Stoleté hospody. Z dobrého nápadu by se dalo vytěžit více.

6. října 2010 v 9:52 | Text a foto: Tlampač |  PIVO, BIER, BEER, CERVEZA - In Vino Veritas, In Pivo Taky
Dostal jsem darem k narozeninám publikaci Stoleté hospody autora a novináře
Petra Broulíka, podělím se o své dojmy z ní.
                              
Dílko mapuje historii i současnost stoletých a víceletých pohostinství na území Královéhradeckého kraje. Petr Broulík popisované podniky jistě mnohokrát navštívil nejen během svých pracovních cest, protože hospody se k reportáži výborně hodí. Sedíte v teple, pijete pivo, jídlo si můžete objednat a tím pádem je to vlastně naprosto ideální prostředí o kterém a ve kterém můžete psát.
            
Už jsem uvedl, že kniha byla dárek, sám bych však s nákupem této knížky váhal, cena za kterou se prodává není právě nízká. Uvedu pár nedostatků, které kazí celkový dojem. Pokud už bylo nutné při realizaci šetřit a použít materiál otištěný již jednou v novinách, bylo by na místě více pečlivosti. Pro profesionálního novináře musí být samozřejmostí kontrola textu, který v knize místy kazí kostrbaté nebo zcela nesrozumitelné věty. Autor neměl k dispozici korektora a editora? Obálka knížky působí nevýrazně, možná má evokovat přítmí pro hospody typické, jenže sama sebe jen tak neprodá - protože nezaujme. Fotografie doplňující text mají kolísavou úroveň. Jistě ne každá hospůdka je fotogenická, je to stejné jako s lidmi. S fortelem a profi fototechnikou lze však dosáhnout lepších výsledků než fotograf Strouhal, jehož obrázky rovněž doplňují text. Pro mě osobně jsou zajímavé některé fotky od fotoreportéra pana Littery. Vůbec nejlepší je ta z hospody Bouda v České Metuji, vyzařuje z ní taková atmosféra, že hospůdka Bouda bude první kterou navštívím.
             
Touhu napsat a vydat podobnou knihu má či mělo jistě více lidí, mnozí však při představě finančních nákladů s tím spojených na takovou touhu raději rychle zapomenou a publikují na webu. S velkou firmou za zády (MF) je to o mnoho snažší, proto zamrzí uvedené chybičky. Vydat knihu o českém národním sociofenoménu je zajímavé i marketingově, MF i Broulík by z tohoto počinu mohli vytěžit mnohem víc. Nebylo by zcela od věci spojit vydání podobné publikace s podporou podnikání a turistického ruchu, profit by pocítili jak autor a vydavatel, tak majitelé hospod. 
Petr Broulík - Stoleté hospody
Nová publikace zřejmě přiláká více návštěvníků mimo okruh štamgastů a to je dobře hlavně pro budoucnost stoletých hospod. Nesmějí v nich ale točit Gambrinus a podobné europivní nesmysly. Dobrou hospodu totiž dělají tři věci: dobré pivo, dobrý hostinský a osobitý interiér. Jsou li splněny první dvě zásady, hraje interiér roli podružnou, po pátém pivu určitě.


PS Reportáž o hospodě Na Peci jsem sám chtěl dávno napsat zde na Tlampači, dokonce osobně znám provozovatele, jen ta má lenost tomu brání.
Jednu z nejstarších budov v Krkonoších by určitě měli navštívit všichni turisté, kteří přijedou do Pece pod Sněžkou.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama