Lenošské kuře

18. července 2008 v 15:26 | Text: Tlampač
Jednou v sobotu jsme byli s manželkou tak líní, že se nám nechtělo na nákup. Jenže sobotní oběd je sváteční záležitost a rodina má být sytá a pospolu.
Otevřel jsem dveře naší elektroluxky a našel všehovšudy jednu ostravskou klobásku. To vážně není dostatek ingrediencí pro přípravu oběda pro dva dospělé a jejich děti. Další průzkum domácích zásob přinesl nález několika plechovek fazolí (takové jedli kovbojové) a plechovku italských sekaných rajčat. Když jsme otevřeli mražák, smálo se na nás kupodivu kuřátko! "Co s tím?", ptám se ženy. Pokrčila rameny a řekla, že asi bude muset na nákup. To jsem zavrhl, když línej den, tak línej den. Napad´ mě nápad a připravil jsem pokrm. Pokrm, jemuž přísluší jméno Lenošské kuře.
Co je třeba:
1 kuře krákoře
2 plechovky červených fazolí ve slaném nálevu
1 plechovka sekaných italských rajčat
1 sáček mražené kukuřice (může být i sterilovaná v plechu)
1 ostravská nebo jiná klobása
máslo
med
bazalka, tymián, sůl
Jak na to:
Kuře omyjeme, osušíme a osolíme. Do velké nádoby nebo pekáče položíme vrstvu fazolí, je dobré je opláchnout vodou od slaného nálevu. Pak přijde další vrstva a to kukuřice. Nakonec to bude vrstva sekaných rajčat posypaných bazalkou. Na tyto vrstvičky položíme na kolečka nakrájenou klobásu a na to položíme kuře. Je dobré nasypat do nitra kura trochu tymiánu, ale opravdu jen trochu. Na zádíčka kuřátka nasypejte trochu bazalky, trochu tymiánu, položte plátek čerstvého másla a polijte jednou nebo dvěma lžicemi medu. HOTOVO! Nezbývá než rozpálit trubu a nebohého ptáka tam uvrhnout. Pečte zakryté asi hodinku, plus mínus. Nepodlévat. Nakonec je dobré péci kuře chvíli odkryté, aby se vytvořila kůrka. Jako přílohu podávejte tmavý chléb.
Nám to chutnalo a dětem taky, tak snad i vy budete spokojeni.
Zdraví Vás línej Tlampač a jeho drahá polovička, Londýn.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama