Září 2009

Přijede Papák

25. září 2009 v 21:17 | Text: Tlampač |  KONTROVERZE
Tak už je to tady. B 16 přijede a ukáže se všem, kteří v něj doufají a snad i věří tomu, že on je skutečný posel Boží. Jak hnusný je kult osobnosti. Je celkem fuk, uctíváte-li Stalina, Hitlera, Che Guevaru či Benedikta XVI. Pořád je to kult osobnosti.
Drahá, moc drahá bude návštěva tohoto katolického prominenta. Nábytek vyrobený speciálně na jedinou mši, policejní dohled, ornáty, talířky pod hostie, zablokované dálnice ...
A že byste chtěli při Večeři Páně i víno? Nechte si o tom zdát, krev Kristova není pro kdejakého plebejce, ač jsme v Husových Čechách! Pan Ratzinger je prázdný ceremoniář. Starý děda, co má rád pomerančovou šťávu a svůj kult osobnosti. Pašák z Hitlerjugend, tedy antisemita.
Bible říká v jedné ze svých knih, že nikomu kromě samotného Hospodina nemáme říkat Otče! Stálo by za to, se podle toho zachovat.

PS Dojala mě větrem zavřená kniha při pohřbu Jana Pavla II., bojovníka s komunismem a jedné z největších postav 20.století. Myslím, že Karol Wojtyla Boha skutečně miloval a činil jeho vůli. Jeho víru dokázaly činy.
PS: PODŘÍZENÍ PANA RATZINGERA JSOU ZAJÍMAVÍ PTÁCI:


PŘEVZATO ZE SERVERU NOVINKY.CZ

Vatikánský kněz zranil tři policisty, když prchal ze čtvrti prostitutek


Ilustrační fotoVčera 15:49 - Řím
Vatikánský duchovní Cesare Burgazzi, jenž se účastní také mší v Bazilice sv. Petra, se u soudu hájil tím, že si policisty spletl se zloději a bál se jich, proto před nimi téměř dvacet minut ujížděl nočním Římem.

"Nemáte vůbec představu o tom, kdo jsem. Nevíte, s kým tu máte co do činění," spustil prý Burgazzi arogantně na policisty, když ho konečně dostihli.

Státní zástupce požaduje za zranění policistů, vzdorování zatčení a neschopnost doložit doklady k autu osmnáct měsíců vězení. Policistům jako bolestné má pak kněz vyplatit ještě dvacet tisíc eur. Jeho právní zástupce odmítl, že by ve čtvrti červených luceren hledal sex.


PEVNOST

19. září 2009 v 8:15 | Text: Tlampač |  PIKSLA KULTURNÍHO MIXU
V síti obchodů Levné knihy začali prodávat film Drahomíry Vihanové s názvem Pevnost. Film z roku 1994 je černobílým a velmi syrovým nahlédnutím do období totalitního komunismu v Československu. Měli by jej vidět všichni mladí voliči levicových stran, ano tak to tady chodilo, taková byla socialistická realita. Jednu z postav příběhu ztvárnil Josef Kemr. Byla to jedna z jeho posledních filmových rolí. Vojáka důstojníka opilce hraje Mirolav Donutil. Snímek uváděla ve filmovém klubu i ČT, bohužel jen asi dvakrát. Česko - Slovenská filmová databáze dílo hodnotí pouze 58 procenty. Mám za to, že je to zbytečně nízké hodnocení a tento umělecky ztvárněný film si zaslouží procent mnohem více. Doporučuji Vám shlédnout jako připomenutí Velké Listopadové Sametové Revoluce - VLSR.
Cena v KMa LK je 49.- Kč.

ON THE ROAD AGAIN - CESTY TOULAVÝ

12. září 2009 v 21:17 | Hudba a text: Willie Nelson / Michal Tučný |  ON THE ROAD AGAIN
POSLECHNI A POROVNEJ ZNĚLKU MÉ RUBRIKY ...

Komunista zachraňuje demokracii?

12. září 2009 v 18:49 | Text: Tlampač |  KONTROVERZE
Pan Melčák Kalí vodu a to pořádně. Díky Bohu za Melčákovu (a Kalvodovu) péči o ústavnost dění v zemi naší. Sic jeden komunistou byl a možná o současný marast se tak spoluzasloužil a druhý doktorem nedoktorem se jevil a pak vskutku studoval až doktorem se stal. Nyní, pozor na to, plni motivace páchat správné věci po Rychlošípovsku, řekli těm straníkům modrým i oranžovým: Tak to teda ne!
Budou nebo nebudou? Co je mi po volbách, na co já potřebuju novou vládu a?? Vždyť ta současná je velmi kvalitní a rozhodně poměrně dost maká a málo kecá. Členové této vlády jsou sice neprofesionální politici, jinak ale odborníci, zvyklí ze svých předchozích angažmá na tvrdou práci a výsledky. A to se mi líbí, vždyť celé to kolem platíme ze svých daní. Nepochybuji, že v soukromém sektoru by si členové naší přechodné vlády vydělali mnohem více a za menších nervů.
Lituji pana ministra Janotu! Možná by nás schodky rozpočtů tolik neděsily, pokud by se vůkol méně mafiánovalo a čórovalo, plýtvalo a rozdávalo. Jak to ale udělat, když český pseudoobčan zvyklý na kapitalistický dostatek chce ve svém životě zároveň i hojnou bolševickou náruč státu?
Nebát se a nekrást a také dobře hospodařit a šetřit, učil nás prezident Masaryk.
Až jednou v budoucnu nějaké ty "pardementní" volby budou, já zvolím Topany. Pan Kalousek býval kontroverzman, ty padáky zabijáky i styky s podsvětím se smazat nedají. Vyzrálý politik v současné době zvládá svět velkých peněz a byznysu o mnoho lépe a poměrně transparentně a nenechává se jím tolik ovlivňovat, což je první dobrý předpoklad k řízení státu. Jeho spojení s knížetem Karlem Schwarzenbergem a Starosty v TOP09 působí důvěryhodněji, než ostatní politická uskupení a vnášejí na českou politickou scénu určitý klid. Opustit konzervované lidovce a křesťanské katolické demokraty byla zjevná nutnost. Svět je dnes dynamický a rozhodně hodně tvrdý a potřebujeme realisty a lidi ochotné říkat i nepopulární věci. Tak dnes hodnotím Miroslava Kalouska.
Po Zelených vedených raperem Liškou neštěká pes. A to je dobře. Zelení jsou ne strana, ale banda. Banda enviromentálů a fanatiků, což stále opakuje pan prezident. Kdo by se podíval zpět do historie zelených stran v jiných zemích, dávno by si to ověřil.
Proč to píšu? Abych připomněl, že jsem býval pomýleným voličem SZ.
Co když se etablují Czech Neonazis? Zřejmě nikdo jiný romský problém nevyřeší. Kocáb tedy rozhodně ne :).
A nakonec: Není to fajn, že se mladý Grebeníček stává objektivním dítětem svého otce? Život je krátký a je třeba se o sobě a svých bližních dozvídat pravdu.

VOTROK SE VRACÍ

8. září 2009 v 21:19 | Text: Tlampion |  PIVO, BIER, BEER, CERVEZA - In Vino Veritas, In Pivo Taky
Pro všechny fanoušky královéhradeckého pěnivého moku mám senza novinu: Pivovar Rebel Havlíčkův Brod vaří ležák Votrok stupňovitosti 11 a dodává jej do obchodů. Nyní lze sehnat za cca 13 Kč v obchodě Erko na pěší zóně v Hradci Králové. O tom, že se po letech rádi napijete, nepochybuji ...