Ještě jeden výlet v okolí Starkoče.

23. března 2008 v 14:43 | Text a foto: Tlampač |  ON THE ROAD AGAIN
Museli jsme jet ještě jednou na výlet tímhle směrem. Jednak můj parťák lepší cíl nevymyslel, jednak mě to do těch končin pořád táhne. Už aby bylo teplo, na byciklu ty lesní cesty pořádně rozreju …

Celá trasa, kterou jsme tentokrát šli, je mimořádně vhodná pro cyklisty. I pro normální kola, nejen pro MTB. Začali jsme na hlaváku našeho města, sedíme si ve vlaku a tlacháme, nadáváme na spoždění. Najednou zachraplá rozhlas, že rychlík ve kterém sedíme dnes nikam nepofrčí. Nějakej hejhula ve Smiřicích narval auto pod vlak. Pak dávejte lidem řidičáky bez zbrojního pasu na auto …
Nějak jsme se přeci jen do té Starkoče dostali a vyšlápli si směrem na obec Studnice. Na jedné kůlně bylo moc a moc umyvadel. Zřejmě místní instalatér. Studnice, hezké místo k životu. Pořádný kostel, nově opravený obecní úřad, útulno. Studnická restaurace byla po krátké poradě pominuta. Lákala nás na Primátora, jenže jsme byli na začátku trasy a kdoví jak by to dopadlo. Žízeň nás pak bohužel na cestě dohnala. Až do Řešetovy Lhoty jsme mašírovali po silnici. Lhota je malebná vesnička, její vlaková zastávka evokuje dobu první republiky. U zastávky jsme se napojili na žlutomodré cyklo značení a vyrazili směrem na Špinku. Terén je zde opravdu mírný, rodinka s dětmi nebude mít větších potíží, ať už pojede na kole nebo půjde pěšky. Na louce je tu také přístřešek pro turisty.
Cestou nás lehce zmátlo turistické značení na jednom stromě. Fotka je dost výmluvná. To se až člověk lekne, kam že to vlastně míří. Promiňte vtípek adolescentovi. Ta značka tam ale opravdu je!
V lese za Lhotou je i pěkná studánka, pít její vody jsme nezkoušeli. Rybník Špinka je ve dne stejně fotogenický jako za šera viz: Ze Starkoče do Olešnice - článek Na hausbótu u břehu Špinky(foto), by se určitě daly zažít zajímavé prázdniny nebo pořádný mejdan.
Starý autobus Robur se mi do objektivu zasmál svou rezatou východoněmeckou tlamou. Moc mu to tam, zaharaburděnému za kioskem, sluší. Roburů je v okolí Špinky vícero, tenhle je největší mazel.
V Kostleci Červeném jsme zašli do divadla. Repektive do jeho restaurační části. Příjemná obsluha, ceny mírné, pivo vychlazené … Hezký výlet to byl, příště už bude na blogu reportáž ze sedla mého bika. Přeju si, ať už je konečně teplo.
PS: Na Kosteleckém nádru mají celkem dobré kafe z matu.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama