Tak jak s tím Lisabonem a radarem doprčic?

29. listopadu 2008 v 21:55 | Text: Univerzální Tlampač |  KONTROVERZE
Občani, jak se Vy stavíte k tomu radaru na našem? území? Jojo, dva otazníky jsem tam dal.
Ač není Klaus Václav takovým prezidentem "Osvoboditelem" jako pan Masaryk nebo Havel, přece jen je to muž, který si za svými názory stát umí. Nestydím se za jeho postoje ohledně EU. Ba spíše si jich i jeho o to více vážím. Se spoustou Klausovských názorů na svět i naši republiku nesouhlasím, v názoru na prapodivný integrační dokument zvaný Lisabonská smlouva jsem s panem prezidentem jednotný. Irsko nedává zase tak špatný signál nám Čechům, protože být po staletí nuceně součástí něčeho VELKÉHO, Velké Británie v Irském případě, naučí opatrnosti. Snad si pamatujete, co znamenalo být satelitem Sovětského Svazu.

Pojďme za naši zem do Bruselu zkusit říct: Chceme s Vámi být dohromady (milé bývalé zrádcovské a nepřátelské státy, chtělo by se dodat), jenže vy se chováte vlastně skoro stále stejně. DIKTUJETE! a přitom se prý můžeme v klidu rozhodnout, hezký paradox. Z EU nám také žárlivě vyčítáte přílišnou orientaci na USA. Dochází vám evropští suveréni, že nebýt "hloupých, tlustých, finančněkrizových amíků", je tu dnes místo samostatných států sdružených v EU, velká Germánie anebo obrovský Svaz socialistických republik? Kdo se nejvíce zasloužil o pád železné opony? Karol Wojtyla a USA!

My Češi jako řádní členové Evropské Unie, můžeme této organizaci beze studu klidně předsedat. I když si ještě rozmýšlíme budoucí hloubku společné integrace. To je přece dobře. A neměli bychom společně zapomínat na to, že koncept spojení evropských států do celku bez válek a nepřátelství, je nápadem dvou velkých Čechů a zároveň Evropanů: krále Jiříka z Poděbrad a Tomáše Garigua Masaryka. Možná právě náš národ, má ten vzácný copyright! To je naše největší evropská kompetence.

Chyba našich českých politických špiček je bohužel stále stejná, nevíme jestli ano nebo ne. Je to s námi Čechy, jako s holkou zamilovanou do dvou kluků. Je třeba shromažďovat důvody a argumenty, diskutovat o nich. Nikoho nesnižovat pro jeho názor. Pojďme se proto zamýšlet nad tím, jestli nehrozí ztráta svébytnosti naší i jiných států, spolu s Václavem Klausem. Pojďme se nerozpusit v něčem velkém.

Moje česká občanská touha je: Být svébytnou součástí, nikoli závislým přívěskem. Proto chci radar v Brdech nebo kdekoli jinde, třeba i pár kilometrů od mého baráku. Protože kluci z Východu se nás na naše názory ptát nebudou, pokud z nás nebudou míti respekt (Dokladem respektu velkých států k malému, je existence státu Izraele.).

Proto neříkám ihned ano Lisasbonské smlouvě. Kluci ze Západu nás moc respektovat nebudou, pokud jim vlezeme do zadku. Nebuďme strachy celí vyklepaní, co by se stalo, kdybychom to ano smlouvě z Lisabonu neřekli.


Resumé:
Radar určitě ano, zapojený do systému NATO.
Lisabonskou smlouvu předělejme na text o pár větách srozumitelných všem občanům a pak později, vynutí li si to okolnosti, přijmeme pár "dodatků ústavy".

P.S. Moc bych si přál, aby NATO "vykašlalo" se na to, tam daleko v té Asii. Barracku Obamo máš li tu moc, ať je to zase pouze obranná organizace.

 


Komentáře

1 zaja | E-mail | 13. prosince 2008 v 15:41 | Reagovat

napsals to hezky, se vším se můžu ztotožnit

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama