Vzhůru na Tábor

14. srpna 2009 v 2:38 | Text : Tlampač / Foto: Tlampač, Olin U2 |  1435 mm
Léto si teď v srpnu velmi vylepšilo svou pověst a tak tedy užívejme všichni prázdnin a volných chvil. Inspirujte se mým novým tipem na výletní putování, jež míří do oblasti Českého Ráje, nad půvabnou Lomnici nad Popelkou. Kousek za tímto podhorským městečkem se vypíná vrch zvaný Tábor s rozhlednou a penzionem."Hora" Tábor, to však není jen chata s rozhlednou. Stojí tu také velmi stará kaple, zaujme i hezké hřiště pro malé děti před restaurací. Pokud se vydáte dolů po červené tur. značce směrem k Lomnici, projdete křížovou cestou o čtrnácti zastaveních.
Z ochozu rozhledny spatříte celou řadu blízkých i vzdálenějších cílů. Namátkou jmenujme třeba panorama Krkonoš, Český ráj, Orlické hory, Polabí, Jizerské a Lužické hory aj.
Dostupnost Tábora vlakem je takřka ideální, těmito místy prochází trať č. 064 z Libuně do Staré Paky a sama jízda touto trasou je velmi atraktivní zážitek. V nejvyšším bodě vlak vystoupá až do výšky 530 metrů nad mořem a na tento fakt Vás upozorní veliká cedule v zastávce Ploužnice.
Pro výstup z vlaku zvolte Kyje u Jičína (vesnice, ke které zastávka patří rozhodně stojí za vidění) a po červené značce se vydejte na vrchol.
Ke zpáteční cestě nemohu doporučit jinou, než modrou značku vedoucí do Cidliny (vlaková zastávka). Okolí této malé obce je velmi malebné a zvlátě louky podél turistické trasy svádějí k ulehnutí a oddání se sladkému lenošení v trávě s pohledem do mraků na obloze ...

 


Komentáře

1 Klara | Web | 1. září 2009 v 23:08 | Reagovat

http://lukas.faltynek.com/2008/08/24/nedelni-cestovatelska-hadanka/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama