Březen 2010

Islám a evropská tolerance

26. března 2010 v 11:19 | Mirek T. |  KONTROVERZE
Nedávno se mi dostalo do rukou zajímavé vyjádření australského premiéra na adresu imigrantů, kteří si v hostitelské zemi stále nemohou (nebo nechtějí) zvyknout.
Cituji: "Naše kultura se vyvíjela během více než dvou století bojů miliónů mužů a žen, kteří usilovali o svobodu. Mluvíme převážně anglicky, nikoli španělsky, libanonsky, arabsky, čínsky, japonsky, rusky nebo jakkoli jinak. Tudíž, pokud se chcete stát součástí naší společnosti, naučte se anglický jazyk! … Toto je naše země, naše půda a náš způsob života. Dáme vám veškerou příležitost k tomu, abyste toto všechno mohli rovněž užívat. Ale jakmile si začnete stěžovat, naříkat a remcat o naší vlajce, o našich závazcích, o naší křesťanské víře, nebo o našem způsobu života, velmi vám doporučuji využít další přednosti naší skvělé australské svobody - právo odejít. Pokud jste nešťastní, odejděte. Nenutili jsme vás sem přijít. Sami jste o to kdysi požádali. Tak přijměte zemi, která přijala vás."
Upřímně: Umíte si představit, že by si něco podobného dovolil říci některý z našich politiků? Mezi těmi, kteří jsou v současnosti u malého českého korýtka, neznám ani jediného. Snad jedině Miloš Zeman vyjadřuje své názory na téma imigrace z rizikových zemí poměrně otevřeně, a to říkám nikoli proto, že by mi tento recyklovatelný politik nějak výrazně imponoval, ale protože si vážím jeho otevřenosti. Podobné vyjádření totiž vyžaduje skutečnou osobnost, která se nezalekne všeobecného údivu a poté možná i pohoršení, které svými slovy vyvolá. Všude okolo nás bují euro-pokrytectví. Myslet si můžeš, co chceš, ale hlavně to neříkej moc nahlas, jinak jsi rasista, xenofob, nepochopil jsi evropské směřování, a kdo ví, co ještě. Dovolím si odhad, že většina lidí v naší zemi by se mohla pod vyjádření australského premiéra okamžitě podepsat, ale některým by bránila obava, že se určitá část veřejnosti, včetně politiků a sdělovacích prostředků, jejich názoru vysměje, i když si ve skutečnosti myslí totéž. Tak hodně nás už semlela evropská přetvářka a tolerance ke všemu možnému.
Tolerance pro mě není sprosté slovo. Právě naopak. Ale i tolerance musí mít v demokratické společnosti své pevně stanovené hranice. Končit by měla tam, kde se jakékoli uskupení lidí snaží zneužít demokracie k tomu, aby ovládlo dění v zemi, vnutilo jí svůj způsob života a začalo potlačovat jinak smýšlející obyvatele. U kulturně vykořeněných Evropanů, kteří jsou dnes ochotní tolerovat v podstatě cokoli, nacházejí menšinové názory většinou dveře otevřené. Nic proti tomu. Evropa by ale měla pečlivě zvažovat, co jí prospívá, a co je pro ni naopak zhoubou. Nejsilnějším vlivem, který k nám do Evropy v posledních desetiletích přichází, je islám. Jako politicko-náboženský systém je oproti jiným vlivům velmi kompaktní a hlavně - velmi militantní. Navíc, muslimové považují západní společenský řád a jeho hodnoty za nepřátelské. Pak se ovšem logicky nabízí otázka, proč se do Evropy každý rok stěhují taková kvanta imigrantů právě z muslimských zemí. O migraci z důvodu chudoby, nebo o útěk kvůli pronásledování, jde totiž pouze v zanedbatelném počtu případů. Ti ostatní tedy zřejmě přicházejí z jiného důvodu. Možná kvůli vyšší životní úrovni v Evropě. Kdo ví? Jedno je ale už jisté a bolestně ověřené. Tato náboženská menšina je na jednu stranu velice aktivní, na druhou stranu však není vůbec ochotná přizpůsobit se životu v zemích, kam jako host přichází. A kdyby jenom to. Po čase (když už jich je více) začínají muslimové přicházet také s prvními požadavky. Například co jim musí ostatní obyvatelé tolerovat, v čem se musí většinová společnost změnit, a tak dále. To vše se skálopevným přesvědčením, že oni nejsou povinni tolerovat vůbec nic, protože Alláh jim jakoukoli spolupráci se "satanem Západu" zakazuje. Muslimové chtějí své mešity s minarety, odkud se pětkrát denně provolává sláva jejich bohu, jejich ženy chtějí chodit po ulicích, ale i do škol a úřadů zahalené od hlavy až k patě v obleku, ve kterém od sebe dvě ženy neodlišíte. Ale běda, jakmile se někdo ozve, že něco podobného ve své zemi nechce. To by byl hned povyk, že je domácí obyvatelstvo netolerantní. Většinou to stačí, protože Evropa se zalekne, že někoho diskriminuje, a že by z toho mohl být skandál, a tak raději ustoupí. Kolikrát už! Pokud to nezabere, přichází na řadu silnější argumenty: výhružky a násilí. Jako výmluvné příklady snad mohou postačit incidenty z posledních let: výbuch příměstského vlaku v Madridu, útok na cestující v londýnském metru, vražda režiséra Theo Van Gogha v Nizozemí, výhružky dánským a jiným evropským novinářům, kteří píší o islámu nelichotivě, nebo třeba "vraždy ze cti" v sousedním Německu, kde turecká rodina nechá klidně zabít svou dceru jen proto, že se zamilovala do Němce, a chce si ho proti vůli rodiny vzít. Také vás napadá otázka, proč tito Turci v Německu vůbec zůstávají? :-)
Všiml jsem si, že u teroristických útoků v Madridu a v Londýně se stále dokolečka mluvilo o "teroristech", ale nikdo nechtěl otevřeně říci, že se ve všech případech jednalo o muslimy. O vraždách v Německu, které se tam dějí dodnes, se v našich sdělovacích prostředcích nedozvíte téměř vůbec nic. To je právě onen projev evropské zbabělosti pojmenovat pravdu. Nemluvit o tom, co by mohl někdo považovat za urážku své víry. Jenže tady už dávno nejde jenom o víru, ale o to, co ten který systém hodnot prakticky přináší do života společnosti. Právě proto je islám pro současnou evropskou civilizaci tak nebezpečný. Korán je doslova plný výhružek na adresu "nevěřících". Libyjský vůdce Muhamar Kaddáfí prý nedávno řekl, že už je blízko doba, kdy islám dobude Evropu bez jediného výstřelu. Vojensky se mu to nikdy nepodařilo, ale dnešní doba je příhodná k jinému ataku - kulturnímu a náboženskému. Postačovat bude pouhé dosažení určitého procenta muslimů ve společnosti, která se pak začne své okolí měnit a dožadovat se stále větších ústupků. Možná mi namítnete, že toto je problém Británie, Francie, Nizozemí, možná Německa nebo Švédska. Tam všude už projekt mutli-kulti ztroskotal. Ale nemylte se, stačí jedna evropská direktiva o povinnosti přijmout na své území určitou kvótu přistěhovalců, a máme problém i my. Podepsáním Lisabonské smlouvy jsme totiž tuto pravomoc převedly z národní úrovně na bruselskou exekutivu. Dnes tedy záleží jen na anonymních bruselských úřednících, koho nám sem pošlou. Tak abychom se po čase nedivili …

Další informace může poskytnout například web: EURABIA.cz


Mirek je od vesla. Upalte jej volá Sobotka.

26. března 2010 v 8:51 | Tlampač |  KONTROVERZE
Mirek Topolánek je od vesla. Asi ne tak docela, kamarády a konexe už si podrží i mimo politiku. Aférka, co jej vyhodila ze sedla je směšná a je vidět, že politik musí každodenně nasadit masku a pokrytčit. Gaye, Židy a další skupiny člověčenstva přitom ani neměl v úmyslu nějak snižovat, což zmiňovali i redaktoři homoplátku LUI. Miroslav Topolánek mluvil o charakterech lidí a jakkoliv se mohl plést v odhadu charakterových vlastností a postojů pánů Slamečky a Fischera určitě neřekl, že za něco na světě můžou Židé či snad gayové. U církví se pan Topolánek bohužel nemýlil, neboť Mr. Ratzinger and his boys jsou úžasní lidé. O to tu teď však nejde.
Jde tady o ono bolševické obětování jednoho ze skupiny, jednoho, co nejde s námi - jde proti nám, jednoho co je prostě prostořeký. Pan P. Sobotka nikdy nezanadával na klér, buzeranty, Cigoše či snad Židáky? On někdy není bezbarvým a beztvarým chlapem? Přitom nejhlasitěji volal upalte ho! Dávno víme, že pravice, levice i střed dělají kšefty a skáčou jak pracháči pískají. Lidem, co vedou Česko moc nejde odolávat silnějším pánům z byznysu a podsvětí v Mercedesech a BMW, pánům, kteří potřebují aby politici poslouchali a dělali co se jim řekne. Nahradí kolegové z ODS svého předsedu Jaroslavem Foglarem? Ten už bohužel nežije. Šlechetní muži Bém, Nečas, Langer, Tluchoř mají pevný charakter každý den a Sobotka P. na sto procent! Tyto morální vzory však bičují Topolánka proto, že jsou podělaní strachy o svá postavení, kariéry, o své spermie a úspěch u žen, o výsledek volební frašky. Tak prodali jednoho z nich, bolševická (a náckovská) metoda, prodali toho, díky němuž se ještě jakžtakž mohli nazývati politickou stranou.
Ať kamarádí kdo chce s kým chce, každý z nás někdy byl a je loutkový. Ať jsme sebeslušnější, občas řekneme nesmysl, lež či urážku. Co chtějí tváře ODS komu udělovat za morální rady na grémiích? Prostě vysoká politika je sračka. Aby to sračka nebyla, museli by se narodit noví lídři. Lídři dominantní a nekompromisní, pevní v názorech, chlapi s malým strachem nebo zcela bez bázně. Podobné lídry však náš pitomý, "mediálně - mrdkovský" svět už nestráví, to by smrdělo nekorektností.
Co vlastně přinesla ta aférka malinká našemu občanstvu? Snad nějaké prozření? Politici, parlamenty, osoby veřejně činné - to je vzorek lidské populace. Koukněme se do zrcadla! Vždyť se lidi přece známe.
Kdo na aférkách vždy vydělá? Vydělá na nich hromada šedých eminencí. Takové peníze co točí tyto stíny politiků, nikdo kdo čteš Tlampač nikdy nevyděláš!
Mirku Topolánku jsi strašný chlap a ošklivě hovoříš, soudruhu. Proto běž od vesla, jinak ty volby stejně prohrajeme …

SVIJANOSVĚŽENÍ - jestli jsem je nepřechválil ...

25. března 2010 v 12:09 | Tlampač |  PIVO, BIER, BEER, CERVEZA - In Vino Veritas, In Pivo Taky
Test lahvového piva zveřejněný MF Dnes odhalil používání aditiv (vylepšujících chemických látek) v pivu. Respektive používání pěnotvorného Tetrahopu.
Tak jestli jsem ty Svijany nepřechválil ...


Bistro u Choceňského nádraží

21. března 2010 v 12:18 | Tlampač |  HOSPŮDKY, KRÁMKY a MÍSTA S GÉNIEM LOCI
Asi sto metrů od nádraží v Chocni stojí budova bývalého konzumu. Její funkci dávno převzaly ssupermarkety a tak nyní dělá radost pivařům. Otakar jedenáctka je tu tak levný, že i se sklenicí Kofoly Vás vyjde na pětadvacet vočí.bistro - Choceň
Pražáci a jiní exoti budou natolik omráčeni cenou moku zlatavého, že jim ujede veškeré vlakstvo.
V zimě i teď na jaře, tu plápolá oheň v krbových kamnech a už od ranních hodin tu pracují na svých plotech štamgasti. Inventární šelma psovitá dotváří rázovité prostředí.
Bistro - hospůdka rozhodně stojí za návštěvu. Případnou "Otakarizaci" si zvažte sami ...

I saw the new movie from Pixar. The movie's name is UP.

19. března 2010 v 11:32 | Tlampač / foto: Disney/Pixar |  PIKSLA KULTURNÍHO MIXU
Viděl jsem předevčírem spolu s rodinou film UP - Vzhůru do oblak. Animáky a zejména ty Pixarovské, miluje můj kolega z práce čili jsem dobře zásobován.
Pocity a dojmy z filmu UP? Skvělé, bravurní, dojemné až k pláči, perfektní ...
Všecy Šreci, příběhy aut, Madagaskary s Ledovejma Dobama i Sněhurky jděte se vycpat!
Tenhle animák je nádhernej a já vám ho lidi doporučuju.
Haf!


UP


Litý je ten předvolební boj - šup tady je náš blilboard

18. března 2010 v 8:12 | Tlampač / Foto: ate©.cz |  KONTROVERZE
NERAD BYCH ABY TOHLE ... TOHLE INDIVIDIUM ŘÍDILO COKOLI.
NATOŽ CHOD MÉ ZEMĚ ...
Jiří

Českotěšínská v ulici Příkopa

17. března 2010 v 7:48 | Foto: Tlampač |  HASIČÁRNY
Ve čtvrti Svibice stojí tahle zbrojnice ...
Svibice

Kdo je Tlampač

9. března 2010 v 15:53
Tlampač se narodil mamince jednoho slunečného dne v jednom krásném místě naší drahé vlasti. Chodil do jesliček, pak do školky, pak do předškolní třídy a pak do základní osmileté školy. Když už byl trochu větší, zajímal se o kdeco. Pozůstatky těchto zájmů prezentuje zde na tomto webu. Tlampač nekouří, ale trochu pije. Je zdravý, jen má trošku křivá záda a malinkato šilhá. Mluví plynule česky. Kdysi byl skautem, pak trampem, poté miloval rap. Hodlal býti gangsterem, což mu nevyšlo a tak se stal hluboce věřícím člověkem. Život není peříčko a tak po nějaké době Tlampač prožil několik životních otřesů. Z těch se oklepal a nyní pracuje jako člověk na svém místě. Až mu bude čtyřicet, tak bude mít šedivé skráně a možná konečně dostane rozum. Jeho nejlepší kamarád se odstěhoval do USA. Další kamarád je cvok a nedá se s ním mluvit. Třetí Tlampačův kámoš intenzivně pracuje a na nic nemá čas. Předpředposlední kamarád je biker a furt mele o kolech a předposlední kámoš zachraňuje lidi. Pak má Tlampač ještě jednoho kamaráda a ten se oženil. Poslední významný kamarád se s Tlampačem rozešel a odešel do Prahy.
Tlampač měl dva psy. Ne najednou, ale chvilku po sobě. Nyní psy nemá a jelikož se nějak změnil, už o vlastnictví psa ani neuvažuje. Tlampač je heterosexuál a nepracuje na ředitelství Českých drah ani na ministerstvu dopravy ČR.
To je Tlampač.

Stará dáma bude žít díky občansky aktivním lidem ze stop-demolici.cz

8. března 2010 v 9:00 | http://stop-demolici.cz/ |  1435 mm
Vážení příznivci Staré dámy!

S radostí Vám oznamujeme, že budova zůstává definitivně stát. Ministerstvo dorpavy dalo pokyn Správě železniční dopravní cesty (SŽDC, investor), aby připravilo projekt počítající se zachováním budovy. K té budou cetující přivedeni podchodem. Nová budova, která svým vzhledem byla veřejností kritizována, se stavět nebude! Na schůzi 20.2. to za bouřlivého potlesku členů o.s. Nádraží nedáme! oznámil technický náměstek generálního ředitele SŽDC Pavel Mathé.

Velmi Vám všem děkujeme za přízeň a prosíme, zůstaňte s námi. Poslední bitva je před námi, a pokud ji zvládneme, vyhrajeme válku, kterou jsme vyhlásili aroganci moci, betonové lobby a úředníkům, kteří před čtyřmi lety svým nezájmem odsoudili budovu z roku 1874 k demolici.

Poslední bitvou o Starou dámu je snaha přimět příslušné organizace (České dráhy a SŽDC) ke kompletní opravě tohoto krásného baráčku. Jednání v nejbližších dnech zahájíme.

Níže zasíláme odkazy na některé novinové články, ve kterých je i fotogalerie ze schůze.

Děkujeme ještě jednou Vám všem.

Martin Kadrman, Olga Sommerová a profesoři Pavel Kovář s Jiřím Suchomelem.
http://stop-demolici.cz/

Zde hlasujte v anketě, zda jste rádi, že budova zůstane stát: (Článek je psán nekorektně. Vlaky nezpomalují proto, že by budova spadla, ale z důvodu současného zakřivení trati).
http://www.oik.cz/view.php?nazevclanku=nadrazni-budova-zustane-nikdo-ji-nezboura&cisloclanku=2010020070

Zde odkaz s fotogalerií:
http://orlicky.denik.cz/zpravy_region/historicka-nadrazni-budova-prezije20100222.html

Rozhovor s Martinem Kadrmanem o posledním vývoji v kauze:
http://orlicky.denik.cz/zpravy_region/vice-jsme-asi-udelat-nemohli20100222.html

Rozhovor se starostou města, který se bojí, abychom naši snahu nezastavili. A také neopoměl říct, že způsob využití budovy jej nenapadá. Co však zapomněl říct je, že se touto otázkou město dosud seriózně nezabývalo:
http://orlicky.denik.cz/zpravy_region/mesto-pro-budovu-vyuziti-nema20100222.ht20. února 2009 v 13:04

PŘEDSTAVTE SI NĚCO HODNOTNÉHO.
NĚCO, CO VYTVOŘIL ŠIKOVNÝ TVŮRCE A CO POSTAVILY RUCE DOBRÝCH ZEDNÍKŮ.
TAKOVÁ JE 135 LET STARÁ BUDOVA NÁDRAŽÍ V ÚSTÍ NAD ORLICÍ.
SLÁVKU JANOUŠKU ONI NÁM TO CHTĚJÍ ZBOURAT.
KOLEM PŘECE JEZDÍ PENDOLÍNO A TAKOVÁ STARÁ BUDOVA MU DĚLÁ OŠKLIVÉ KULISY ...

NEBO JE TO TÍM, ŽE NĚKDO ZNÁ NĚKOHO A TEN NĚKDO TOMU NĚKOMU UMOŽNÍ USKUTEČNIT PROJEKT ZA 2,5 MLD. Kč ?

BOURALI BY SVĚDKA HISTORIE NĚMCI, ŠVÝCAŘI ČI SNAD DÁNOVÉ?
NIKOLI. ÚCTA K TRADICI A KE SCHOPNOSTEM PŘEDKŮ BY VELELA: OPRAVIT A ZACHOVAT POTOMKŮM NA SVĚDECTVÍ.

PŘIPOJ SE K PETICI ZA NÁDRAŽÍ, SMÝŠLÍŠ LI PODOBNĚ JAKO JÁ.

A PAK SE PROJEĎ VLAKEM NA JEDNÉ Z NEJSTARŠÍCH TRATÍ V NAŠÍ ZEMI.

Pivo z Poličky získalo další ocenění

8. března 2010 v 8:41 | Zdroj: Svitavský deník.cz |  PIVO, BIER, BEER, CERVEZA - In Vino Veritas, In Pivo Taky

Poličské pivo uspělo na mezinárodní soutěži. Dvanáctka a tmavá desítka získaly bronz.


Foto

Po získání ocenění Jedenáctky roku 2009 obdržela další piva z produkce Měšťanského pivovaru v Poličce uznání v prestižní soutěži piv. Počátkem února proběhlo mezinárodní soutěžní klání v Táboře. Tato nejvíce obsazená soutěž na území České republiky letos přilákala devadesát dva pivovarů ze sedmi zemí, které předložily přes 420 vzorků do šestnácti kategorií.
Poličský pivovar se v této konkurenci mezi známými značkami neztratil. "Dva ze tří dodaných vzorků obsadily třetí místo. Dvanáctka Záviš ve své nefiltrované podobě ve velmi obsazené kategorii kvasnicových piv získala bronzovou Pivní pečeť," uvedl Roman Holoubek, vedoucí odbytu Měšťanského pivovaru v Poličce. Cení si rovněž bronzové Pivní pečeti za tmavou desítku Hradební v kategorii tmavých výčepních piv. "U tohoto piva jsme zrušili doslazování umělým sladidlem a jeho úspěch byl nejen v této soutěži. Především se projevuje zvýšeným zájmem u zákazníků. Od počátku prodeje přírodnější tmavé desítky zaznamenáváme její neuvěřitelný nárůst prodeje v off-trade segmentu o třicet devět procent," dodal Roman Holoubek.
Poličský pivovar je jedním z mála pivovarů, které nabízejí všechna vyráběná piva v nepasterizované podobě. Navíc získal na všechna svá piva chráněné zeměpisné označení České pivo.
Odborníci odhadují, že v loňském roce nastal celorepublikově pokles prodeje piva přibližně o deset procent v důsledku ekonomické krize. Poličské pivo si díky své poctivosti a kvalitě uchovává přízeň svých zákazníků a pokles prodeje byl jen o čtyři procenta. Přičemž tmavá Hradební desítka a světlý ležák Záviš naopak zaznamenávají nárůst.

Zdroj: Svitavský deník.cz


KAUZA Brožová

4. března 2010 v 8:03 | Mirek T. |  KONTROVERZE
Krajský soud v Hradci Králové rozhodl, že bývalá dělnická prokurátorka Ludmila Brožová-Polednová, která se v padesátých letech prokazatelně podílela na nespravedlivém odsouzení a následné justiční vraždě poslankyně Milady Horákové, je trestána nespravedlivě, protože se na její skutek vztahují několikeré prezidentské amnestie. Soud došel k tomuto názoru na neveřejném zasedání. (Jak účelné, že?) Jediný, kdo tak mohl protestovat, byl krajský státní zástupce, který se proti šokujícímu verdiktu okamžitě odvolal. Nejzajímavější však je odůvodnění tohoto skandálního rozhodnutí. Bývalá dělnická prokurátorka má být propuštěna na základě tří amnestií, z nichž dvě vyhlásili sami komunističtí prezidenti!! Je tedy možné, že na základě amnestie komunisty Antonína Zápotockého bude komunistka Brožová-Polednová nejen velmi brzy propuštěna na svobodu, ale stát se jí bude ještě omlouvat za příkoří, které musela během výkonu trestu strpět, a vyplatí jí tučné odškodné za dva roky, které si z celkových šesti již odseděla v luxusně vybavené věznici. Podle této zvrácené logiky by mohl být nakonec trestně stíhán sám soudce, který Brožovou-Polednovou k trestu odnětí svobody odsoudil. Osobně nemohu takové jednání nazvat jinak, než jako úplnou ztrátu soudnosti, rozumu a šokující úpadek soudní morálky v naší zemi. Už jsem si téměř zvykl na české pojetí demokracie, kdy je komunismus na jedné straně zákonem označen jako zločinný režim, a přitom tu v praxi stále existuje jeho pohrobek - komunistická strana, která se k jeho odkazu hrdě hlásí, mává na mítincích rudými prapory a zpívá bojovné písně. Ano, na to jsem si už zvykl. Ale aby soud rozhodoval o přerušení výkonu trestu odnětí svobody podle amnestií diktátorů bývalého režimu, to už je skutečně moc. Pro mě je to stejné, jako kdyby dnes německé soudy osvobodily nacistického zločince Antona Malota podle amnestie říšského kancléře a vůdce německého národa Adolfa Hitlera z roku 1936. V Německu by byla i jen představa něčeho podobného okamžitě nazvána šílenstvím. Ne tak u nás, v "demokratické" České republice. A tak se možná brzy dočkáme dalšího soudního procesu, kde se bude své "spravedlnosti" domáhat tentokrát paní Brožová - samozřejmě včetně potrestání soudce a vyplacení odškodného, zatímco na hrobě její oběti, paní Milady Horákové, budou jen uvadlé květiny - symbol naší unavené demokracie, která ztratila směr a kterou řídí nezodpovědní lidé, pro které jsou termíny jako pravda, morálka a zákonnost jen nic neříkající slova bez významu. Stydím se za Krajský soud v Hradci Králové. Velmi se stydím ….