Duben 2010

Miluj pravdu, cti pravdu

21. dubna 2010 v 19:30 | Tlampač |  KONTROVERZE
Miluj pravdu, cti pravdu ...
Půjčil jsem si známá slova bratra Čecha Jana Husa a uvedu je do kontextu s jedním populárním televizním pořadem.
Když začala TV Prima uvádět zábavně - kritický pořad Ano, šéfe ! pochopil jsem jeho zaměření ihned a zajásal. Smyslem konání kuchaře Z. Pohlreicha je ukázat pravdu o dnešním českém gastropodnikání a také pobavit. Znovu vyšlo najevo, že bolševické okrádací manýry a přízemní české blbství stále bují. Kdekterý majitel restaurantu i hospody bohatne na tom, že uvaří ze surovin nakoupených ve slevě (nebo prošlých) a k tomu Vám natočí podmírové europivo plzeňské značky. Pravda o podnikatelích tedy zazněla a na řadě je pravda o nás. Jsme prasata, všežravci protože sníme všecko a v klidu za to zaplatíme (já tedy ne ).
Proč se lidé "hadají" o to, kdo je lepší TV kuchař, zdali Babica či Pohlreich mi není jasné.
Co si kdo patláme doma k jídlu podle TV, je přece fuk.
Šéf (Pohlreich) neučí lidi vařit. Učí nás diváky, za co ještě lze zaplatit provozovatelům restaurací a hospod a za co ne. Pohlreich prostě ctí pravdu o svém řemesle, miluje ji a také ji hlásá. Hlásá: když jsi línej, neumíš vařit, nebaví tě kšeft, jsi-li diletant -  tak nedělej hospodu a neokrádej lidi.
Pokud tedy zkrachují všichni ti chudáci podnikatelé (a před podnikem jim přitom stojí A6 ALLROAD) s teplou vodou, bude jen dobře. 
Učme se vidět pravdu a nebát se jí říkat a to nejen o pohostinství ...

Kde vaří česky a je to dobré?

PS
Víte, kolik jsou průměrné náklady restauratéra na jedno espresso?
Je to od 6 do 12 Kč.
Pak tedy nezoufejte nad tím, že leckde je problém dostat ke kávě sklenici čisté vody.
Kde by na to naši podnikatelé vzali ???

Spadlo letadlo, sopka soptí, země se třese

16. dubna 2010 v 8:17 | Tlampač |  KONTROVERZE
Dojala mě ta zlá událost s letadlem a už věřím slovům jednoho Poláka usazeného Londýně. Ten muž řekl, že býti Polákem není národnost, to je úděl, osud a zaměstnání ...
Belgičtí unionští bratři ze Socialistické Evropské Unie si z tragédií dělají prdel a malují nechutné karikatury. Ty pak otiskují v novinách. Asi jim ty dioxiny v kuřatech a čokoládě (Merci - díky za to že nejsi) nestačily.
Paní Řápková je nebo není právně vzdělaná??? A pan Jančík??? Já z toho uplně jančím. Mám já vůbec výučák??? Jak je todle možný.
Křesťané pozor: Letadla padají, sopky soptí, země se třese a i ten hladomor moří. Přesto klídek, ještě zbývá podepsat mírovou smlouvu s Izraelem. Pak to asi začne. Stejně jste vedle, jak ta jedle. Nevíš den, ani hodinu. Podívej se na fíkovník.
Zakázali jsme nacionalisty z DS, transformovali se v DSSS, bohužel kromě hlásání věcí vyloženě xenofobních mají také v lecčems pravdu. Zakažme KSČM, pak bude zákaz nacionalistů legitimnější, ti pohádkáři v rudém plášti mají stále Grebeníčkovské manýry, šak počkajtě. Zelení jsou populisté a bojejí se Čezů, tak proč tam Dusíci lezů? Lidovci jsou žvandové, mají hodně dětí. Pan kníže je na premiéra už moc starý a pan Nečas asi měkký.  Do Topu zdrhli všici ostroloktí z KDU-ČSL. Miloslav Vlček raus!!! Ten chlap by měl jít do h....u. Paroubek je škrtnutej. Teda alespoň na Tlampači. Nevím koho volit. A blíží se to!
Udržet současné demokradačské zřízení je výhodné jen pro Vlčka, Langra, Krause, Dalíka, Ratha a jiné demokrady. Já bych ten parlament těmi nacionalisty trochu naředil. Pokud by pár nevychovaných a bezcharakterních demokradů dostalo na půdě parlamentu exemplárně po hubě od těch radikálnějších, třeba by to pomohlo. Ovšem to nepůjde. Protože to by bylo nedemokradačské. 
Pak ten angel zelené vlny. On strčí autem do auta, ty lidi se v tom autě, co do něj von strčil div nezabijou. A on se pak omluví a to je jako všecko? Já když udělám to samý, půjdu hned do vazby doprdele a nahned a dostal bych pět let minimál! To je nějak dvojí metr, ne? Že jako kdybych byl manažér výrobny hnusnýho piva, s platem půl mega per měsíc plus bonusy, tak jsem z toho taky venku? Jak říkají Romové: Hej, dyk won.    
Padají letadla, sopky soptí, země se třese ...

Commer

15. dubna 2010 v 11:37 | Tlampač / foto: vygúglováno |  MATCHBOX, CORGI a další ...
Nedávno jsem si pořídil maličkého Matchboxe No. 21c - Commer Milk Float. 
Není nejzachovalejší, přesto je to krasavec ...
Tlampačův Commer
Commer v kvalitě MINT:
Commer
Takhle Commer viděli návrháři firmy Corgi Toys:
Commer by Corgi
a takto vypadá ve skutečnosti:
Commer - made in England

KATOLICKÝ PEDOFILNÍ SKANDÁL - HEZKÉ VELIKONOCE přeje Vatikán

1. dubna 2010 v 9:51 | Mirek T. / foto: vygůglováno |  KONTROVERZE
Blíží se velikonoce, jedny z nejdůležitějších křesťanských svátků v roce. V tomto období jsou křesťané ve společnosti vždy tak nějak více vidět. Kostely, které po vánocích až na čestné výjimky zely spíše prázdnotou, jsou opět plné, s jarem probuzené církve znovu vymýšlejí semináře tu pro muže, tu pro ženy, jindy pro manžele, pro mladé, pro staré, prostě pro kohokoli, kdo je s nimi ještě ochotný vést dialog.

Letos se však církvi podařilo probojovat se na titulní stránky deníků ještě z jiného důvodu. Ráda tomu určitě není, protože se jedná o nepříjemný skandál. Abych byl spravedlivý, musím hned dodat, že kromě jedné výjimky se jedná v podstatě o jednu církev - a to římsko-katolickou. K její hanbě se v posledních dnech nemluví ani tak o tajemství velikonoc, jako spíše o tajemství vatikánských archívů, kde jsou před okolním světem dlouhá desetiletí ukrývány záznamy o těch nejodpornějších skutcích, jakých se jen může dopustit dospělý člověk vůči dítěti. Určitě tušíte, co mám na mysli. Jedná se o zneužívání nezletilých chlapců a dívek katolickými kněžími, učiteli a vychovateli, a to buď přímo v kostele za Kristovým oltářem, na farách, nebo v katolických školách a internátech.

V minulém týdnu se provalilo, že o některých těchto závažných proviněních věděl také dnešní papež Joseph Ratzinger. Stalo se tak v osmdesátých letech, kdy byl Ratzinger ještě arcibiskupem v Mnichově. Viníka jednoho takového skutku přijal do své diecéze jako azylanta a dovolil mu tam pokračovat v činnosti. Církev tehdy jiný "trest", než přeložení, v podstatě neznala. Jenže onen kněz se své perverze dopouštěl i v novém působišti. Možná byste čekali, že tentokrát už církvi dojde trpělivost a delikvent skončí u soudu s trestem zákazu činnosti mezi mládeží. Tak by tomu bylo u běžného učitele, nebo vychovatele, ale kněz je zřejmě občanem vyššího řádu, a proto se na něj sekulární zákony běžně nevztahují. Církev se tak alespoň chovala, protože opětovně spáchaný skutek na policii ani tentokrát neoznámila, což je mimochodem i v Německu povinností každého, který se dozví o spáchání jakéhokoli trestného činu. Když pak Joseph Ratzinger povýšil a dostal se jako kardinál do vedení vlivné vatikánské Kongregace pro nauku víry (což je jen jiný název pro inkvizici), tak svého postavení opět zneužil k zahlazení vin kněží, kteří se dopustili podobně odporného jednání. Novináři mají písemně doloženu komunikaci pěti těchto postižených s Kongregací, v jejímž čele tehdy Ratzinger stál.

Jeden případ za všechny: Viníkem byl duchovní Lawrence Murphy, který v letech 1950-74 pracoval v prestižní škole pro neslyšící děti ve Wisconsinu. Zde tento "kněz" podle doložených svědectví zneužil velké množství sluchově postižených chlapců. Mluví se dokonce o 200 případech, ale ne vše je doloženo. Kardinál Ratzinger i tentokrát svým vlivem zařídil, že masový pedofil svému trestu unikl a zemřel poklidně v roce 1998 - považte - stále jako kněz. Církev jej v podstatě nikdy nepotrestala, ačkoli mu hrozila nejen exkomunikace, ale také trestní stíhání před civilním soudem a velmi vysoký trest, o které není v USA nouze. Jediným trestem tak pro Murphyho bylo (hádejte!!) -- přeložení do jiné diecéze -- kde dál pracoval s dětmi. Mimo jiné zde působil také v centru pro mladistvé delikventy. Tedy dokonalý příklad kozla, který se stal zahradníkem. V tomto případě jím byl dokonce jmenován se souhlasem Vatikánu. Když se vše provalilo, byl z toho nechutný skandál a církev, aby se vyhnula soudním tahanicím, musela obětem zvrhlíků v kněžském taláru vyplatit na odškodném celkem 436 miliónů dolarů. A to mluvíme jen o Spojených státech. Další případy jsou hlášeny z Německa (tam už jich je 250), Nizozemí, Polska, Rakouska a nebo Irska.
Je to jen pár dní, co dnešní papež Benedikt XVI. (neboli náš známý Joseph Ratzinger) napsal do Irska, kterým cloumá podobně obludný skandál, svůj pastýřský list. Mnoho lidí, včetně katolíků, bylo však psaním spíše pohoršeno, protože jim napsal člověk, který o mnoha těchto věcech dlouhá léta věděl a v podstatě neudělal vůbec nic. Pak si na ně náhle vzpomene, když církvi teče do bot, a napíše jim dopis plný frází. Je naprosto evidentní, že vyššímu katolického kléru, a vůbec celé vatikánské hierarchii, jde více o prestiž jejich instituce, než o obhajobu pravdy, upřímnou omluvu a dobré svědomí před Bohem. Jak pak ale chtějí být druhým lidem morální autoritou?

Jako slon v porcelánu se pak do celé záležitosti vložil také náš olomoucký arcibiskup Graubner. Začal soptit na adresu českých médií, že podporují hon na čarodějnice. Jeho výroky vzbudily značně negativní ohlas - a to dokonce i uvnitř katolické církve. Je zjevné, že pan arcibiskup nejen přestřelil, ale navíc dokázal, že postrádá cit pro historické souvislosti použitých příměrů. Proto bych mu doporučil, aby si o čarodějnických procesech nejprve něco přečetl. Například, že tuto hrůznou kapitolu našich dějin rozpoutala na Šumpersku (tedy právě v diecézi neobratného řečníka) sama římsko-katolická církev. Pan Graubner by si měl zjistit, kolik lidí tehdy zemřelo v ohni a kdo tomu z Olomouce žehnal. Ten, kdo žehnal vrahům, byl jeho předchůdce! Věrohodných dokumentů je v archivu mnoho. Navíc, dnešním sexuálním delikventům v kněžském taláru nikdo nezkřivil ani vlas, zatímco tito lidé ubližovali stovkám mladých chlapců a mnohé z nich natrvalo poškodili. Někteří z nich už ani nežijí, protože spáchali sebevraždu. Pan Graubner je skutečně "muž na svém místě".

Laxnost církve při řešení těchto skandálů a téměř mafiánské praktiky, kdy se někteří preláti neštítili použít dokonce i zastrašování obětí sexuálního obtěžování, pokud svůj případ zveřejní, svědčí nejen o špatném svědomí, ale také o velké míře bezcitnosti a arogance. Až se člověk diví, že se tito lidé nebojí Boha, o kterém tak často v kostelích mluví jako o spravedlivém soudci. Pokud si snad myslí, že jako jeho "vyvolení" budou souzeni podle mírnějších měřítek, jsou na velkém omylu. Bude tomu právě naopak. Tentýž Kristus, jehož kříž nosí tito lidé tak rádi na svém drahém obleku, totiž řekl svým učedníkům, že ten, kdo ublíží dítěti, by si měl raději najít vhodně velký kámen, uvázat si jej kolem krku a skočit do mořské hlubiny. Bylo to samozřejmě myšleno v nadsázce, která ovšem i tak zřetelně vyjadřuje Boží postoj k lidem, kteří se neštítí spáchat násilí na bezbranných bytostech.

Církev, která si neumí udělat pořádek ve svých řadách, může ostatním lidem jen velmi těžko něco říkat o Kristu a velikonocích. A to píši s vědomím, že mezi řadovými katolíky, kněžími, řádovými sestrami a dalšími služebníky je spousta (a snad i většina) slušných lidí, kteří si takovou hanbu opravdu nezaslouží. Podstatnou otázkou tedy je, zda bude mít Vatikán konečně vůli vše vyšetřit, viníky předat soudům, a veřejně se omluvit za dlouhá léta utajování a obstrukcí. Katolická církev je dnes možná na svém osudovém rozcestí, kde se rozhodne, zda-li se vrátí mezi respektované instituce, a nebo definitivně sklouzne do bahna, kam ji táhnou viny jejich služebníků. Pak by si ale neměla říkat církev a slovo "bůh" by měla ze svého slovníku raději vypustit.

já miluju ROADMOVIES

1. dubna 2010 v 9:46 | Tlampač |  PIKSLA KULTURNÍHO MIXU
Jdu si takhle včera po Tescu a najednou hele sleva. Tak jsem ty desítky dvd a cd projel a našel Lynche nelynče a pak super německou roadku Klepání na nebeskou bránu, co mi kdysi doporučil filmofanoušek LuFa (neplést s Antifa !). Jsem nadšenej, pač to mám oboje za kilčo, krásně zabalený v Reflex edici. Už mám Regenta 12 v ledničce, zesilovač Onkyo mi to zesílí, Sonka zobrazí a já pojedu s nima tu ROAD, budu tak ON THE ROAD AGAIN ...Na cestě