Srpen 2010

3. ROK

26. srpna 2010 v 0:01 AVÍZO

THREE

TU má 3. narozeniny!
TU

BLUE OCTOBER - mikrorecenze alba Foiled for the Last Time

24. srpna 2010 v 22:16 | Text: Tlampač, hudba: Blue October / YouTube, foto: Google |  PIKSLA KULTURNÍHO MIXU
Můj kamarád se oženil do Texasu, byl teď v Česku chvilku na dovolené a samozřejmě přivezl spoustu dárků, taky nějakou muziku.
Mezi CD co jsem dostal, bylo "elpíčko" z roku 2007 Foiled for the Last Time od skupiny BLUE OCTOBER.
Přiznávám, neznal jsem, překvapení bylo příjemné.
Sound kapely zní tak trochu jako punk legenda Pixies, chvílemi se mi ty zvuky zdály Pinkfloydovské, pak zas zvuk připomíná novoromantiky po pádu punku, najdete stopy elektronické hudby i postupy z grunge ...
Jiné uši by možná daly jiná přirovnání, hudba "Říjňáků" však má svou nespornou originalitu.
Nejsilnější písně alba pro mě jsou titulní You Make Me Smile (to jsou prostě Pixísovský manýry todle) a třetí v pořadí Into The Ocean, hitovka a k tomu krásná ženská v prima klipu. Ženám se bude líbit Congratulations, píseň ve stylu Petera Gabriela.
Charismatický zpěvák kapely Justin Furtenfeld trpí těžkým duševním onemocněním a hudba je pro něj terapií, rozhodně ten chlápek srší energií a dovede ji předat posluchačům.
Blue October jsou zřejmě poměrně populární všude ve světě, soudě podle počtu klipů na YouTube.
U nás ne, protože u nás to má v rádiu předplacené? GoJa??? a Zagorka s Helou V.
Správná recenze končí nějakým resume.
To moje je: SEŽEŇTE SI A POSLOUCHEJTE !!!

Pro další poslech zvolte třeba:

Do Libštátu

23. srpna 2010 v 15:47 | Text: Tlampač, foto: Zaya a Tlampač |  ON THE ROAD AGAIN
cestou k Martinicím
Povídal mi Zaya: Pojeď do Libštátu chlapíku, tedy jsme jeli. Na staropackém nádraží nás vyložil nejpomalejší rychlík Pardubice - Liberec a kolem viaduktu jsme sešli dolů na křižovatku. Jenže namísto na Roškopov vedli naše kroky na Karlov. Zřejmě to bylo zaviněno tím, že mapu u sebe neměl nikdo z nás. Hlučnou civilizaci vystřídali silnička třetí třídy, říčka Oleška možná plná pstruhů, malebné roubenky a občasné zapískání motoráku jedoucího do Krkonoš. Zaya už uznal, že Libštát asi minem, já stále trošinku věřil.
Prklín
Jedli jsme ostružiny a povídali, silnička nás vyvedla na náhorní plošinu a Černá hora nám posílala pozdravy prasátky svého vysílače. Slunce hřálo a nehřálo. Prklínem jsme došli do Roztok Jilemnických. V konzumu měli z chlazených jen piva od Prazdroje. Koupili jsme Gambrinus 11 Excellent a hle on není tak špatným pivem za jaké jsem jej měl, vypili jsme jich dost na to, abychom byli veselými hochy. Též špekáčky jménem Krkonošské uzenky zakoupeny byly. Starou úvozovou cestou, čelem k Černé hoře, putování další vedlo  k Martinicům.
Do Karlova
Panenka
Dým ohýnku, vůně vuřtů a Svijanský Vozka, romantika paďourů. Pak Zaya pravil: "Bolej mě už nohy vole". No není se co divit měsíc po operaci menisků a patnácti! kilometrech  … Klidnou krajinou pod Riesengebirge, v ruce Svijany plnotučné, slyšeli jsme žalující hlasy tisíců obyvatel německého jazyka. Levínská Olešnice se stala pro ten den cílem. Výlet sudetský občerstvil duši i mysl stresovaných měšťáků.
Kapela Vás zve
Smírčí kříž nad Prklínem

Město

12. srpna 2010 v 10:15 | Tlampač, foto: freefoto.com |  VE STOPÁCH BEATNIKŮ

Město

Před sebou město na velké řece
říká se že je samá mlha a déšť
Tam ani dítě ani stár prostě mládenec
vystoupil jsem z vagónu vlaku od nás

Červená busů a budek s aparátem
černá buřin a paraplat gentlemanů
je to jak kýč jak nejhorší klišé
čtou si noviny a kouří dýmku

Že nejsem už dítě ale mládencem jsem
prohlížím si lýtka dlouhovlasých slečen
Udiven regály obchodních domů
nesu si krabičku s autíčkem od Lesneye

O kousek dál čtveřice mužů
směje se a svojí muzikou dobyde svět
To je to město na velké řece
říká se že je samá mlha a déšť

London

Co čumíííte vy howada !!!

8. srpna 2010 v 16:53 | TlampaČech |  KDO NESKÁČE, NENÍ ČECH
Tak jsou zase povodně.
Co to lidi stojí peněz a odříkání a pak zaprší a vše je v háji. A teď si představte ty hasiče, záchranáře a lékaře a policisty a starosty. Odpočívají doma a najednou jim zvoní mobil a musejí do práce a přitom jim bylo třeba tak hezky s dětma a ženou doma ... Jdou a makaj a na nic nekoukají, prostě od toho jsou tu, aby sloužili.
K tomu protiklad. Leckterý lidičky-srdíčka zvědavoučký se přišli vzrušit tím, že koukají na ty zaplavený domy, na to utrpení a zvědavost jim tepe v žilách a adrenalin jim to zvedá a těma svýma zkurvenýma Oktávkama zacpou silnici, jedinou příjezdovou cestu s pomocí. 
A někde třeba kvůli tý povodni a marnosti a bezmoci někdo řve vzteky a pak pláče, protože za tu truhlárnu kupříkladu dluží bance a domek opravuje z hypotéky ...
Kdo neskáče není Čech a z cizího krev neteče žejo.

ps
TROCHU TAKOVÉ VODY I K VÁM, DRAZÍ POVODŇOVÍ TURISTI.
TU01

Bezpráví je bohužel bez Poličky :(

7. srpna 2010 v 7:00 | Tlampač |  PIVO, BIER, BEER, CERVEZA - In Vino Veritas, In Pivo Taky
Lákal jsem Vás na poličské pivo do Bezpráví - už je netočejí, k naší i své škodě ...

SDH Kozlov

4. srpna 2010 v 10:56 | Text a foto: Tlampač |  HASIČÁRNY
Při návštěvě Kozlova, půvabné to vesničky nad Českou Třebovou jsme popili výborné poličské pivo v tamní hospůdce U Sitařů a vyfotili krasavici zbrojnici. Kozlov k návštěvě vřele doporučuji. Tolik turistických zajímavostí na jednom místě je až unikátem.
Kozlov - hasičárna