Victorinox Nomad

31. července 2010 v 9:28 | Tlampač |  BIWAK
Rozhodl jsem se Vám sdělit pár informací o výrobku, bez nějž si nedovedu představit jedinný výlet natož nějakou delší výpravu. Tímto výrobkem je švýcarský nůž Victorinox, model Nomad.
Objevil jsem jej ve výloze obchodu, který už dávno neexistuje a poměrně dlouho o něm jenom snil, na cenovce totiž tehdy byla cifra 699.- Kč. Má přítelkyně pozorně poslouchala věty jako: tenhle si jednou koupím, ten je bezva, ten bych chtěl, jen je trochu drahej. Protože mě měla moc ráda, dostal jsem nožík asi za měsíc k narozeninám. Tuším, že v roce 1997 nebo 1998.
Od té doby se mi podařilo nůž dvakrát ztratit a vždy to ve mě vyvolalo takovou úzkost a náladu, že vůle znovu jej najít byla obrovská. K mé velké radosti se to vždy podařilo!
Obrovská je i užitná hodnota a kvalita nože. Střenka je po více jak deseti letech používání poměrně opotřebená, znak firmy Victorinox, švýcarský bílý kříž v červeném poli je stále viditelný, ač notně ohmataný. Pádům plast střenky odolává skvěle. Ať mi upadl nůž na beton, dlažbu či kameny, nikdy nedošlo k výraznému poškození či znehodnocení střenky, semtam na ní lze nalézt pouze hlubší vrip nebo lehké odšťípnutí plastu. Víno otevírám takřka výhradně mým švýcarákem, nevím čím to je, nicméně vývrtka trumfne i profi vinařskou sadu. Konzervy otevřu hravě a to i ty pitomé z měkkého plechu. Otvírák lahví mi dělá radost všude, kde mají jen lahvové. Velký šroubovák/malý šroubováček jsem využil často při nucených opravách v terénu i doma. Pojistka proti nechtěnému zavření čepele do střenky je kovová, vychylovací, takže nerozbitná. Chrom čepele nože jsem bohužel poškrábal půjčeným brouskem ...
Tlampačův Nomad
PS
Zajímavé je, že nejsem jedinný kdo je tolik spokojen. Na trhu lze nalézt mnoho vymakanějších nožů ze Švýcar, jak od Victorinoxu tak od Wengera. Já bych neměnil a koupím zase, pokud se bude Nomad stále vyrábět.

Victorinox Nomad - současná podoba
Výrobek: kapesní zavírací nůž Victorinox Nomad
Délka v zavřeném stavu: 111 mm, matná střenka, očko na pověšení
Materiál čepele: nerezová chrom-molybdenová ocel, vychylovací kovová pojistka proti uzavření čepele
Funkce:
velký zavírací nůž
otvírák na konzervy s malým šroubovákem
otvírák na láhve se šroubovákem a odstraňovačem izolace z drátů
vývrtka
výstružník - průbojník
pinzeta
párátko
Cena v roce 1997: 699.-
TU01
 


Komentáře

1 Nikolka* | Web | 31. července 2010 v 9:37 | Reagovat

Ahoj:-) potřebuju hlásnout.

Kde? http://mojeduse.blog.cz/1007/miss-summer-2010-4-kolo
Pro koho? Nikolka*

Dekuju:-))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama