejského elektronického gigantu s klidným svědomím potvrzuji.

Těleso přístroje je poměrně masivní, vyztužené kovovým rámečkem, místy je telefon potažen plastem na omak připomínajícím gumu, po stranách a na zadní stěně je profilace zabraňující náhodnému vysmeknutí.
Telefon používám jako služební, ve ztížených hygienických podmínkách, absolutně mi vyhovuje možnost ponořovat jej pod vodu. Poprvé jsem mobil na voděvzdornost testoval při práci na zahradě letos na jaře. Vhodil jsem jej zkusmo do konve se studenou vodou, ta do přístroje nepronikla, jen se vlivem chladu, voda byla ze studny velmi chladná, orosilo sklíčko displeje. Kondenzace zmizela asi za deset minut. Telefonování v silném dešti tak není vůbec žádný problém. Pravidelně a po celou dobu používání přístroj omývám vodou s přídavkem mycího prostředku na nádobí, takže voňavý a vymydlený se mnou mobil může dokonce i do postele! Omyvatelnost telefonu je famózní vlastnost.
Nárazů a padů schytal Samsung nepočítaně, potvrzuji tedy další skvělou vlastnost tohoto outdoorového přístroje a to nárazuvzdornost. Na tělese mobilu je sice za dobu používání k nalezení pár drobných šrámů, nejde ale o nějaké masivní poškození. Dokonce ani sklíčko nad displejem není extrémně poškrábané, přesto bych uvítal jeho drobné zapuštění či použití nějakého odolného polykarbonátu. Zase se uklidním a přestanu fantazírovat, vždyť B 2100 se prodává za cenu pouhých dvou a půl tisíce korun!

Výbava a funkce neoslní manažera požadujíího mobilní kancelář, ale například novinář by Samsunga zřejmě uplatnil. Vestavěný hlasový záznamník funguje stejně jako běžné digitální záznamníky hlasu, záznam není příliš zkreslený a lze jej poslat do notebooku přes Bluetooth. Takový novinář by jistě uvítal i vestavěný rozhlasový přijímač, stanice telefon vyladí bez problémů a v dobré kvalitě. Zkoušel jsem jej jak v Českém Ráji uprostřed skal, tak na Českomoravské vrchovině, všude rádio hrálo bez problémů. Přiložená sluchátka mě vytáčejí špatnou ergonomií a v uších prostě moc nesedí nebo mám možná špatné boltce:), vestavěný reproduktor hraje srdnatě a dostatečně nahlas, poslouchat tak může vícero osob. B2100 má i slot pro MicroSD kartu a pokud si do telefonu nahrajete soubory Mp3 zastane i hudební přehrávač, opět nečekejte iPod, ale poslouchat se to dá.
Fotoaparát fotí poměrně slušně, samozřejmě to není žádná Leica, pokud si však vyfotíte odjezdy autobusů na zastávce nebo otevíračku nějaké restaurace, bohatě postačí (fotky zde uvedené jsou v originál. rozlišení). Videozáznam je velmi komprimovaný a nelze jej brát vážně, slouží pouze jako doplňek foťáku.
Klávesnice je fajn, píše se na ní dobře, tlačítka jsou nízkozdvihová a velmi přesná, mám velké ruce a poměrně dlouhé prsty, tady není co vytknout.
Vestavěná diodová svítilna je perfektní, používám ji denně, na vandrech mi tento mobil se svítilnou dokonce zcela nahradil do té doby používanou čelovku.

Akumulátor použitý v telefonu, vydrží i po deseti měsících častého nabíjení a vybíjení dva dny častého psaní sms a volání, poslech rozhlasu aj. Pokud se na displeji objeví symbol vybitého akumulátoru, přejde přístroj do úsporného režimu, sníží se jas displeje a velice se zkrátí prodleva zamykání klávesnice automatickým zámkem. I tak je přístroj schopen provozu ještě po několik dní, dokud se zcela nevybije.

Dojem a spokojenost s telefonem kazí jistá, zřejmě softwarová, chyba. Telefon se někdy i při plně nabitém akumulátoru odporoučí během hovoru a zcela se vypne. Záruční doba je dlouhá, zatím jsem Samsung B 2100 do servisu neposlal. Tato závada se projevila cca dvacetkrát a je poměrně nepříjemná, po zapnutí se mobil opět chová bezchybně. Bohužel všechny mnou dosud používané mobily měly nějaké mouchy a po opravě v servisu se u nich odstraněné závady brzy znovu projevily ...

Doporučuji Samsung B 2100 zejména všem sportovně založeným uživatelům jako jsou turisté, bikeři, vodáci a horolezci.
Protože je tento mobil docela levný a poměrně nerozbitný, je velmi vhodný i pro dětské uživatele.
Odolnost jistě ocení i záchranné složky - lékaři, hasiči, policisté a budou ji kvitovat i mnozí řemeslníci a lidé pracující a pohybující se v extrémních prostředích.Tech. parametry:
rozměry a hmotnost: 113 × 49 × 17 mm, 103 g
displej: 1,8'', aktivní TFT, 128 × 160, 262 tisíc barev
sítě: GSM (850/900/1 800/1 900 MHz)
data: GPRS tř. 10, EDGE tř. 10
konekt.: USB, Bluetooth
paměť: 7 MB, paměťové karty microSDHC
baterie: Li-Ion 1 000 mAh
hudba: přehrávač hudby, rádio
fotoaparát: 1MPx (1 280 × 1 024), video


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama