EXTREM OUTDOOR TRIP - KALAMITA CZECHIA + soutěž

11. ledna 2010 v 13:43 | Text a foto: Tlampač, hudba: Jaromír Nohavica / YouTube |  ON THE ROAD AGAIN
Palec a já, dva pivotripomilci. Nádraží v Polabí / 200 metrů nad mořem. Ouha, sraz v 7:30 ráno se jeví směšně. Vlaky nejedou? Vlaky jedou, jen vyhýbky ne. To za Sociků (skřítkové rudé barvy - pozn. aut.) měla Modrá armáda čtvrtmilionu vojáků ... vyhýbky jely i když sněhu tehdy bývalo mnohem více.
Takže vlakem na Kolín. Sejdeme se přece u Kolína, ne? V TNO mají vlaky zpoždění v tisících minut. Dráhy jsou teda ale fikané, velká zpoždění raději neudávají v hodinách. V minutách to pak vypadá mnohem méně a navíc spousta lidí ani netuší, že stoosmdesát minut jsou tři hodiny !
Po nějaké době do TNO přijel milostivě vlak tažený lokomotivou o hmotnosti osmdesáti tun a směřoval do Něcoch. Něcochy jsou na trati do Brünn. Plán jsme si dali na sto tun obilí a plán překročíme o stopadesát procent. V plánu byl Přívrat, malebné místo v Zemi krále Miloslava, se sjezdovkou, rybníkem a útulnou hospodou. Ani v Něcochách vlaky nejezdily přesně, plní Poličského jsme tedy vyrazili do cíle náhradního, do BNO.
BNO je obec na panství Žerotínově a pobýval tady učitel národů JAK. Zde mohl v klidu tvořit v duchu víry poobojím způsobu. Zdejší cukrárna nabízí prima zákusky, tak jsme ochutnali a mazali do země Bezpraví. Palec v téhle zemi nikdy nebyl. Čekal jsem zapadané cesty, sněhové návleky jsem v batohu měl. Kde se vzal, tu se vzal chlap na kole a mihnul se kolem nás. Na cyklo/in -line stezce bylo třicet čísel sněhu. Tak to projdem pěšky taky, hurá !
Po koridoru nehlučně proševelilo Českomoravské TÉŽÉVÉ, krajina před soumrakem byla tichá a zádumčivá. Hospoda v zemi Bezpráví má veliký sál, chlapi uvnitř schovaní se ptali: Je venku pořád ještě kalamita? Oddechli si při naší odpovědi, že chtějí li být ještě chvilku schovaní, tak tam ta mrcha kalamita na ně pořád ještě číhá. V 17:17 se jeden z těch chlapů zvedl a zavelel: Jdem všichni k nám na oběd ! No ploty už asi měli pořádný ... :) POLIČKA FOREVER !
My s Palcem jsme z ní byli jako dvě klevetný ženský a ani ty si toho tolik neřeknou. Škoda, že to byli věci tak bolavý a komplikovaný.
POLIČKU SEM, NECHCE SE VEN
TRÁPÍ MĚ TO, CO NENÍ A BÍLÝ NADĚLENÍ
Cesta z hospody se houpala jako paluba zaoceánské lodi. I v zemi Bezpraví platějí fyzika s chemií.
Vlaky po mezinárodní trati musej jezdit pořád, řekla mi do mobilu moje máma, když jsem ji varoval před bílým nebezpečím. Ten náš vlak zpáteční, měl na této trati sekeru už jen deset minut a směřoval do města Půleného koně. Výhýbkové čety se rvaly s těma hnusnejma, zmrzlejma vyhýbkama a my s Palcem se vraceli z jednoho z nejlepších výletů našeho života ...
PS:
LEDEN STUDENÝ, DUBEN ZELENÝ
8. LEDEN - O SVATÉM ERHARTU ZIMA ZEBE DO NÁRTU
9. LEDEN - O SVATÉM BAZILIŠI ZIMA VŠUDE ČIŠÍ (JE TO VŠAK TA BAZILISA)
11. LEDNA - NA SVATÉHO HYGINA PRAVÁ ZIMA ZAČÍNÁ


SOUTĚŽ: KDO JE UČITELEM NÁRODŮ S INICIÁLAMI JAK? O JAKÁ MÍSTA A MĚSTA SE JEDNÁ - BRÜN, TNO, BNO, NĚCOCH, MĚSTO PŮLENÉHO KONĚ?
PRVNÍ TŘI SOUTĚŽÍCÍ DOSTANOU VĚCNOU CENU. UZÁVĚRKA SOUTĚŽE JE 31. LEDNA 2010
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama