NOVÝ PRACOVNÍ NÁSTROJ OD SAMSUNGU

25. ledna 2010 v 22:48 | Text: Tlampač Foto: SAMSUNG, ERICSSON, NOKIA |  BIWAK
Byl jsem nucen vyměnit svůj pohodový starý telefon E250V ze stáje SAMSUNGU za novější produkt tohoto výrobce, za B2100. Mám zato, že starouše dvěstěpadesátku zabila vlhkost a prach. Pracuji totiž v prostředí které je poměrně nečisté (třídím obnošené oděvy) a hovory zvedám rukama od prachu, od dezinfekce, atp. Taky mu asi nepřidalo nošení v přední kapse kalhot a nesčetné pády. Ještě v záruce mi byl u E250V měněn display, vysouvání i software pracovaly celých dva a půl roku bez potíží. Po čem se mi bude stýskat je velký display, zobrazování velkého čas. údaje bočním tlačítkem hlasitosti, možnost vytáčet a zvedat hovory tlačítkem uprostřed ovládacího kurzoru nebo po vysouvací prostorné klávesnici.
Můj nový telefon je o něco těžší (pár gramů), příjemně se drží díky urethanovému potahu tělesa a je rychlejší v odezvě na povely tlačítky. Rozsah funkcí je má krevní skupina, přímo nenávidím mobily manažéráky a "smartfouny", mobil je na telefonování a šlus! Diodová svítilna na vrchní hraně B2100 je super, už jsem ji použil při čtení zvonků a při průchodu nebezpečného místa cestou do práce.
Výrobci telefonů se často pokoušeli o opravdový outdoor mobil, z minulosti si pamatuji třeba na "Bobří ocas" R310s od Ericssonu (ještě bez SONYho) nebo rozebíracího divňouse 5140 od Nokie. Vždy to ale byly telefony poměrně drahé a nedotažené (vysoká gramáž, velké rozměry nebo diskutabilní konstrukce). Odvažuji se tedy tvrdit, že co do poměru ceny/výkonu SAMSUNG předběhl konkurenty.
Jako vyznavač výrobků s jasným původem rád kvituji, že B2100 je Made in Korea. Sluchátka na poslech hudby měla dvěstěpadina mnohem lepší, i když i ta vypadávala z uší - ta od nového mobilu jsou zaručeně OEM a z Číny :(.
Jsem spokojen a doufám, že stejně tak můj zaměstnavatel - "nebylo to drahý".
Napíši Vám třeba za půl roku jak zvládá můj nový pracovní mobil pády a eskapády :).


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama