Leden 2010

MAREK HALTUF ROZJEL KLUB

28. ledna 2010 v 18:31 | Text: Tlampač |  PIKSLA KULTURNÍHO MIXU
Hradec Kr. je nudné, maloměšťácké a zaprděné město - moc se v tom šťourat nehodlám - to se radši vodstěhuju ...

ZPĚT !!!

Nyní v něm funguje nový hudebnÍ klub LAPUTIKA a vypadá to, že by se alespoň blýsklo na lepší časy.

ČÍ JE TEN SNÍH ?

28. ledna 2010 v 18:01 | Text: Tlampač |  KONTROVERZE
Tak nějak přišla v našem národě na přetřes povinnost vlastníků parcel a nemovitostí odklízet padlý sníh.
Po revoluci existoval tento systém: vlastník domu v nějakém městě zaplatil městu daň z nemovitosti a pak si ještě před tímto svým domem uklidil chodník od sněhu ... Chodník však právně náležel městu, které jej zbudovalo a udržuje a může jej pronajímat a i jinak s ním nakládat ... KOCOURKOV !!!
Jako ve všech otázkách práv a povinností mají naši občané jasno - AŤ TO UDĚLÁ NĚKDO JINEJ respektive PROČ JÁ? Pravda je, že tato zima nám ubožákům Čechům znovu ukázala jací jsme zoufalci, my si neumíme poradit ani s takovou krávovinou jako je sníh na chodnících a v obcích. Naše země má rozlohu pouhých osmdesáti tisíc kilometrů čtverečních a máme čas, chuť i prostředky na to, aby se otázkou úklidu sněhu zabýval Senát, Parlament i Úřad ombudsmana.
Je to legrace.
Možné přístupy k tomuto tématu se mi jeví zhruba dva - buď se víc vybere na daních a pak si obce a města nebudou lámat hlavu nad tím, kde na zimní údržbu komunikací vzít finance a nebo tuto povinnost legislativně uloží občanům. Protože máme uzákoněnou - byť blbou a blbě fungující samosprávu - tak by města a obce měly mít možnost sami se rozhodnout, buď pro zvláštní sněhodaň anebo pro občanskou povinnost.
Pardubice by tak třeba vybíraly daň a Plzeň by toto uložila do občanských povinností (pak by se sněhem jako donedávna zabývali vlastníci přilehlých nemovitostí).
Nebo jinak: občané čekající s rukou nataženou směrem k sociálním dávkám by v rámci nově uzákoněné dobrovolnické činnosti mohli sníh uklízet. Prostě by si své sociální dávky mohli odpracovat ve prospěch celku, kterým jsme my všichni obyvatelé naší republiky.
Jsou to věci jednoduché skoro jako facka, člověk by čekal že ty tisíce úředníků a politiků uvažují alespoň podobně, asi ale ne ...


NOVÝ PRACOVNÍ NÁSTROJ OD SAMSUNGU

25. ledna 2010 v 22:48 | Text: Tlampač Foto: SAMSUNG, ERICSSON, NOKIA |  BIWAK
Byl jsem nucen vyměnit svůj pohodový starý telefon E250V ze stáje SAMSUNGU za novější produkt tohoto výrobce, za B2100. Mám zato, že starouše dvěstěpadesátku zabila vlhkost a prach. Pracuji totiž v prostředí které je poměrně nečisté (třídím obnošené oděvy) a hovory zvedám rukama od prachu, od dezinfekce, atp. Taky mu asi nepřidalo nošení v přední kapse kalhot a nesčetné pády. Ještě v záruce mi byl u E250V měněn display, vysouvání i software pracovaly celých dva a půl roku bez potíží. Po čem se mi bude stýskat je velký display, zobrazování velkého čas. údaje bočním tlačítkem hlasitosti, možnost vytáčet a zvedat hovory tlačítkem uprostřed ovládacího kurzoru nebo po vysouvací prostorné klávesnici.
Můj nový telefon je o něco těžší (pár gramů), příjemně se drží díky urethanovému potahu tělesa a je rychlejší v odezvě na povely tlačítky. Rozsah funkcí je má krevní skupina, přímo nenávidím mobily manažéráky a "smartfouny", mobil je na telefonování a šlus! Diodová svítilna na vrchní hraně B2100 je super, už jsem ji použil při čtení zvonků a při průchodu nebezpečného místa cestou do práce.
Výrobci telefonů se často pokoušeli o opravdový outdoor mobil, z minulosti si pamatuji třeba na "Bobří ocas" R310s od Ericssonu (ještě bez SONYho) nebo rozebíracího divňouse 5140 od Nokie. Vždy to ale byly telefony poměrně drahé a nedotažené (vysoká gramáž, velké rozměry nebo diskutabilní konstrukce). Odvažuji se tedy tvrdit, že co do poměru ceny/výkonu SAMSUNG předběhl konkurenty.
Jako vyznavač výrobků s jasným původem rád kvituji, že B2100 je Made in Korea. Sluchátka na poslech hudby měla dvěstěpadina mnohem lepší, i když i ta vypadávala z uší - ta od nového mobilu jsou zaručeně OEM a z Číny :(.
Jsem spokojen a doufám, že stejně tak můj zaměstnavatel - "nebylo to drahý".
Napíši Vám třeba za půl roku jak zvládá můj nový pracovní mobil pády a eskapády :).EXTREM OUTDOOR TRIP - KALAMITA CZECHIA + soutěž

11. ledna 2010 v 13:43 | Text a foto: Tlampač, hudba: Jaromír Nohavica / YouTube |  ON THE ROAD AGAIN
Palec a já, dva pivotripomilci. Nádraží v Polabí / 200 metrů nad mořem. Ouha, sraz v 7:30 ráno se jeví směšně. Vlaky nejedou? Vlaky jedou, jen vyhýbky ne. To za Sociků (skřítkové rudé barvy - pozn. aut.) měla Modrá armáda čtvrtmilionu vojáků ... vyhýbky jely i když sněhu tehdy bývalo mnohem více.
Takže vlakem na Kolín. Sejdeme se přece u Kolína, ne? V TNO mají vlaky zpoždění v tisících minut. Dráhy jsou teda ale fikané, velká zpoždění raději neudávají v hodinách. V minutách to pak vypadá mnohem méně a navíc spousta lidí ani netuší, že stoosmdesát minut jsou tři hodiny !
Po nějaké době do TNO přijel milostivě vlak tažený lokomotivou o hmotnosti osmdesáti tun a směřoval do Něcoch. Něcochy jsou na trati do Brünn. Plán jsme si dali na sto tun obilí a plán překročíme o stopadesát procent. V plánu byl Přívrat, malebné místo v Zemi krále Miloslava, se sjezdovkou, rybníkem a útulnou hospodou. Ani v Něcochách vlaky nejezdily přesně, plní Poličského jsme tedy vyrazili do cíle náhradního, do BNO.
BNO je obec na panství Žerotínově a pobýval tady učitel národů JAK. Zde mohl v klidu tvořit v duchu víry poobojím způsobu. Zdejší cukrárna nabízí prima zákusky, tak jsme ochutnali a mazali do země Bezpraví. Palec v téhle zemi nikdy nebyl. Čekal jsem zapadané cesty, sněhové návleky jsem v batohu měl. Kde se vzal, tu se vzal chlap na kole a mihnul se kolem nás. Na cyklo/in -line stezce bylo třicet čísel sněhu. Tak to projdem pěšky taky, hurá !
Po koridoru nehlučně proševelilo Českomoravské TÉŽÉVÉ, krajina před soumrakem byla tichá a zádumčivá. Hospoda v zemi Bezpráví má veliký sál, chlapi uvnitř schovaní se ptali: Je venku pořád ještě kalamita? Oddechli si při naší odpovědi, že chtějí li být ještě chvilku schovaní, tak tam ta mrcha kalamita na ně pořád ještě číhá. V 17:17 se jeden z těch chlapů zvedl a zavelel: Jdem všichni k nám na oběd ! No ploty už asi měli pořádný ... :) POLIČKA FOREVER !
My s Palcem jsme z ní byli jako dvě klevetný ženský a ani ty si toho tolik neřeknou. Škoda, že to byli věci tak bolavý a komplikovaný.
POLIČKU SEM, NECHCE SE VEN
TRÁPÍ MĚ TO, CO NENÍ A BÍLÝ NADĚLENÍ
Cesta z hospody se houpala jako paluba zaoceánské lodi. I v zemi Bezpraví platějí fyzika s chemií.
Vlaky po mezinárodní trati musej jezdit pořád, řekla mi do mobilu moje máma, když jsem ji varoval před bílým nebezpečím. Ten náš vlak zpáteční, měl na této trati sekeru už jen deset minut a směřoval do města Půleného koně. Výhýbkové čety se rvaly s těma hnusnejma, zmrzlejma vyhýbkama a my s Palcem se vraceli z jednoho z nejlepších výletů našeho života ...
PS:
LEDEN STUDENÝ, DUBEN ZELENÝ
8. LEDEN - O SVATÉM ERHARTU ZIMA ZEBE DO NÁRTU
9. LEDEN - O SVATÉM BAZILIŠI ZIMA VŠUDE ČIŠÍ (JE TO VŠAK TA BAZILISA)
11. LEDNA - NA SVATÉHO HYGINA PRAVÁ ZIMA ZAČÍNÁ


SOUTĚŽ: KDO JE UČITELEM NÁRODŮ S INICIÁLAMI JAK? O JAKÁ MÍSTA A MĚSTA SE JEDNÁ - BRÜN, TNO, BNO, NĚCOCH, MĚSTO PŮLENÉHO KONĚ?
PRVNÍ TŘI SOUTĚŽÍCÍ DOSTANOU VĚCNOU CENU. UZÁVĚRKA SOUTĚŽE JE 31. LEDNA 2010

DOBRÝ ROK 2010

1. ledna 2010 v 9:13 | Hudba: Slávek Janoušek, Vlasta Redl a Jaroslav Samson Lenk - zdroj: YouTube