Dobré srdce už nebije ...

18. prosince 2008 v 17:09 | Zdroj: Týden.cz

Bezdomovec, který našel Vendelína Čtvrtka, zemřel v léčebně


Vypadalo to na příběh se šťastným koncem pro všechny. Když loni v prosinci Szamszeli objevil v kontejneru promrzlé dětské tělíčko, trvalo mu celou půlhodinu, než přesvědčil kolemjdoucí, aby zavolali pomoc. Nakonec uspěl a pro veřejnost se stal hrdinou.
Protože z "místa činu" beze stopy zmizel, hledala ho celá metropole. A když se našel, rázem se strhla kolem dlouholetého bezdomovce mediální lavina. "Má dobré srdce a odvahu. Zaslouží si druhou šanci a věřím, že ji využije," říkal primátor hlavního města Pavel Bém.
Szamszeliho se ujal pražský radní Jiří Janeček. Našel pro něho ubytování i práci, jenže na zachránce, který se už dvanáctý rok protloukal životem na ulici a pod mosty, byl takový veletoč příliš. Kvůli duševní poruše skončil na psychiatrii v Bohnicích. A právě tady také v polovině října zemřel. Osudným se mu stal špalíček salámu, jenž mu zaskočil a zadusil jej. Při ohledání vyšlo také najevo, že byl Szamszeli v podroušeném stavu.
Vedení léčebny o jeho smrti neinformovalo. Časopis TÝDEN se o jeho konci dozvěděl v uplynulých dnech, když žádal léčebnu o zprostředkování rozhovoru.
zdroj: Týden.cz

PS: Příběhy, které píše sám život, jsou mnohem krutější než scénáře z pera hollywoodského scénaristy...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama