Nádražní restaurace v Letohradě

12. února 2008 v 13:17 | Text a foto: Tlampač |  HOSPŮDKY, KRÁMKY a MÍSTA S GÉNIEM LOCI
Nádražní restaurace v Letohradě není klasická "nádražka" jak ji známe odjinud, tedy zahulená, zaplivaná a plná podivných existencí.
Kdykoli jedu kolem, rád se tu zastavím. Často tu začínám svoje výlety na kole i pěšmo.
Vaří zde totiž slušný výběr klasických hotovek za "dělnické" peníze, příbory mají z nerezu, interiér je poměrně útulný, rodiče dětí potěší nekuřácká jídelna.
Velikou radost mi udělali tím, že zde začali čepovat skvělé Svijanské, jedenáctku za 17.- Kč. Toto vynikající nepasterované pivo začalo svou ofenzivu po republice a začíná být nabízeno místo obligátního "G", které pro změnu pít nelze. Ještě se zmíním o svém údivu nad pivní pěnou, která nespadla až do vypití půllitru (chlapi pozor, pivo mi natočila sympatická dáma!). Dětem můžete koupit tři deci Kolčy (podobné Kofole) za Kč 9.-
Pozvat kamaráda na panáka také není velký problém, nápojový lístek obsahuje všechny důležité komodity.
Turisté i vandráci, boháči i chudáci: na svých toulkách a cestách republikou určitě zavítejte!
Resumé: Dávám pět hvězd z pěti možných. Gulášek s pěti za 52.- a moc dobrý, vynikající pivo, nekuřácké prostory, v opojení je to na vlak domů jenom kousek, snad jen párátka by mohla být zabalená ale nebudu hnidopich.
Majitel (provozovatel?) je podle všeho profík.
TLAMPAČ
PS: Nejvíc mě děsí den, kdy se v této skvělé restauraci "zaseknu" a až půjdu ven, na obloze už budou blikat hvězdy a nejbližší vlak pojede až ráno.
 


Komentáře

1 Leszek | E-mail | 8. března 2013 v 15:06 | Reagovat

Kdyź jsem udelat vymenu na stanici v Letohrade zde je, ze idu do restaurace na 1. nastupiśti. Zde jsem sa setkal Ćeska kuchyne. Jsem rodak z Wroclavi (polsko). Velmi sluśny personal restaurace. Atmosfera take. Na zdech obrazky s drahami. V mistnosti je TV. Nejvice me chutna svićkova na smetane z zelnym salatom a veprove maso po hazajsku z kminom a varenom zelem + knedliky! A samozrejme - pivo Bernard. Doporićuji, navśtivte restauraci. Pozdrav Leszek z Wroclavi.

2 TLAMPAČ UNIVERZÁL - With little help from my friends | 13. března 2013 v 10:02 | Reagovat

Leszek witam was i wielkie dzięki za komentarz!
TU ;-)

3 Na većeri do Letohradu na prvni nastupiśti | 15. října 2013 v 16:14 | Reagovat

Byl to pamatny den - 14. zari 2013. Rano ve Wroclavi prestalo prśet. Mam radost. Ocitl jsem se v Dolni Lipce na oslavach 140 leti Moravske pohranićni drahy. Setkat s parni lokomotivou, z polskeho jsem priśel ja.
Akce byla dobre organizowana. Mile atmosfera. I v deśti a byl prijemne. Deśt projevi tvrda prace źeleznićaru. Świątek (nedele) patek, snehu a slunce a budete muset jit do prace.
Velka ćast źive zabavy se vztekala parni lokomotiva a drobny "Hurvinek".
V pośtovym vagone jsem mel rozhovor s pritelem Jirim Adolfem s Źeleznickeho Klubu v Letohrade.
Na većeri jsem znovu śel do "Nadraźni restaurace" v stanice Letohrad, ktera se nachazi na prvnim nastupiśti. Bylo studene pivo "Bernard" i veprove maso po hazajsku. Vyborne.
Zdravim priznice źeleznićnich trati z Ćeske republiky.  Leszek z Wroclavi.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama