Červen 2010

AMERICKY NEZÁVISLE

26. června 2010 v 21:04 PIKSLA KULTURNÍHO MIXU
Opět přichází léto, okurečky v médiích dozrávají, televize budou hoblovat Trošku a jiné hovadnosti. Jsou ovšem i výjímky. Čt i v roce 2010 sází na tradici a přináší premiérově několik amerických filmů z nezávislé produkce. Škoda jen pozdních uváděcích časů, ty jsou ovšem u nemainstremových pořadů na ČT rovněž tradicí. Z marketingového hlediska pochopitelné, z veřejnoprávního nikoli ... ČT Filmový klub ANL

AMERICKÉ NEZÁVISLÉ LÉTO 2010                 ČSFD
USA flag


Vyhledávač tras KČT

25. června 2010 v 11:43 | Tlampač |  ON THE ROAD AGAIN
Při plánování výletů po české krajině nyní můžete vyzkoušet pomůcku - vyhledávač tras na stránkách Klubu čes. turistů. Vypadá velmi prakticky, nuže račte vyzkoušet:

Hasičárny Žďárských vrchů a okolí

23. června 2010 v 9:50 | Text a foto: Tlampač |  HASIČÁRNY
Kadov u Fryšavy
Lhotka u Žďáru n. Sázavou
Dolní Jablonná u Přibyslavi
Jsou to ty nejhezčí, které jsem na cyklovýletování po těch kopcích viděl. Je jich tam víc, byl jsem líný slézat z kola ...
Studnice u Nového města n. Moravě


Je po nich veta

10. června 2010 v 7:00 | Tlampač |  KDO NESKÁČE, NENÍ ČECH
Ano, je veta po lidech jako Paroubek, Langer, Horolezec, lidovec 60ti milijón barákovec a jiných.
Stejně úlevu necítím, i když to dopadlo moc dobře. Nesmyslná ekoenviromentálně -teroristická strana Green je taky ahoj. Stejně ale nikdo neodbourá tu debilní zaprděnost českou, tu nerozhodnost, tu neochotu spolupracovat, neochotu shodnout se na podstatném.
Jak může v rádiu po těch letech vlády Rudých zm.dů někdo zablekotat: tu Havránkovou vyvlastníme??
Tak vidíte, vy piči piva a hokejoví fanoušci, že problém s českou politikou je ve vás. Pro vás je Lída Havránková jen svině, co jde po prachách nebo se mýlím?
Nemýlím, na to vás znám příliš dlouho.

TLAMPAČŮV VOLEBNÍ PROGRAM co jsem slíbil piluju a vyvěsím jej, nyní čekám s čím se vytasí koalice :).


Dodatek:
Pan Leoš Heger by se mi vícero líbil jako primátor Hradce než jako poslanec a pevně doufám, že v komunálkách bude kandidovat. Hradecká fakultka pod tímto charakterním chlapem a dobrým manažerem šlapala bez potíží. Znám ho osobně a mohu s klidným svědomím podepsat tenhle dodatek.

JENOM NE STRACH

7. června 2010 v 9:50 | Tlampač |  PIKSLA KULTURNÍHO MIXU - ANTIKVARIÁT
OTAKAR RAMBOUSEK * 1923 v Praze - zemřel 3. června 2010
CTIRAD MAŠÍN * 11. srpna 1930 - zemřel 13. srpna 2011

Zastavil se za mnou Dr. House, známý též jako Zaya. Kdysi býval knihkupcem v Liberci a tak měl šanci objevit spoustu dobrých knih. Jednu z nich mi přinesl ve čtvrtek, snídáme hemenex (to je něco jako ham and eggs) v tom ke mě přisune publikaci Jenom ne strach autora Oty Rambouska a říká: "Tohle si přečti, to je dobrý, moc dobrý!"
Když odešel, mrk´jsem do toho, nojo to je vo Mašínech, ty postříleli nějaký policajty (mohli mi syčáci málem zastřelit dědu, byl tou dobou u Sboru jako státní bezpečák, to by ale neexistoval TLAMPAČ UNIVERZÁL, ach ty paradoxy).
Věděl jsem o bratrech Mašínech houby, tak jako celá česká veřejnost, že vyznamenání možná udělit, možná neudělit, pěkně po Benešovsko-Kocourkovsku ... Knížka zůstala tam, kde ji House položil.
Je pátek, sedím v křesle a TV povídá, zemřel spisovatel Ota Rambousek.
V tu ránu mi to došlo, přečetl jsem si úvod knihy, všechno o Josefu Mašínovi a Třech Králích (vážím si jich moc, to byli chlapi, ne jak dneska my sračky).
Neděle už patřila Radkovi a Pepovi, Milanovi a Vaškovi, no a Zbyňovi.
Je to úžasná roadstory za svobodou. O to lepší, že skutečná. Nechápu, proč už nějaký český režisér nepřipravuje film ... Látka jak pro Hollywood.
Morální soudy nad hrdiny příběhu nevynáším.
Pane Oto ať se tam někde máte dobře!
PS V doslovu je psáno, že jeho autor knihu přečetl za čtyřicet hodin. Hm, já to měl za pouhých dvanáct !!!


Beatlemánie

5. června 2010 v 9:54 | Tlampač |  PIKSLA KULTURNÍHO MIXU
Kdyby bývalo bylo tolik nepršelo, jel bych do Phy na Kampu a tam u Lennon´s Wall se účastnil happeningu ... Jsem srab, co se bojí trocha vody. Zoozana měla jít se mnou a vše zachytit kamerou. Bohuželím. Byl tam ale Neff a zachytil to.

Pojďte si připomenout dobu, kterou pomáhala formovat čtveřice kluků z přístavního města: