Květen 2010

VOLTE !

28. května 2010 v 8:10 | Tlampač |  KONTROVERZE
PÁR HESEL Z MINULOSTI:
NEVOLTE VOLY!
KUDY CHODIL, TUDY KRAD - SOCIÁLNÍ DEMOKRAT.

PŘEJME SI, ABY NOVÁ VLÁDA NEBYLA KOCOURKOVSKÝ PORADNÍ SBOR Z FILMU JE TŘEBA ZABÍT SEKALA - VŠICHNI NĚCO CHCEME ALE AŤ TO UDĚLÁ NĚJAKEJ BARAN :).

PLATÍ PRÁVO A SPRAVEDLNOST V ČESKU PRO VŠECHNY STEJNĚ???

21. května 2010 v 10:46 | Mirek T. |  KONTROVERZE
Ahoj Tlampači !

Dorazil do mé e-mailové schránky e-mail, je to zajímavé čtení o rovnosti (v tomto případě ve zpravodajství celostátních médií). Abych to řekl jasně. Je mi líto lidí, kterým někdo ublížil, ale pokud se mluví stále dokolečka jen o jednom případu, a nemluví se také o jiných, protože se to někomu nehodí, pak to není rovnost, ale diskriminace.

Zmiňový e-mail:
14 Květen 2010

Napsal uživatel Pstroužek
4.5.2010 v Ústí na Labem šel 13letý chlapec na vlakové nádraží, aby se vydal vlakem do Krupky. Vlak bohužel nestihl a tak se rozhodl jít k autobusovému nádraží. Tam si ho všimla dvojice cikánů ve věku 15 a 18 let. Přišli za nim a požadovali aby jim dal peníze, chlapec jim je odmítl vydat a tak se na něj vrhli a začali ho surově tlouct. Poté co byl povalen na zem mu žiletkami rozpárali oblečení, sebrali  boty a po mnoha kopancích do trupu a hlavy utekli. Polonahý a chůze neschopný se doplazil do haly vlakové nádraží, kde mu nádražní personál zavolal záchranku. Do nemocnice byl odvezen s povrchovými řeznými ranami, natrženou slezinou, zlomenými žebry a otřesem mozku. Otázka je, kolik lidí v ČR o tomto nedávném případu ví?

Zatímco příběh o malé Natálce se online naservíruje do každé české domácnosti, tak diametrálně odlišně se přistupuje v případech jako je tento. Zásadní problém je, že chlapec patří k majoritě a jeho rodiče nebydlí na černo v cizí nemovitosti. Místo toho pracují a svého syna posílají do školy a to jsou věci, které je vlastně v dnešní době znevýhodňují. Tím je celý případ mediálně diskvalifikován. V rámci politické korektnosti se totiž tyto případy zametají pod koberec a za týden si na ně už nikdo ani nevzpomene (vesměs o nich krátce informují jen lokální deníky). V protikladu k tomu se zase jiné vystavují masové pozornosti. . Dnešní politikou je snaha za každou cenu potlačovat etnické napětí (i za cenu cenzury a podávaní zkreslených informací) a to je taky důvod proč se neuvádí etnický původ útočníků. Celý tento proces směřuje k vyvolání pocitu kolektivního selhání a formování názoru, že chyba je někdo v nás v majoritě. To přece my selháváme ve snaze integrace s cikány a kdo si myslí opak, tak je v lepším případě rasista.Jako občan a člověk, kterého média zajímají, jsem napsal tento otevřený dopis do redakce zpravodajství České televize (odesláno dne 20.5.2010):

O případu ve Vítkově nás podrobně informujete snad každý den, co probíhá soudní přelíčení. S kamerou jste vlezli romské rodině až do dětského pokojíčku. Je mi jasné, že násilí musí být zřetelně pojmenováno jako zlo, a lidé by se měli dívat do tváří těm, kteří to zlo udělali. Může mi ale někdo kompetentní z Redakce zpravodajství ČT odpovědět na otázku, proč jste stejně podrobně neinformovali o napadení 13-letého českého chlapce dvěma romskými mladíky v Krupce na Teplicku? Mail s děsivými obrázky obešel snad celou republiku, ale ve Vašem "vyváženém" zpravodajství, kterým se tak chlubíte v reklamních spotech na ČT24, jsem o tom neslyšel ani jednu jedinou větu, ačkoli se jednalo o hrubé napadení mladého člověka, které se stalo již 29.4.2010! Je mi moc líto dvouleté Natálky a přeji ji hodně zdraví. Stejně tak ho přeji napadenému chlapci ze severních Čech, který také jen o vlásek unikl smrti. Vy mi ale jasně odpovězte, proč neiformujete ve svém zpravodajství objektivně? Zde se totiž jednalo rovněž o rasově zabarvený útok, který je stejně nebezpečný, jako ten z Vítkova. Česká televize o něm přesto neinformovala. To je vaše zpravodajská prohra, dámy a pánové!! Když mluvíte o násilí, musíte být spravedliví - padni komu padni. Pokud to v České televizi neplatí, stojí její zpravodajství za starou bačkoru.

S Pozdravem Miroslav. T.
Hradec Králové

Odpověď České televize (doručeno 21.5.2010 v 12:36): "Vážený pane, podobné informace z webových serverů jsme zvyklí pečlivě prověřovat, proto věc dnes (v pátek) na místě zjišťuje náš severočeský zpravodaj. Pokud se rasový motiv útoku potvrdí, budeme diváky samozřejmě informovat.
S pozdravem Helena Koudelková
----------------------------------------
Poznámka na konec: Příspěvek byl skutečně odvysílán, a to ve stejný den (tedy 21.5.2010) v pořadu Události v regionech v 18:00 na programu ČT1 a ČT24


TAK CO VY HOKEJOVÍ FANOUŠCI, PIČI PIVA A JINÉ OSOBY V ČESKU USAZENÉ ???

10. května 2010 v 19:52 | Tlampač |  KONTROVERZE

PRO ZAČÁTEK SKOUKNĚTE TYTO ODKAZY A ZAČNĚTE TROCHU ŠROTOVAT (tou převodovkou, co máte v kebuli), AŤ SE TEN ČESKEJ SMRAD TROCHU VYVĚTRÁ.
BRZY ZVEŘEJNÍM IDEÁLNÍ VOLEBNÍ PROGRAM ( Program podle Tlampače).