TRADÁÁÁ TRANGIA

8. listopadu 2009 v 0:04 | Text: Tlampač |  BIWAK
Na sklonku léta jsem na TU uveřejnil článek s názvem Zpět ke kořenům. Popisoval jsem v něm, že určitý typ turistického vybavení zvýší turistovu nezávislost na ubytovacích zařízeních a službách podnikatelů. Zakoupil jsem tedy nedávno přes internetovou aukci lihový vařič švédské firmy Trangia, jako jeden z prvních počinů mé trekerské renesance. Přináším první info z jeho používání.
Vařič verze 27/8 vyrobený z hliníku a nerezové oceli s rozměry velmi podobnými klasickému ešusu, je určen pro jednoho nebo dva trekery. Hmotnost celé této verze je 1065 g a obsahuje závětří, podstavec, lihový hořák, zhášecí krytku, dvě misky o objemu 1 litr (reálně však 0,8 litru), pokličku/pánev, čajovou konvici o objemu 0,6 litru, rukojeť a popruh. Navíc byla u sady univerzální plastová podložka, která dobře slouží jako prkénko na krájení a nebo jako poklička. Na jednodenní výlety sebou pro úsporu hmotnosti neberu celou sadu, vystačím jenom s jednou miskou, konvicí, a poklicí/pánví. Vařil jsem doposud jen čaj, vodu na rozpustnou kávu a pytlíkové polévky různých značek. Nejlíp mi chutnala Poctivá gulášová polévka od Vitany, je v ní velké množství brambor. Časy vaření jsou oproti plynu (míval jsem vařič Campingaz Turbo 270 s velkým hořákem o výkonu 2900W na kartuše CV) asi o třetinu delší, ve větru vařič pracuje srdnatě a předává díky závětří maximum své tepelné energie. Zatím se mi investice 500 Kč jeví jako dobrá a vařič si chválím. Kávu si dám kdekoli mě napadne. Já vím, vyřešila by to termoska, ale to není ono. Když jsem na nějaké té vyhlídce či uprostřed vsi se zavřenou hospodou, užívám si ten kýč, tu romantiku podpořenou měšťáckou rozcapeností :). Líh se dá buď pít, to je ten co je dražší a prima se po něm blbne. Nebo se dá použít jako palivo do Trangie, to je ten levnější technický, co maže centrofixky ...

 


Komentáře

1 Hujerwagen | E-mail | 9. března 2011 v 21:24 | Reagovat

Trangia je super, mám tu větší a dá se na ní v podstatě udělat i zabíjačka... no tak zabíjačka né, ale jinak všechno. Nesnášim pytlíkovkly a tak děláme úplně normální vařbu. Větší model zvládne nakrmit najednou i čtyři lidi. :-)

2 TLAMPAČ UNIVERZÁL - With little help from my friends | 14. března 2011 v 12:09 | Reagovat

Jsem rád za tu pozitivní zkušenost, pokud budeš/te chtít - můžem nějaký váš článek tady vyvěsit ...

3 franta | E-mail | 20. ledna 2012 v 14:07 | Reagovat

prosimtě kde bych koupil vařič trangia.

4 TLAMPAČ UNIVERZÁL - With little help from my friends | 21. ledna 2012 v 20:48 | Reagovat

Zdravím čtenáře TU
Nejlevnější je vojenská varianta:
http://www.vlkodlak.cz/svedsky-vojensky-varicesus-p-498.html
pak je k dispozici klasika na tomhle e shopu:
http://www.bezvasport.cz/produkt/trangia-27k-stove-10-787325/78732599/

Nebylo by chybou projet aukční servery, ale kdo zná, neprodá, měl
jsem štěstí, vydražil ji za 500.-!!! a nedám ji z ruky....

TLAMPAČ UNIVERZÁL - WITH LITTLE HELP FROM MY FRIENDS

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama